Dodaj do ulubionych

co na grzybice miedzy palcami??

12.09.12, 13:16
dzis zauwazylam miedzy 2 paluszkami u nog synka schodzaca skóre i zaczerwienienie...podejzewam grzyba z uwagi na basen ... sad
posmarowalam daktarinem a do lekarza dopiero w czwartek?
Mam pytano czy daktarin stosuje sie u dzieci na takie grzybice? czy lekarze zapisuja cos innego?
--
http://suwaczki.maluchy.pl/li-44889.png
Edytor zaawansowany
  • joshima 12.09.12, 14:17
    Olejek z drzewa herbacianego.

--
    JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
  • drzewachmuryziemia 12.09.12, 15:12
    a to nie moze byc alergia? mój tak miał kiedys i uznałam ze to alergia, nic z tym nie robiłam, oprócz zwyklej pielęgnacji skory atopowej. na pewno nie zaszkodzi kąpiel w ostrożeniu
  • mammajowa 12.09.12, 23:39
    można daktarin, clotrimazol. ja wacik nasączony octeniseptem na 5 minut wkładałam między palce. przeszło.
    --
    mama Julka i...
    http://lmtm.lilypie.com/AvWsp2.png
  • rilla-m 14.09.12, 17:06
    Daktarin, albo Clotrimazol. Ale mojego synka przez parę miesięcy leczyła pediatra na grzybicę między paluszkami, zresztą dla nas to tez wyglądało na grzybicę, i nic nie pomagało. Akurat byliśmy u dermatologa i babka stwierdziła, że to nie grzybica, tylko objawy atopowego zapalenia skóry (synek ma lekką postać AZS) i objawy między palcami są podobne do grzybicy...
  • aguti_1 16.09.12, 00:27
    A naszym maluszkom schodziła skóra (choć raczej bez zaczerwienienia), gdy po prostu przegrzewały stópki. Mysleliśmy, że to grzybica, leczyliśmy Clotrimasolum, ale nie pomagało. Przestaliśmy zakładać buciki czy nawet takie skarpetki z podeszwą, latają w samych skarpetkach i nic nie schodzi. Mąż dowiedział sie od kolegi, który uczy się na pediatrę, że grzybice stóp u dzieci sa raczej rzadkie i problem leży w przegrzewaniu raczej. Choć jak jest zaczerwienienie, to nie wiem...
    --
    Aguti
  • patrzalka 16.09.12, 14:58
    Dermatolog przepisał córce na podobne dolegliwości Travogen.
  • kasiunia-s 13.10.12, 16:12
    U nas zaczerwienienie i schodząca skóra między palcami była objawem uczulenia na proszek persil.mała dostała wtedy jakąś maść z antybiotykiem i wszystko ładnie się zagoiło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka