Dodaj do ulubionych

Jak długo trwa nebulizacja?

29.11.12, 13:50
Mam pytanie jak długo trwa u was nebulizacja 1 ml berodualu i 3 ml soli fizjologicznej czyli jakimiś 4 ml płynu. Ja man inhalator Soho Air Jolie Delux 2 i trwa to bardzo długo. Chyba nie działa ten inhalator zbyt dobrze. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • slonko1335 29.11.12, 14:02
    Pulmonolog kazała robić inhalację nie dłużej niż 5 minut bez względu na to ille płynu zostało w nebulizatorze, aczkowliek zazwyczaj po tych pięciu minutach prawie nic nie zostaje.
    --
    Sygnaturka się zgubiła....
  • slonko1335 29.11.12, 14:06
    zapomniałabym o najważneisjzym, solą fizjologiczną dopełniamy nebulizatror tak żeby było w nim razem 2 ml płynu.
    --
    Sygnaturka się zgubiła....
  • black-mama 29.11.12, 15:21
    U nas 3 ml soli fiz i 12 kropelek berodualu schodzi w jakieś 3, 4 minuty. A i le u Ciebie to trwa? My mamy nebulizator Philips Family..
  • mia-p 29.11.12, 17:22
    U nas 20 kropli soli fizjologicznej i 1 ml pulmicortu (pół pojemniczka) schodzi w ok 5 min. Nam tez pediatra kazała inhalować 5 min max.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/dqprtv73tlgbfbsu.png
  • igajos 29.11.12, 18:54
    Mam taki sam nebulizator. Nam lekarka kazała inhalować aż pojemnik będzie pusty. Np. 2,5ml pulmikortu to ok 10-11 min inhalacji.
  • sueno 29.11.12, 19:14
    Wg mnie za duzo dajesz soli.
    Moj 5 miesieczniak ma 5 kropli Berodualu + 5 kropli soli + np 1 ml Musocolvanu lub Pulmicortu.
    Mo dwoch niezaleznych lekarzy mowilo ze nie ma sensu lac tyle soli, max 1 ml do lekow.
    --
    Zdjęcia przedmiotów
  • annubis74 30.11.12, 01:01
    przy takiej ilości płynu bardzo krótko (kilka minut 3? maks. 4) nigdy nie sprawdzałam ale dosłownie chwilę
  • nunu16 30.11.12, 08:20
    Dzięki za odpowiedzi. No to chyba ten mój inhalator jest zepsuty bo u nas ta nebulizacja trwa z 20 min. Mam nadzieję, że nie zaszkodziło to zdrowiu Małemu. Tak jak napisałyście postaram się wlewać mniej soli fizjologicznej. Ale chyba trzeba i tak go wymienić.
  • kasina7 30.11.12, 14:39
    A ładnie leci para z inhalatora?
    Ja miałam pożyczony i okazało się że nie dostaliśmy jednej części tej co się wkłąda do nebulizatora i inhalacje trwały bardzo długo. I dopiero jak kupiłam inhalator to zobaczyłam o co chodzi.
    U nas podobne zalecenia i dosłownie parę minut
  • lea-b 30.11.12, 20:07
    u nas 3ml soli i 8 kropelek berodualu lub 3ml soli i 2ml pulmicortu trwa jakies 5-6minut do pustego pojemniczka. Mamy inhalator philips family.
  • akinimod33 15.02.18, 15:04
    Witam, mam ogromny dylemat. Lekarz zalecił synkowi inhalację z soli fizjologicznej 5ml +nebud 2 ml + berodual 8 kropli, wydaje mi się, że tej soli troszkę za dużo gdyż czas nebulizacji to ponad 30 min. Ostatnio młody inhalował się tymi samymi lekami ale soli miał 2,5ml. Kiedy zapytałam lekarza czy się nie pomylił i czy soli ma być na pewno 5ml powiedział że tak. Nie wiem czy taka długa inhalacja zamiast pomóc nie zaszkodzi przypadkiem. Koleżanka powiedziała mi ostatnio, że jej lekarz powiedział że inhalacje robi się ok 10 min, więc nie wiem inhalować go tak długo czy też nie. Czy ktoś może wypowiedzieć się na ten temat?
  • vinca 16.02.18, 15:59
    Nam pediatra mowila, ze przy nebulizacji i tak bardzo niewielka czesc leku sie dostaje w miejsce docelowe i rozwadnianie tego jeszcze solą fizjologiczną jest bez sensu...
  • unaluna 16.02.18, 21:51
    To zależy jak nasilone są objawy, jaki jest wiek dziecka i na jakie dawki leku dziecko reaguje. Generalnie im mniejsze tym lepiej. Swego czasu dodawałam córce z 3 krople Nebbudu do 2 ml soli fizjologicznej i potrafiłam tymi nebulizacjami wyciągnąć ją z koszmarnego kaszlu (sama sól fizjologiczna nie działała). Teraz niestety już muszę podawać znacznie bardziej stężone leki, żeby był jakikolwiek efekt. Nasze nebulizacje trwają ok. 10 min.

--
    Bąbel 15.11.2012

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.