• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

nawilżacz powietrza?!?

• 17.12.12, 22:08
    Mam sucho w mieszkaniu. Zastanawiam się nad zakupem nawilżacza. Nie mam kasy na jakiś super drogi więc czy tańsza wersja jest również OK? I chciałabym wiedzieć jak u Was czy nawilżacz się sprawdził? Może jakieś wady i zaletysmile
    Edytor zaawansowany
    • 17.12.12, 22:21
      Kupiłam dwa lata temu w Tesco taki za 50 zł. chyba. Jest ok, dobrze nawilża, tylko trochę szumi. Nie jakoś, żeby przeszkadzało w spaniu, ale zależy kto ma jaki sen wink
    • 18.12.12, 00:13
      ja tez kiedys kupilam jakis badziew bo te lepsze byly wykupione, albo z jakimis drobnymi uszczerbkami. Badziew dziala do dzis. Tzn 4 lata. jak jest wlaczony caly czas to osiaga w sypialni (ok 12 m) wystarczajacy poziom wilgotnosci.
      Wydaje mi sie ze jedyne na co zwrocilabym uwage przy zakupie to na głośność. Ten moj badziew jest bezszelestny
    • 18.12.12, 10:14
      My mamy taką świnkę:
      allegro.pl/nawilzacz-powietrza-swinka-pingwin-dla-dziecka-i2845389508.html
      Kupiłam ją 4-5 lat temu i wydaje mi się ,że był czas kiedy kosztowała ok 90zł z przesyłką....Ja dałam tak ok 110zł ale potem koleznka kupowała i dała jakoś 90zł. Ogólnie jestem ze świnki zadowolona.Nie jest może bezszelestna-szumi ale nie jakoś wkurzająco.Moje dziecko to nawet lepiej zasypiało przy tym szumie. Możesz kupić jakiś tańszy nawilżacz ale musisz zwrócić uwagę czy da sie go później wyczyścić-tzn zbiornik na wodę.Bo było kilka wątków o nawilżaczach w których zbiornik jest bardzo ciężki do wyczyszczenia.Najlepiej jakby był taki zbiornik który dałby sie wyczyścić np szczotką do butelek. Ja swoją świnkę czyszczę wybielaczem-tak pisało w instrukcji.Po jakimś czasie w kazdym zbiorniku zbiera sie taki sliski nalot-glony jakby.No wiec wlewam do zbiornika wybielacz i zostawiam na kilka godzin.Potem dokładnie płuczę i jest ok.
      • 18.12.12, 12:06
        betty842 napisała:

> Ja swoją świnkę czyszczę wybiel
        > aczem-tak pisało w instrukcji.Po jakimś czasie w kazdym zbiorniku zbiera sie ta
        > ki sliski nalot-glony jakby.No wiec wlewam do zbiornika wybielacz i zostawiam n
        > a kilka godzin.Potem dokładnie płuczę i jest ok.
        Ale jak wybielaczem? Wlewasz np Wanish? Pytam, bo nie umiem wyczyścić zbiornika właśnie z tego "glonu".
        • 18.12.12, 20:18
          No tak,zwykłym wybielaczem.Kupuję zawsze jakiś najtańszy i wlewam do zbiornika na kilka godzin.A potem kilkaktornie płuczę zbiornik.
          • 18.12.12, 20:20
            betty842 napisała:

> No tak,zwykłym wybielaczem.Kupuję zawsze jakiś najtańszy i wlewam do zbiornika
            > na kilka godzin.A potem kilkaktornie płuczę zbiornik.

Dziękismile
    • 18.12.12, 11:14
      Najtaniej i najlepiej nawilżysz nawilżaczami na grzejnik z wkładem bawełnianym.
      Jeśli jednak chcesz kupic coś elektrycznego sugeruj się ilością wyparowanej wody na dobę.
      U mnie, przy duzych mrozach, nawilżenie pow. ok. 70m2, zużywam około 4-5 l wody na dobę, tak by osiągnąć nawilżenie ok. 50%. Jak mrozu nie ma to wystarcza ok. 1-2 litry bądż wcale. Z elektrycznych mam SHARP - ale to wyższa półka cenowa. Zaczynałam od grzejnikowych bawełnianych.
      • 18.12.12, 11:19
        A czym teraz nawilazasz? Ja mam problem bo wsalonie grzjnik w podlodze pod oknem wiec nic nie zawiesze. A u dzieci i wypialni kaloryfery caly czaszakrecone. Powietrze suche jak pieprz. Wzielam vente od tesciow aleszczerze mowiac nie ma efektow. Staćja pogodowa nie pokazuje zwiekszenia wilgotnosci.
        • 18.12.12, 13:01
          Teraz SHARP-em, około 2,5 litra wody na 12 godzin odparowuje.
          Nawilżacze grzejnikowe są nieużywane bo tej zimy grzejemy tylko kominkiem. Notabene chyba też z tego powodu powietrze nie jest aż tak suche, ale z drugiej strony też nie ma duzych mrozów więc i powietrze w domu wilgotniejsze.
          Przy mrozach poniżej -10 stopni po przewietrzeniu domu wilgotność często spada mocno poniżej 30%.
          • 19.12.12, 18:19
            A mozesz zalonkowac tego Sharpa?
    • 18.12.12, 11:14
      HB UH 1005
      sprawdza się super
      ok. 150 zł
    • 18.12.12, 12:53
      jak ju kupisz to kup tez higrometr smile my troche przesadzilismy z nawilzaniem i....problem był w drugą strone...
      • 18.12.12, 13:17
        Głupie pytanie - ale jak mierzycie wilgotność powietrza?
        • 18.12.12, 17:57
          higrometrem wink
    • 18.12.12, 15:20
      Jak kupisz najtańszy, to może ci chlapać wodą dookoła (miałam taki), głośno pracować, mieć mały pojemnik, może rosnąć w nim pleśń i grzyby, trudno go będzie czyścić itp. Ja mam ultradźwiękowy, z higrometrem (mierzy wilgotność i automatycznie się włącza/wyłącza kiedy spada poniżej zadanej), daje znać kiedy woda się kończy, ma programator czasowy, jest cichutki (a przy funkcji "sleep" wcale go nie słychać), ma funkcję ciepłej i zimnej mgiełki, różne moce pary, wielki (uzupełniam raz na 2 dni) pojemnik z powłoką nano silver - nie rośnie w nim pleśń ani grzyb. No i jest ładny smile Mam czarny nawilżacz HB 1100.
      • 18.12.12, 16:39
        A ile ta przyjemność ?
        • 18.12.12, 19:37
          Wygugluj sobie.
    • 18.12.12, 18:37
      Mam podobne opcje jak u budzika- wyłącza się sam gdy brak wody i jest przekroczona wilgotność. Dodatkowa opcja bardzo przydatna, jonizacja, oczyszczanie powietrza.
      Mam ultradźwiękowy z firmy Eldom, kupiony na allegro chyba za 179zl.

--
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/vh/wf/a7cd/tbm6b9h6J6q5SI44rA.jpghttp://www.suwaczki.com/tickers/tb736iye1awzss9j.png
    • 19.12.12, 19:32
      Od jakiegos czasu mam taki: agdrtv24.pl/uploads/nowosci/rtv_agd_6767_d.jpg
      Jest bardzo cichy i ma ladny wygladsmile cena tez nie jest bardzo duza w porownaniu z innymi na rynku.
      • 25.02.13, 07:37
        A czyści się go jakoś sensownie?
        --
        Czym Antoni Macierewicz tłumaczy hałas przy nagłym ruszaniu autem?
        Spiskiem opon.
    • 25.02.13, 09:28
      Nie wiem jaki to dobry nawilżacz a jaki zły. Ja mam jakiś zwykły chyba za 150 zł. Nawilża do 30 m 2. Styka ! Jest rewelacyjny a nam śpi się o wiele przyjemniej kiedy go włączamy. Nie wiem jak kiedyś mogłam spać bez nawilżacza.
    • 25.02.13, 12:09
      My kupiliśmy jakiś najtańszy z marketu i teraz leży sobie w szufladzie, bo już lepiej działa w moim odczuciu rozwieszone pranie, więc jeśli możesz dołożyć jednak kilka złotych to warto.
      --
      gabrysiowo.pl
    • 01.03.13, 09:52
      musisz zwrócić uwagę na wydajność nawilżacza tzn. jaką powierzchnię mieszkania jest w stanie nawilżyć. I nie chodzi o pokój w którym załóżmy śpi dziecko bo musiałabyś mieć cały czas zamknięte drzwi do tego pokoju, trzeba więc brać pod uwagę metry mieszkania. U nas nawilżacz był konieczny bo mam w domu "krtaniowca" i się bardzo sprawdził, ale używanie nawilżacza wiąże się z wieloma utrudnieniami. W domu wszystko(meble i inne powierzchnie) pokryte sią takim białym osadem. przy wyborze nawilżacza bardzo dobrze jest zwrócić uwagę jak go się myje ponieważ bardzo ważne jest utrzymywanie go w czystości by nie rozpylać na mieszkanie grzybów itp. My mami nawilżacz hb o taki (wybrałam pierwszą lepszą stronkę więc na pewno gdzieś znajdziesz tańszy. www.electro.pl/produkt-Nawilzacz_powietrza_HB_UH1040_-120186,1284.html - ten nawilżacz świetnie radzi sobie w naszym 52 metrowym mieszkaniu. Pozdrawiam i zapraszam na swojego bloga na którym dzielę się swoimi rozważaniami o wychowaniu dzieci www.sposobynadzieci.pl
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.