Dodaj do ulubionych

jak bezboleśnie zmienić żłobek

11.10.12, 22:15
Nasz aktualny zaliczył kilka (wg mnie) wpadek.
W okolicy mam ich mnóstwo. Wypatrzyłam sobie inny, połączony z przedszkolem, więc to byłaby dłuższa przygoda. Mają własną kuchnię i kila innych zalet.
Dziecko 20 miesięcy, do aktualnego chodzi od roku. Jak myślicie- da się to jakoś bezboleśnie załatwić? Czy nie zaczynać nawet zabawy w zamiany?
--
Przeczytawszy "Kamasutrę" betoniarz Sikora dwa razy posłał kolegę z budowy po złote berło, a trzykrotnie - do jaskini kwiatu lotosu.
Obserwuj wątek
  • mama-ola Re: jak bezboleśnie zmienić żłobek 11.10.12, 22:48
   Myśmy zmienili synowi przedszkole. Między jednym a drugim miał miesiąc przerwy, gdy nie chodził nigdzie. Uznałam, że musi być dłuższa przerwa. Poza tym wielokrotnie tłumaczyliśmy mu to tak: gdy byłeś mały, chodziłeś do małego przedszkola, a teraz już jesteś duży i będziesz chodził do dużego przedszkola.
   Więc wiedział, był przygotowany. Do nowego przedszkola przywykł szybko.
   --
   Mama A. (7 lat) i M. (3 lata) i żona swego męża
   • mia_siochi Re: jak bezboleśnie zmienić żłobek 11.10.12, 22:49
    No przedszkolakowi też bym tłumaczyła, ale takiemu małemu to nie mam pomysłu zupełnie...
    --
    Gdy już wynajdziemy technologię pozwalającą nam na podróże międzygalaktyczne i odnajdziemy obcą cywilizację najsensowniejszym rozwiązaniem będzie wyrycie wielkich wzorów w ich uprawach i powrót na Ziemię.
   • mia_siochi Re: jak bezboleśnie zmienić żłobek 12.10.12, 19:01
    Były 3 opiekunki na 18 dzieci. Jedna jest teraz na macierzyńskim, nie zatrudniono zastępstwa. Jedna jest od 7 do 15, druga od 9 do 17. Gdy są w pojedynkę to jak opiekunka idzie przewinąć dziecko to inne zostają wtedy same. Nie podoba mi się to.
    --
    Noe zamknął arkę, chce wypływać, nagle słyszy pukanie.
    - Kto tam?
    - Hipopotam!
   • mia_siochi Re: jak bezboleśnie zmienić żłobek 12.10.12, 20:36
    Dziś byliśmy na chwilę nowym żłobku. Młody w połowie szatni stwierdził, że "do widzenia". Potem rzucił się z płaczem na podłogę. Czarno to widzę...
    --
    Przeczytawszy "Kamasutrę" betoniarz Sikora dwa razy posłał kolegę z budowy po złote berło, a trzykrotnie - do jaskini kwiatu lotosu.
  • mikasiawkd Re: jak bezboleśnie zmienić żłobek 12.10.12, 22:24
   my zmienilismy, właśnie mija 3 tydzien nowego żłobka. Nie było niestety bezboleśnie, straszny płacz na początku ale podobno zaraz jak zostawali sami uspokajali się. Na początku po poł godzinie a potem coraz szybciej. Wciąż jednak jest trochę popłakiwania rano i marudzenia.
   --
   mikasia.wordpress.com/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka