Dodaj do ulubionych

Bole nog 3 latki!!

05.01.13, 20:29
Witam,mam problem z moja coreczka a mianowicie od kilku miesiecy cierpi na bole nog i rak w nocy.Najpierw byly to bole co kilka dni a teraz placze co noc,na nogi nie moze stanac-dostaje czopka lub syrop przeciwbolowy i zasypia ale ile tak mozna! jestem wsciekla na tutejszych lekarzy(mieszkamy w uk) bo nie widza problemu nie chca wykonac nawet badania krwi,bo jest to bezpodstawne.Najpierw w przychodni diagnozowali zwykle bole wzrostowe ale jak przybraly na sile to sami nie wiedza..bylam w polsce w wakacje u alergologa i zrobil testy metoda inwazyjna wyszlo kilka alergi:mleko,cukier,pomarancza,jablko,mandarynka ,orzechy,pylki,trawy,pies,itp i powiedzial ze to typowo alergiczne bole ja juz sama nie wiem co jej jest! Chce znowu pojechac do polski i powtorzyc badania u alergologa i sprawdzic intensywnosc alergii ale co z tymi bolami? do jakiego lekarza mam sie udac aby sprawdzic?od czego zaczac?nie mam co liczyc na tutejsza sluzbe zdrowia,czekam na miejsce w szpitalu od wrzesnia i nic,dzwonie ,upominam sie i to co szlysze to mam czekac bo jestem na liscie oczekujacychmoje dziecko cierpi a ja nie wiem jak mam jej pomoc
.Czy moze ktoras z was mamusiek ma jakies doswiadczenie z takimi bolami albo pomysl od czego zaczac?
Bardzo prosze o pomoc lub sugestie. Z gory dziekujesmile
Obserwuj wątek
    • 0kwiatuszek0 Re: Bole nog 3 latki!! 05.01.13, 20:56
      WIdocznie taki jej urok z tymi bolami wzrostowymi. Jedne dzieci nie maja ich wogole, inne lekko a jeszcze inne tragicznie je przechodza.
      Mojej znajomej corka obecnie 4 letnia przechodzi strasznie te bole nog. W nocy nie spi, wyje, prawie "gryzie" sciany. Kolana i kostki sa mega gorace i czerwone. Dziecko cierpi strasznie. Byli na usg kolan. WYszel stan zapalny. Ortopeda stwierdzil ze dziecku za szybko te kosci rosna. Ale niestety poza lekami i masciami nic sie nie da zrobic z tym. Dziecko jest pod kontrola.
        • agmarta2 Re: Bole nog 3 latki!! 05.01.13, 23:02
          Wiem coś o tych bólach bo sama takie miałam, ale chyba byłam troszkę starsza od Twojej córki, ale ten ból pamiętam do dziś. Mnie bolały w okolicy łydek i piszczeli. Mama nie dawała mi żadnych tabletek tylko masowała takim szybkim ruchem tzn takie rozcieranie i wtedy pomagało. Chyba też kąpiele w ciepłej wodzie pomagają, wiem że to w nocy są te bóle ale i wtedy mama mnie kąpała żeby ulżyć moim nogom smile Pociesze się, że napewno minie, ale niestety długo to trwało uncertain
          • karinaxy80 Re: Bole nog 3 latki!! 05.01.13, 23:33
            Witam serdecznie !!! Moja córcia aktualnie ma 4 lata. Pierwsze bóle kolan rozpoczęły się, gdy miała jak Twoja córcia 3 latka. U nas te bóle pojawiają się głównie wieczorem przed snem. Ostatnio pomaga nam maść Naproxen, ale w ostrych bólach dawałam Nurofen. Zauważyłam też, że te bóle pojawiają się po większym wysiłku w ciągu dnia, np. po dłuższych spacerach przedszkolnych, po trampolinie...po intensywnie spędzonym dniu. Latem byłyśmy u ortopedy , bo miała więcej tych bóli niż teraz , zrobił usg kolan i niczego nie odkrył....stwierdził, że to pewnie słynne bóle wzrostowe...Ostatnio nasza pediatra zleciła nam też morfologie z rozmazem....wszystko ok. I poleciła nam syrop Profilaktin zdrowy rozwój. Gdy córka go pije codziennie- bólu kolan nie ma... gdy zrobię jej przerwę w tym syropie ból się niekiedy wieczorem pojawia np. wczoraj. Teraz 2 tyg. nie pijemy syropu. Niekiedy dochodzi też ból prawego łokcia. Nie wiem niekiedy już też co robić...czy może iść do reumatologa?
            Zaskoczyło mnie , że bóle kolan mogą mieć coś wspólnego z alergią??? Córcia ma alergię na pyłki drzew, kurz i orzechy laskowe.
      • e-kasia27 Re: Bole nog 3 latki!! 06.01.13, 13:01
        Ze stanem zapalnym stawów, to trzeba iść:
        najpierw do reumatologa,
        ( bo to może być reumatoidalne zapalenie stawów, albo reaktywne zapalenie stawów, albo jeszcze coś innego),
        a potem do alergologa,
        (bo jeśli reumatolog nie znajdzie żadnej przyczyny stanu zapalnego, to najprawdopodobniej przyczyną jest alergia pokarmowa),
        a nie do ortopedy i to na dodatek głupiego.

Stan zapalny stawów z powodu rośnięcia kości!
        Głupszej diagnozy to jeszcze chyba nie słyszałam!

Poradź tej swojej znajomej, żeby poszła do prawdziwego lekarza, jeśli nie chce zrobić z dziecka kaleki na całe życie.
        No chyba, że to ty wszystko pokręciłaś.
        • muta001 Re: Bole nog 3 latki!! 06.01.13, 13:29
          Ja miałam bóle wzrostowe i mój syn takżesad
          U mojego synka zaczęły się jak miał ok. 1,5-2 latka, bardzo wcześnie. Byliśmy u ortopedy, robiliśmy badania krwi i nic. Teraz ma 10 lat i czasami się pojawiają ale już rzadko

Najlepsza metoda to rozgrzać nogi termoforem. Od razu przechodzi!!!!!
          Tylko czasami podawałam dodatkowo jakiś syrop przeciwbólowy czy stosowałam maść
    • aleksandrastory Re: Bole nog 3 latki!! 06.01.13, 14:07
      Tak, to bóle wzrostowe, u niektórych dzieci są bardzo bolesne, a u innych mniej, ale i tak zawsze boli. Moja córcia jak miała 3 latka zaczęła narzekać, wieczorem, często w nocy się też budziła i płakała, że ją nózki pod kolankami bolą. Ja masowałam i rozgrzewałam termoforem i trochę bół przechodził, a jak było naprawdę żle, to dawałam syropek przeciwbólowy. Teraz ma 8 lat i też co jakiś czas narzeka, niestety taki urok jak się rośnie
      Pozdrawiam
      • kaczuszka_k Re: Bole nog 3 latki!! 07.01.13, 11:23
        Mój synek pierwszy raz na ból kolan narzekał w wieku ok 2 lat. Pojawiały się do 2-3 noc. Po 3 takiej nocy poszłam do pediatry. Muszę przyznać że wykazała się dużą intuicją bo zleciła badania krwi i wyszła anemia. Co prawda leczenie jakie dała już nie było takie skuteczne ale po zmianie lekarza i 1 m-cu nowej kuracji wyniki były zadowalające. Teraz jak synka bolą kolana to lecimy na badania krwi póki co (3 razy) za każdym razem wyniki żelaza były zdecydowanie poniżej normy. Teraz właśnie też będziemy robili badania ale chwilowo jesteśmy po antybiotykach i pediatra zaleciła odczekanie 2 tyg aby wyniki nie były zafałszowane. Nie wiem czy słusznie ale chyba odczekamy chwilę.
        Myślę że warto sprawdzić na wszelki wypadek.
        • aniaolawa Re: Bole nog 3 latki!! 07.01.13, 12:54
          Napisz proszę czy ciepło, czyli okrywanie nóżek , masowanie itp. przynoszą jej ulgę czy odwrotnie nie da się dotknąć tam gdzie ją boli?

Jak byłam mała też bardzo mnie bolały nóżki, wszyscy lekarze mówili mamie ,że to bóle wzrostowe...ale nie sądzę ,że w wieku 30 lat dalej mi rosną nogi...Przyczyn może być więcej. Daj znać o tym cieple , to napiszę coś więcej, bo to bardzo ważne.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka