Dodaj do ulubionych

Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecacie?

04.01.13, 17:48
Ktory rasowy kot krotkowlosy nadaje sie do tego, by mieszkal z dziecmi, a wiec akceptowal zgielk, halas, bieganie, spiewanie, zabawy z dziecmi i byl przy tym szczesliwy?
Rozumiem, ze znajda sie tacy, ktorzy napisza, ze kazda rasa jest OK, a wiele zalezy od wychowania dzieci i odpowiedzialnosci za to, by odpowiednio traktowac zwierze.
Nie kwestionuje tego, jednak wydaje mi sie, ze sa rasy, ktorych, raczej nie poleca sie do domu z dziecmi (np. rasa ragdoll), a i atmosfera w domu, gdzie sa dzieci jest inna niz np. w mieszkaniu singla.
Czy np. rosyjski niebieski to dobry wybor? jak mieszka sie z takim kotem?
a jesli nie rosyjski, to jaki?
--
http://lbym.lilypie.com/E8Tzp2.pnghttp://lb4m.lilypie.com/ML5Zp1.png
Obserwuj wątek
    • hanka20074 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 04.01.13, 17:58
      mam dwa "dachowce" i nie zamieniałbym je na żadną inną rasę.
      Córka ma niecałe 5 lat i zarówno z dwuletnią Melką bawią się razem jak i z pięciomiesięczną Inką.
      --
      Jaka jest podstawowa różnica między psem a kotem? Pies rozumuje tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, muszą być bogami". Kot zaś tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, więc jestem bogiem".

Autor anonimowy
    • deszcz.ryb Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 04.01.13, 19:31
      ŻADEN! Albo pluszowy. Naprawdę - jeżeli kot ma służyć "do zabawy", a do tego ma znosić śpiewanie, zgiełk, hałas, męczenie to nie bierz żadnego. Kot to BARDZO specyficzne zwierzę - nie masz pewności, jaki będzie miał charakter - może być tak, że polubi tylko jednego członka rodziny, i co wtedy? Kot nie będzie się chciał bawić i przytulać zawsze; tylko wtedy, kiedy ON SAM będzie miał na to ochotę.

Weź kota wtedy, kiedy dzieci ci podrosną i nie będą generować hałasu, śpiewania itp.
        • mamuniaolunia Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 04.01.13, 20:22
          Znalazłam takie coś:

Najlepsze rasy kocie idealne dla dzieci

To będą rasy znane ze zrównoważonego charakteru, towarzyskie, okazujące uczucia, tolerancyjne i lubiące się bawić, darzące wszystkich domowników po równo uczuciem - mniejsze ryzyko "zazdrości o dziecko" ze strony kota.

Kot abisyński - bardzo towarzyski i przyjacielski kot uwielbiający zabawy.

Kot amerykański krótkowłosy i europejski krótkowłosy - pełne energii, chętne do zabawy, pogodne, często dobrze dogadują się z psami.

Kot brytyjski krótkowłosy - spokojny misiek, kot kanapowy, pobawi się z dzieckiem, da się wygłaskać, ponosić, ze stoickim spokojem zniesie dziecięce karesy, a kiedy będzie miał dość, zaszyje się w swoim azylu.

Kot birmański - łatwo adaptujący się do zmian otoczenia, prostoduszny, zdający się wyznawać taoizm - bądź jak woda wszystko i tak idzie swoją drogą.

Kot burmski - przyjacielski, traktuje człowieka jako środek swojego świata, wobec dzieci bardzo łagodny i delikatny.

Manx - uwielbia być w centrum uwagi, przyjacielski i towarzyski.

Maine Coon - z natury towarzyski, jest kocim odpowiednikiem labradora - kot rodzinny. Uwaga: wymaga czesania, o czym muszą pamiętać dorośli.

Pers - łagodny, towarzyski, lubi być w centrum uwagi. Podobnie jak Maine Coon wymaga codziennego szczotkowania.

Ragdoll - dobry wybór, gdy preferuje się długowłose koty, a nie ma wystarczająco czasu na codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Łagodne i duże.

Cornish rex - pełne energii, wesołe, skore do psot i zabawy. Psiokoty. Albo wieczne kocie dzieci.

Rosyjski niebieski - łagodne, nie podrapią, nie ugryzą. Nieco nieśmiałe i preferujące spokój (czyli raczej nie dla głośnych malutkich dzieci).
          --
          Olek - 20.06.2010
          Krzyś - 14.11.2012
        • deszcz.ryb Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 06.01.13, 00:13
          > Kot ma nie sluzyc do zabawy, ale zyc w domu, w ktorym sa dzieci, a wiec akcepto
          > wac atmosfere takiego domu.

To naprawdę wszystko zależy od tego, jak ustawisz [od razu] relacje kota z dziećmi. Musisz pokazać im, jak się z nim bawić, jak go głaskać, jak mu nie zrobić krzywdy i bronić go przed skrzywdzeniem go przez dzieci. Kot powinien mieć swoje ciche miejsce [najlepiej pokój], do którego mógłby pójść, kiedy już będzie zmęczony. Niech go tam nikt nie niepokoi.
          • aleksandra1977 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 06.01.13, 12:16
            deszcz.ryb napisała:
            > To naprawdę wszystko zależy od tego, jak ustawisz [od razu] relacje kota z dzie
            > ćmi. Musisz pokazać im, jak się z nim bawić, jak go głaskać, jak mu nie zrobić
            > krzywdy i bronić go przed skrzywdzeniem go przez dzieci.

Moje dzieci maja kontakt zarowno z kotami, jak i psem, w naszej dalszej rodzinie. I naprawde, zadnemu z nich nie przyszlo nigdy do glowy, by ktores z tych zwierzat meczyc, czy mu dokuczac. Bawia sie z nimi, sa delikatne wobec nich, wiedza, ze zwierze czuje tak, jak kazdy z nas. Na pewno nie zakladam z gory, ze w domu, w ktorym sa dzieci, kot (czy kazde inne zwierze) na pewno bedzie przez nie tylko krzywdzony. Nie kupuje zwierzecia dla dzieci tylko dla siebie i to na mnie, jako osobie doroslej, spoczywa za nie odpowiedzialnosc pod kazdym wzgledem, a wiec rowniez to, by dopilnowac, by kotu krzywda sie nie dziala.
            Zadajac to pytanie chodzilo mi o to, czy mozna wskazac ktoras z ras kocich, dla ktorej zgielk rodzinnego domu nie bedzie meczacy, bo, byc moze, sa takie koty, ktore wymagaja wylacznie spokoju i ciszy i sporadycznie daja sie dotknac przez czlowieka.

Miejsca u nas jest pod dostatkiem, nie bedzie problemu z miejscem dla kota, bez wzgledu na to, czy wybierze sobie zacisze szafy, czy ktorys z pokoi.
            --
            • deszcz.ryb Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 06.01.13, 14:32
              > Zadajac to pytanie chodzilo mi o to, czy mozna wskazac ktoras z ras kocich, dla
              > ktorej zgielk rodzinnego domu nie bedzie meczacy, bo, byc moze, sa takie koty,
              > ktore wymagaja wylacznie spokoju i ciszy i sporadycznie daja sie dotknac przez
              > czlowieka.

Nie ma takiego kota, dla którego ustawiczny zgiełk i hałas nie będzie męczący. Jeżeli piszesz, że u was poziom hałasu jest "normalny", to ok. Trochę niefortunnie zadałaś to pierwsze pytanie, więc wywnioskowałam z niego, że kot ma być zabawką dla dzieci. Wybacz. wink
      • klubgogo Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 04.01.13, 21:12
        Bleee, sama sobie pluszaka kup. koty bardzo lubią towarzystwo dzieci, pod warunkiem, że mieszkają w domu z dziecmi od początku (tzn. od około 12 tygodnia życia).
        Nadają się chyba wszystkie oprócz brytyjczyków, bo te leniwce uwielbiają spokój. Praktyczniejsze oczywiście są krótkowłose lub bezwłose, nie alergizują, nie zbierasz kłaków skąd tylko się da.
    • gemmi18 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 04.01.13, 21:01
      Miałam dużo kotów - main coon x2, rosyjski niebieski x2, abisyński x1, pers x3 i kilka dachowców. I niestety (dla Ciebie) nie można ufać ogólnie przyjętym cechom danej rasy. Musisz założyć, że każdy kot jest inny, każdy bardzo indywidualny i nie masz pewności, jaki będzie. Najsympatyczniejszy wobec dzieci był main coon (chociaż jeden mniej przewidywalny od drugiego, ale nigdy nie podrapał, nie gryzł, raczej uciekał w swój kąt, gdy miał już dosyć). Rosjanin - u mnie jeden był całkowitym przeciwieństwem drugiego. Pierwszy albo świetnie się bawił albo miał wszystko gdzieś i spał na środku pokoju, w którym panował zgiełk. Drugi dostawał wtedy szału; był chętny do zabawy, ale indywidualnej i na jego warunkach - drapał, gryzł. Abisyński bardzo przytulny, typ przyjaciela. Persy są leniwe, ale łagodne - nie zaatakują tylko uciekną, lubia się bawić. Ale wymagają czesania, codziennie.
      A dachowce - u mnie każdy był inny. Jeden bardzo łagodny, pieszczotliwy, delikatny. Drugi też, ale nie lubił obcych ludzi i atakował ich. A trzeciego mam teraz - jest jeszcze wprawdzie młoda, ale zabawa z nią kończy się wieloma szramami po zadrapaniu, mocno gryzie i stara się unikać naszych dzieci - ale one ją zaczepiają, syn ciągnie za ogon i póki co to wygląda jak wzajemna szkoła przetrwania wink. Więc sama widzisz, że reguły nie ma, ale z własnego doświadczenia twierdzę, że najbardziej skłonna do życia wśród dzieci jest rasa main coon.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/ojxeroeq2x35sy5y.png
      • beliska Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 05.01.13, 11:50
        > I niestety (dla Ciebie) nie można ufać ogólnie przyjętym cec
        > hom danej rasy. Musisz założyć, że każdy kot jest inny, każdy bardzo indywidual
        > ny i nie masz pewności, jaki będzie.

Tak własnie jest. Kot to kot i w obrębie danej rasy zdarzają się bardzo rózne osobniki.
        Jesli ktos zna się na kotach naprawdę, podobnie jak w przypadku wybierania szczenięcia z miotu, będzie umiał co nieco powiedziec o kociaku. Charakter kota widać już w wtedy. Dlatego jesli już zdecydowałabym się na daną rasę, szukałabym hodowcy z prawdziwego zdarzenia=miłosnika.

Persy są leniw
        > e, ale łagodne - nie zaatakują tylko uciekną, lubia się bawić.
        I tak jakby na potwierdzenie, że co kot, to inny- persy które znam, znałam:
        1. plochliwy samotnik
        2. wylajtowany na maxa, potrafił przyjśc spac z obcą, nocującą akurat osobą, spokojny nudziarz, któremu kilka głasków wystarczało, o zabawie z nim można było najwyżej pomarzyć
        3. straszna zołza, wredna, gryząca, drapiąca nawet swoich najbliższych ludzi. Czesac ją mogła w specjalnych rękawicach tylko pani, która po całej akcji była mokra. Tej koty nie dało się nawet pogłaskać.

• slonko1335 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 04.01.13, 21:12
      Byliśmy w zeszłym rok una wystawie kotów. Mąż na zabój zakochał się w abisyńskim. Podpytywaliśmy o rasy przy dzieciakach czysto teoretycznie bo nie możemy mieć kota i hodowcy polecali najbardziej mainecoony(ale mają sierści sporo), devony i cornishe. Ja osobiście bardzo się zdziwiłam po dotknięciu cornisha cudowne uczucie, nie spodziewałam sie, że mogą być tak przyjemne w dotyku.
      --
      Sygnaturka się zgubiła....
    • mama_misi Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 04.01.13, 21:58
      Jak córka miała 4 lata, dostała w prezencie brytyjczyka. Kot idealnie taki jak w opisie rasy. Dawał się nosić w nosidle, przytulać a jak miał dość zwyczajnie wchodził tam, gdzie nikt nie miał do niego dostępu. 2 lata temu zamieszkał z nami drugi brytyjczyk, wówczas prawie roczny. Na początku był bardzo nieufny, bał się hałasu, ale z czasem przywykł. W stosunku do Misi koty są o wiele bardziej wyrozumiałe niż do nas. Ona jako jedyna może się do nich przytulać, nosić - nam uciekają smile Wszyscy teraz jesteśmy zakochani w kotach i teraz niechętnie się przyznaję, że byłam przeciwna aby kot zamieszkał z nami smile
      --
      www.dominika.muko.med.pl
      Mukowiscydoza walka o szczęśliwe dzieciństwo
      • slonko1335 Mamo_misi OT 04.01.13, 22:21
        Dawno Się nie natknęłam na Twoje wpisy i nie zaglądałam na stronę Dominisi. Ale już duża panna, śliczna jak zawsze. Wpisuję stronkę do ulubionych żeby mi znowu nie umknęła na dłużej. Najlepsze Noworoczne życzenia dla Waszej rodzinki.
        --
        Sygnaturka się zgubiła....
        • mama_misi Re: Mamo_misi OT 05.01.13, 14:41
          Dziękujemy smile To bardzo miłe.
          A Misia faktycznie szybko rośnie... za szybko, zdecydowanie.
          --
          www.dominika.muko.med.pl
          Mukowiscydoza walka o szczęśliwe dzieciństwo
      • novalijka39 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 05.01.13, 01:22
        ja Ci tylko doradzę, że bez względu na to jaką rasę wybierzesz, postaraj się zorganizować kotu jakieś " schronienie" tzn miejce gdzie będzie mógł się schować przed " życiem roodzinnym". prawdopodobnie kot sam zasugeruje czy woli mijsce wysoko na półce czy koszyk w pralni itp. miałam dużo kotów i wszystkie potrzebowały takiego swojego azylu gdzie dzieciaki ich nie dosięgną lub będą wiedzały, ze stamtąd nie wolno ich wyciągać, gdzie będzie większy spokój niż w pozostałych pomieszczeniach. Mój poprzedni kot wybrał swój koszyk, bo był cały zabudowany z małym otworem więc czuł się bezpiecznie. Obecny kot, zeby odetchnąć, wychodzi na podwórko, ale po paru minutach wraca więc chyba dobrze mu w tym zgiełku.
    • baszysta Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 05.01.13, 11:17
      moze zrob sobie nastepne dziecko po prostu

i jeszcze rasowy, paniusiu ale wsparla bys lokalne schronisko a nie nakrecala czesto nieludzki interes hodowlany

jesli twoj umysl nie widzi w przyjeciu kota ze schroniska nic dobrego to daruj sobie te nastepne dziecko tez, bo twoja metalnosc jest biedna i kulawa
        • nikki30 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 05.01.13, 11:49
          My mamy dwa brytyjczyki i trójkę dziecismile Koty pokochaly dzieci a dzieci koty. Najstarszy kot ma ponad 13 lat.Wspaniala rasa do domu i dla dzieci. Koty są bardzo czułe i spokojne. U nas koty najlepiej dogadują sie z dzieciakami. Śpią w pokoju dzieci a jak dzieci są chore to razem z dziećmi w łóżku i nie odstepuja chorowitka na kroksmileSama kocham widok rozwalonego kota lezacego miedzy klockami lego a dookola budujace z klockow dziecibig_grin
          Dzieci są nauczone szacunku do kotów więc nie ma u nas sytuacji ze ktores z dzieci podleci i kota nastraszy lub zrobi mu krzywdę.Jak kot nie ma ochoty na mizianie to najzwyczajniej w świecie sobie idzie. Brytyjczyki są tez mało chorowite co uwazam za duży plus. Stosunkowo dlugo zyja .Nasze dodatkowo uwielbiają podróżowaćsmile

--
          Kobieca definicja słowa "już" zawsze zawiera zwrot "jeszcze tylko..."
      • lexie007 Racja 06.01.13, 01:48
        Racja. Wybierz sie kobieto do schroniska,Panie w schronisku doradza ci bardziej ci wszyscy, ktorzy kupuja " wypasione" zwierzeta, zeby pokazac sasiadowi " rasowca"sad
        • aleksandra1977 Re: Racja 06.01.13, 12:28
          lexie007 napisała:

> Racja.
          >
          > Wybierz sie kobieto do schroniska,Panie w schr
          > onisku doradza ci bardziej ci wszyscy, ktorzy kupuja " wypasione" zwierzeta, ze
          > by pokazac sasiadowi " rasowca"sad

Nie kupuje zwierzat dla sasiadow.

Gdybym zapytala "czy kot i dzieci to dobry pomysl?", to zapewne wiekszosc odpowiedzi bylaby pozytywna, naklaniajaca mnie do decyzji na "tak". Dlaczego zatem, gdy pytam o rasowego kota, a przeciez to tez kot, to stwierdzasz, ze zalezy mi na szpanie?
          Myslac w ten sposob, powinnam jezdzic samochodem z demobilu (lub go wcale nie miec), mieszkac w pustostanie z przynajmniej 5 dzieci, w otoczeniu gromady bezpanskich psow czy kotow. Wtedy nikt by nie napisal, ze chce "rasowca", by pokazac go sasiadowi.
          --
          • lexie007 Re: Racja 06.01.13, 16:02
            nie na szpanie tylko na glupocie wydawania grubbbbej kasy na kota ,ktory ma niebieskie oczka, srebrna siersc, zloty ogonek czy sa przyjazne dla dziecismile
            ze zwierzetami jest tak jak z ludzmi jak okazujesz im milosc , wiernosc ,szacunek, opieke daja ci to samo w 100%. Wiec jak nawet sobie kupisz polecanego "przez baby w forum" kota przyjznego dla dziecka ,a twoje dzieci nie beda umialy go kochac i szanowac , to na nic to twoje "zaangazowanie w temacie"smile
            • aleksandra1977 Re: Racja 06.01.13, 21:15
              Lexie, dlaczego z gory zakladasz, ze w normalnym domu, gdzie dzieci uczy sie szacunku do otoczenia, dzieci nie beda umialy kochac i szanowac zwierzecia?
              ---
                • lexie007 Re: Racja 06.01.13, 21:42
                  nigdzie tak nie napisalam.
                  w skrocie jeszcze razsmile" wydaje mi sie chore wydawania grubejjjj kasy na kota ze wzgledu na wyglad".
                  Panie w schronisku ( m.in.wereynarze tam pracujacy,) doradza ci bardziej niz "forumowe gadanie mamusiek", ktore podobdnie jak ty szukaja w necie infor na ten temat kopiuja i wklejaja dajac ci to samo co ty znalazlassmile no nie?smile
                  • aleksandra1977 Re: Racja 06.01.13, 22:09
                    Kilka dziewczyn napisalo z punktu widzenia posiadaczek kotow rasowych, a nie informacji na zasadzie kopiuj-wklej i wlasnie na takich uwagach mi zalezy.
                    --
                    • lexie007 Re: Racja 06.01.13, 22:23

aleksandra1977 napisała:

> Kilka dziewczyn napisalo z punktu widzenia posiadaczek kotow rasowych
                      rasowych ????jedna gora 2 forum-owiczki ma rasowe reszta posiada "dachowce". dla mnie to zadna podpowiedz na rozwiazanie problemu ,ale kazdy jest innysmile
                      • leluchow1 Re: Racja 07.01.13, 10:44
                        Dziewczyny, ale oprócz wylądu konkretna rasa ma konkretny charakter (oczywiście są wyjątki w gronie rasy) i może właśnie o te choć minimalnie większą możliwość przewidywania charakteru kota chodzi.
                        Ja przyznaję się bez bicia że brałam pod uwagę rasowca z przyczn czysto racjonalnych i pragmatycznych. Chciałam kota mało liniejącego o przyjaznym charakterze. Mieszkała u nas kotka- dachowiec teściowej przez okres kilku tygodni i kłaki kocie mimo regularnego czesania znajdowałam nawet w zupie. Wiedziałam że moje podejscie do porządku tego nie zniesie. Po co miałabym wziąc liniejącego dachowca a potem się zastanawiać się co tu zrobić żeby go ogolić smile Są ososby które kochają i akceptują zwierzaka który demoluje chałupę i kłaczy a są takie które nie potrafią tego zrobić. Nie lepiej wtedy wybrać zwierzaka "pod siebie" i wieść z nim szczęśliwe życie niż iść do schroniska celem uratowania bidula a potem się go pozbyć bo nie wpisze się w to co jesteśmy w stanie zaakceptować. Mój syn pragnął kota a ja wiedziałam że musi to byc kot który nie będzie 18 letnią udręką dla mnie. I nie żałuję że zdecydowałam się na rasowego. Charakter ma dokłądnie taki jak w opisie rasy i choć moi znajomu mają koty dachowe własnie i są wśród nich miziaki to nasz ich wszystkich bije na głowę smile.
                        --
                        lbyf.lilypie.com/lZfhp2.png[/img][/url]
                        lbyf.lilypie.com/ZaKep1.png[/img][/url]
                        lmtf.lilypie.com/s4wmp2.png[/img][/url]
                        Co dzień budzę się piękniejsza, ale dziś to już przesadziłam... smile
    • minerwamcg Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 05.01.13, 21:18
      Idealnym kotem do domu z dzieckiem jest nasz George, ale niestety, to pojedynczy osobnik, nie rasa smile Rasą stworzoną do miziania i pieszczot jest ragdoll, ale wiem, że miaukuny (Maine Coon) też są bardzo przyjacielskie.
      I tak, popieram gorąco pomysł zapewnienia kotu miejsca niedostępnego dla dzieci, gdzie będzie mógł się schronić jak będzie chciał pobyć sam.
      --
      - Tu, tu, ptaszek! On zmarznie! Ćwir, ćwir, ćwir! Tiu, tiu, tiu, zabierz to, zabierz to, mokre! Ptaszek, ptaszek! Już już, nóżki, paluszki…! Sweterek! Podnieś to, podnieś, ptaszek, ptaszek, fiu, fiu, cicho, cicho, już, on jest głodny, gdzie butelka, ptaszek…!!!
      • deszcz.ryb Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 06.01.13, 14:36
        > A ja kota ze schroniska odradzam, szczegolnie do domu z dziecmi, jesli nie ma s
        > ie tysiecy do przeznaczenia na jego leczenie...

Nie przesadzaj, jakie tysiące? To po pierwsze zależy od schroniska, po drugie - w wielu placówkach koty siedzą w ogromnym stłoczeniu - to przeciwne ich naturze. Więc nie jest dziwne, że biedaki chorują. Ale nawet, jak weźmie się chorego kota, to raczej można się nastawić jedynie na wydatki ok 200 zł na ewentualne leczenie [moja schroniskowa kotka miała świerzb, zapalenie spojówek oraz koci katar i tyle właśnie wydałam na doprowadzenie jej do porządku. Przy czym ja ŚWIADOMIE wzięłam chorą kotkę, zobowiązując się, że ją wyleczę. Normalnie w schronisku wydają koty w o wiele lepszej kondycji].
        • nikki30 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 06.01.13, 15:08
          Na emamie jest post w którym dziewczyna opisuje przypadek zarażenia sie grzybica od schroniskowego kota przez dzieci i męża. W takich przypadkach koszty leczenia mogą iść w tysiące...
          Sama miałam dwa schroniskowe koty i niestety nie dozywaly wiecej niż 9-10 lat i wymagały pod koniec życia specjalistycznego drogiego leczenia. Obecne koty weterynarza nie widuja bo tez nie chorują ale akurat ta kocia rasa z tego słynie.
          --
          Kobieca definicja słowa "już" zawsze zawiera zwrot "jeszcze tylko..."
            • kasiak37 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 06.01.13, 21:07
              mam 4 brytyjki,2 dlugowlose i 2 krotkowlose,corka ma w tej chwili 6 lat + 6-dniowy noworodek.Pierwsze dwie kotki jako 14 tygodniowe kocieta kupilismy gdy cora miala niecale 2 lata,zadnych problemow.Nastepne dwie dostalismy z hodowli jako juz dorosle kotki przed dwoma laty.Zadnych problemow nie bylo,poza kilkoma tygodniami zapoznawczymi "starych" i "nowych" kotow.Wszystkie maja swietny kontakt ze wszystkimi domownikami,uwielbiaja corke,z tym ze ona nie jest typem dreczyciela.Noworodkiem sa zainteresowane dwie kotki na zasadzie wskoczyc na lozko,popatrzec,obwachac.
              Brytki sa spokojne,nie wskakuja gdzie popadnie,nie drapia,nie wspinaja sie,zawolane przychodza jak psy,wskakuja na kolana i sa bardzo miziaste.Czasem urzadzaja sobie zabawy w ganianego po schodach.
              Zawsze mialam psa, ale teraz majac 4 koty nie zamienilabym ich na zadnego psiastegosmile
              --
              Sygnaturka nie moze byc wyzsza niz 4 linijki tekstu-o tym mowi regulamin forum.
    • malgosiek2 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 07.01.13, 00:11
      Z mojej strony polecam maie coona.
      Mam w domu od 3 lat.
      Moja koteczka jest spokojna i wszędzie towarzyszy nam w domu.
      Lubi zabawy, aportuje swoją zabawkę, średnio do przytulania.
      Chyba, że sama się zdecyduje i przyjdzie.
      Zdjęcie w sygnaturce.
      --
      Park w barwach jesieni
      Zmęczyłam się czytaniem tongue_out
        • zonajana Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 07.01.13, 00:28
          Ja polecam persa, nie atakuje, raczej odejdzie, towarzyski, niestety wymaga pielegnacji.
          Brytyjczyk tez dosc rodzinny, do glaskania, mniej klopotow z pielegnacja.
          Z dachowcami to ruletka.

I nie rozumiem tego naskoku, ze ktos chce miec rasowego kota. Przeciez kupujac rasowca, kupujemy jakis tam zestaw genow, co wplywa na charakter/temperament/potrzeby kota. Mowie to o rasowcu rasowcu, z paszportem, drzewkiem itd, a nie kotkiem "w stylu" persa.
    • malgosiek2 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 07.01.13, 00:35
      No i dlaczego ktoś, kto ma czy chce kota rasowego jest wyzywany od paniuś czy dla szpanu?
      A co ma jedno z drugim wspólnego?
      Bo dla mnie nic.
      Jakoś dziwnym trafem psy rasowe są częściej poszukiwane/dobierane przez ludzi i nikt nie twierdzi, że to dla szpanu czy paniusi.
      Znacznie więcej czasu poświęca się psom rasowym niż ogólnie kotom rasowym.
      A tu autorka chce kota rasowego i dla niektórych to jakiś problem powstał.
      Sama lubię koty, dachowce również, ale ze względu na łagodny charakter rasy i cudownie miekkie, puchate futerko zdecydowanie chciałam mieć maine coona.
      Maine coon jest to rasa pierwotna, a nie krzyżówki genetyczne jak np.ragdole.
      Więc i mniej różnych chorób się je tyka np.nie prowadzi do jakiś zmian zwyrodnieniowych czy skłonnych do osobniczych chorób.
      --
      Park w barwach jesieni
      • leluchow1 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 07.01.13, 10:07
        Ale przecież ani Main Coon, ani Radgoll ani pers to nie są koty krótkowłose, o które pyta autorka. My mamy Devon Rexa i jest cudniasty. Chłopcy są w wieku 7i 5 lat i nie są szczególnie hałaśliwi ale i nei należą do wycofanych smile. Uwielbiają się z kotem wzajemnie. Myślimy o dokoceniu. Ale poczekamy troszkę aż najmłodszy osiągnie jakiś ludzki wiek smile
        --
        lbyf.lilypie.com/lZfhp2.png[/img][/url]
        lbyf.lilypie.com/ZaKep1.png[/img][/url]
        lmtf.lilypie.com/s4wmp2.png[/img][/url]
        Co dzień budzę się piękniejsza, ale dziś to już przesadziłam... smile
      • aleksandra1977 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 07.01.13, 11:43
        Malgosiek2, dziekuje Ci za zrozumienie.

Main Coon... pieknie sie prezentuje. Impomujaca jest wielkosc i waga takiego doroslego kota - niejeden pies moglby mu pozazdroscic wink Troche odstrasza mnie ta dluga siersc, ktora bedzie wymagala regularnej, codziennej pielegnacji, bo srednio mi sie usmiecha potykac sie o kocie klaki.
        Przez ostatnie 12 lat byla w mojej bliskiej rodzinie kotka - pers dlugowlosy - ale byla to wybitnie "nietykalska" kotka, ktora dala sie dotknac wylacznie swojej wlascicielce, raczej na dystans do wyszysykich innych osob, niezbyt ruchliwa, raczej leniwa, siedzaca na swoim ulubionym fotelu z przymruzonymi oczami i od czasu do czasu badajaca wzrokiem otoczenie.
        Zastapil ja 5 miesieczny brytyjczyk dlugowlosy, ale nie potrafie jeszcze odniesc sie do jego charakteru.
        Z krotkowlosych bralam pod uwage brytyjczyka, rusa, burmskiego, kartuskiego.
        A teraz jeszcze doszedl devon rex i... main coon (tylko jak ograrnac jego bujna siersc? wink )

Kilka dni temu mialam okazje odwiedzic hodowle norweskich lesnych - cudowne, podobne do main coon, jednak silny instynkt lowny stwarzalby dosc spore zagrozenie checi ucieczki gdzies w sina dal i nie wybaczylabym sobie utraty czworonoga.
        ---
        • kasiak37 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 07.01.13, 12:13
          z racji tego ze przerabiam dlugo i krotkowlose,to mniej klakow jest wbrew pozorom z dlugowlosych.Jedna musze czesac czesto bo sie koltuni,drugiej na dobra sprawe nie musialabym czesac wcale bo ma dluga ale sliska w dotyku siersc,ktora sie wcale nie kosmaci.Siersc z krotkowlosych jest wszedzie mimo wyczesywania.
          --
          Sygnaturka nie moze byc wyzsza niz 4 linijki tekstu-o tym mowi regulamin forum.
        • malgosiek2 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 07.01.13, 16:17
          aleksandra1977 napisała:

>Troche odstrasza mnie tadluga siersc, ktora bedzie wymagala regularnej, codziennej pielegnacji, bo srednio mi sie usmiecha potykac sie o kocie klaki.

Eeee...wcale nie jest tak źle.
          Kasiak Ci już napisała, że długa sierść wcale nie oznacza, że koszmar masz na dywanie.
          My swoją kotkę wyczesujemy ok 1x w tygodniu.
          Wcale nie zostawia tak dużo sierści na dywanie.
          Więcej na ubraniach, ale to i przy krótkowłosych będzie też i to wcale nie mało wbrew pozorom.
          Więc nie demonizuj tak długowłosych tongue_out
          Ale za to jaka frajda z takiego futra.
          Miziasz kota i ręka ci sie zapada w jego futerko, to przyjemne uczucie.
          --
          Park w barwach jesieni
    • seniorita_24 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 07.01.13, 11:30
      Na podstawie własnych doświadczeń polecam dorosłego kota (lepiej dwa), które maja już ukształtowany charakter i wiadomo, że lubią dzieci i wspólne zabawy. Dorosły kot jest na tyle duży, że zniesie bez większej szkody dla siebie i dziecka noszenie, przytulanie i uwalanie się na nim dziecka.
      Adoptowany kot nie musi być bezpośrednio ze schroniska, ale od wolontariuszy lub domowej (a takich jest większość fundacji). O ile kot ze schroniska ze względu na specyfikę tego miejsca może nie być zupełnie zdrowy to po pobycie u kogoś w domu będzie wyleczony, zadomowiony i będzie wiadomo jaki ma charakter.
      Koty i dzieci ustala sobie relacje, oczywiście pod czujnym okiem rodziców, którzy będą pilnować zasad zachowania dzieci wobec mniejszych domowników.
      Pytałaś o rosyjskiego - pewnie są różne koty tej rasy, ale patrząc nas kota mojej koleżanki (z bardzo dobrej hodowli) to kot aspołeczny,m bardzo wrażliwy, bojący się wszelkich zmian, nowych miejsc i osób, dla którego stresem jest wizyta dorosłych, spokojnych osób.
      Z dużych kotów rasowych pewnie maincoon lub norweg były dobrymi towarzyszami, ale są zdecydowanie długowłose. Wbrew pozorom krótkowłose podobnie kłaczą a do tego wszystkie roznoszą żwirek i co jakiś czas poszczają "kłaczki" więc długośc futra nie jest kluczowa smile
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/wnidiei3gggfflj4.png[/url]
      • ponponka1 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 07.01.13, 14:02
        Wiesz, znam kilka tych typkow z okolicy. Koty sa rozne. Jedyna "wyjatkowa" cecha norweskich lesnych jest to, ze sa jak pies na dworze. Bez smyczy, ale podazaja za wlascicielem jak pies smile My wygladamy teraz fajnie jak wychodzimy na spacer: mama, tata, dzieckom i ... kot.

--
        870 000 000 000 - dlug Polski
        38 000 000 - liczba mieszkancow Polski
        22 895 - dlug publiczny kazdego mieszkanca Polski + wlasne
        Wyłączona poduszka oznacza, że jej nie ma (By memphis90)
    • ponponka1 kot to kot , kazdy inny bez wzgledu na rase 07.01.13, 13:55
      Do na sprzyszedl na werande i zostal miejscowy dachowiec - norweski lesny. No po prostu pojawil sie pewnego wieczoru w listopadzie i nikt sie za nim nie rozgladal (dalam ogloszenia) wiec zostal.

Niekastrowany mlody kot (ok 8-9 miesiecy ocenia wet.) - moja corka nieobyta ze stworzenami musiala sie ucyzc jak go obslugiwac smile Kocha ja najbardziej bo .... to ona daje mu jesc. Ten typ tak ma - za kocha za zarcie big_grin
      --
      870 000 000 000 - dlug Polski
      38 000 000 - liczba mieszkancow Polski
      22 895 - dlug publiczny kazdego mieszkanca Polski + wlasne
      Wyłączona poduszka oznacza, że jej nie ma (By memphis90)
    • gola1984 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 08.01.13, 00:25
      Mamy kota syberyjskiego neva. Może nie jest krótkowłosy ale rasa godna polecenia. Pojawił się w okolicy 2 urodzin mojego syna. Oboje zaakceptowali się bardzo szybko. Przez pierwsze powiedzmy 2 tyg trzeba było pilnować co syn robi - czy nie za mocno tuli lub głaszcze. Zasady były jasne, dziecko szybko załapało, kot też (tak dla kota też mam zasady - min nie wolno mu spać na łóżku synka). Ani razu nie podrapał, jak coś mu się nie podoba to miałczy. Synek kota bardzo kocha i nie wyobrażam sobie żebyśmy go nie mieli. Przez całe życie miałam koty, dachowce. I były różne - od przytulaśnych na 100% po totalnie szalone, skaczące po firankach i głowach oglądających tv właścicieli. Neve mają znajomi i się zakochałam. Tak delikatnych kotów jeszcze w swoim życiu nie spotkałam. I nasz jest dokładnie taki. Mały się bawi a kot leży obok i obserwuje. Większość czasu leżakuje w pokoju syna na krzesełku. Ma miejsce w domu gdzie może się schować jak ma nas dość. Futra też nie jest jakoś dużo - wystarczy kota czesać i co 2 dni myć podłogi.
      wkurzające są te komentarze o kotach rasowych.
    • czarnykapturek Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 20.02.13, 11:24
      Mam w domu dachowca, z charakterem. Nie jest to absolutnie kot do zabawy, jest wielka zagadka, potrafi byc miziasty, ale jak nie chce pieszczot, to potrafi to dosadnie pokazac. Moja corka nie raz nie dwa zostala podrapana, pogryziona (nie do krwi), wlasnie przez jej nadgorliwosc. Wieczne powtarzanie "zostaw kotka w spokoju" nie pomoglo, pomoglo za to opr od kota. Nie jest tak, ze Mala go bila, czy tarmosila, ale np. przytulala sie do niego za mocno i kot ja podrapal. Ja uwazam ze kot nie jest dla dzieci, rzadko bywa dla doroslych. Kot jest towarzyszem, ale nie przyjacielem jak pies, ktory za glaski zrobi wszystko. Kot sam sobie jest panem i wladca, rzadko zdaza sie kota do czegos przekonac (na zasadzie smakolykow), bo jak jasnie pan nie chce, to w dupce ma wszystko. Wszystkie koty, czy rasowe, czy nie, maja wlasne zdanie, owszem rasowce maja czesto ustawione charaktery (jedne sa poldzikie, poluja, inne leniwe, strachliwe itd.) Ale natury nie oszukasz, to co tkwi w genach jest nie do przeskoczenia. Kot zostanie kotem, lowca, panem na zamku. I to powinnismy szanowac. Albo sie na to zgadzamy albo nie. Jesli chcesz zeby dzieci nauczyly sie milosci i szacunku do zwierzat na poczatku proponuje "latwe" zwierzatka :rybki, papuzki.

P.S Mojego nie zamienilabym na zadnego innego. Uwielbiam jego charakternosc, i to ze w nocy zamienia sie w poduszke, na ktorej bezpiecznie mozesz spac smile
      --
      www.lapiramide.tv
    • semi-dolce Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 20.02.13, 12:54
      U mnie - w domu, gdzie jest dziecko i duże stado psów - doskonale czują się dwa maine coony. Mam też dachowca, ale on zdecydowanie jest indywidualistą, w kontakty ani z dzieckiem, ani z psami nie wchodzi, choć scysji tez nie ma. Maine coony to takie pso-koty. Bardzo kontaktowe, przylepne, tolerancyjne, komunikatywne. Ale nie są to koty krótkowłose, trzeba je czesać a sierść i tak stanowi problem - jest jej pełno na wykładzinie, na dywanie, wszędzie tam gdzie śpią, na ubraniach itd. Mimo tego uważam je za fantastyczny wybór dla naszej rodziny, choć nie ukrywam, że sierść mnie denerwuje (ale szczotka o nazwie "pet brush" do odkurzacza i rolki do zbierania sierści z ubrań jakoś dają radę). No i MCO to kawał zwierzaka, nie jakaś 3 kg "popierdółka" a 7-8 kg kota smile
      --
      www.dzikiedzieci.pl/
      • semi-dolce Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 20.02.13, 12:59
        Btw. moje MCO trafiły do mnie z różnych miejsc, w różnym wieku - kocica miała 2 lata z hakiem i wcześniej żyła w domu bez małych dzieci i bez psów, kot miał pół roku i żył z dziećmi i psami - oba zaadaptowały się szybko i łatwo, są przewidywalne, własnie takie mało kocie w swojej przewidywalności. Maine coony często są takie, choć nie zawsze. Ważne aby kupując kota poinformować hodowcę o warunkach, jakie zwierzę będzie musiało zaakceptować, hodowca zna bowiem swoje koty i będzie w tej kwestii najlepszym doradcą.
        --
        hugowaferajna.pl/
    • magnolia1973 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 20.02.13, 13:26
      A musi być rasowy? Sądzę, że większość kotów, które przebywają od małego w rodzinie z dziećmi przyzwyczai się i będzie traktowało obecność dzieci normalnie.

A co do rosyjskiego niebieskiego to ja akurat taki egzemplarz w domu mam. Jest cudowny, łagodny i cierpliwy. Tylko czasem biedny, bo córki choć nie dręczą kota złośliwie to jednak z miłości łapią zwierza, noszą, przytulają. Ja mogę napominać by nie miętosiły kota, ale jak kot nie robi sam użytku z pazurów i zębów, nie syczy i fuka, tylko to wszystko znosi z anielskim spokojem to mogę sobie gadać do upadłego.
      Kot jednak dzieci lubi, albo ma skłonności masochistyczne. Przychodzi się z nimi bawić i często sam zaczepia, a nie jest to już młody kociak, tylko dostojna 10 letnia kotka.

Nie wiem czy każdy rosyjski tak będzie się zachowywał, tak jak i nie wiem czy każdy dachowiec będzie się zachowywał jak kotka mojej mamy. Nie jest agresywna, dzieciom krzywdy nie zrobi, ale miętosić się nie da i w razie czego wie jak z zębów i pazurów się robi użytek. Dziewczyny muszą więc uważać, bo przyzwyczajone do niezwykłej cierpliwości naszej kotki dość łatwo irytują babciną.
    • kerri31 Re: Dzieci i kot - ktorego rasowego kota polecaci 20.02.13, 13:44
      Polecam Ci Neva Masquerade smile Nie jest krótkowłosy ale jest rewelacyjny, dzieci mojej koleżanki ubierają go w sukienki z bibuły, daje się nosić w wózku dla lalek ,nigdy nie drapnął-jedynie ucieka albo pacnie łapą bez pazurów. Mega cierpliwość, mąrość u tego kota.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka