Dodaj do ulubionych

Koślawość kolan jakie obuwie korekcyjne?

16.01.13, 10:15
Moj dwuletni syn ma koslawosc kolan i obowiazkowo musi nosic buty ortopedyczne zeby wada nie poglebiala sie. Jakie firmy polecacie produkujace tego typu buty dla dzieci? Slyszalam i czytalam wiele pozytywow o MEMO, co o nich sadzicie?
Edytor zaawansowany
  • saszanasza 16.01.13, 10:51
    Do 3 czy nawet 4 roku życia koślawość jest fizjologiczna. Moja miała krzywe kolana do 3 r.ż aktualnie ma 4.5 roku i nogi porste.
    Skonsultuj się z ortopedą nie kupuj dziecku tego typu obuwia od tak sobie.
    --
    http://i46.tinypic.com/255rzhu.jpg
  • budzik11 16.01.13, 16:09
    saszanasza napisała:

> Do 3 czy nawet 4 roku życia koślawość jest fizjologiczna.

Akurat nie. Do tego wieku fizjologiczna jest szpotawość, potem dopiero kolana robią się fizjologicznie koślawe. Koślawe kolana u dwulatka to nie jest fizjologia.
    Cytat Gdy dziecko wchodzi w okres przedszkolny, fizjologiczna szpotawość przechodzi w fizjologiczną koślawość, która zanika zwykle sama ok. 10 roku życia, nieco szybciej u dziewczynek niż u chłopców.
    polecam artykuł, są tam też ćwiczenia i to, czego dobrze unikać przy każdej wadzie: www.zdroweporady.pl/2007/wady-kolan-koslawosc-szpotawosc/
  • saszanasza 16.01.13, 17:16

-- budzik11 napisała:

> saszanasza napisała:
    >
    > > Do 3 czy nawet 4 roku życia koślawość jest fizjologiczna.
    >
    > Akurat nie. Do tego wieku fizjologiczna jest szpotawość, potem dopiero kolana r
    > obią się fizjologicznie koślawe. Koślawe kolana u dwulatka to nie jest fizjolog
    > ia.
    Ale w takim razie do końca nie wiemy, czy tak jak ja, autorka wątku nie przeinaczyła nazwy....
    Być może chodzi jej o szpotowatość, zwłaszcza że nie pisze czy była u ortopedy.
  • budzik11 16.01.13, 17:27
    Wróżką nie jestem, nie wiem, co "poeta miał na myśli", czytam to, co jest napisane a jest napisane, że chodzi o koślawość.
  • bejbi30 16.01.13, 10:59
    moja corka ma ten sam "problem", ma 2,5 roku. skonsultowalam sprawe z jednym z lepszych ortopedow dzieciecych na Slasku, zakazal noszenia jakiegokolwiek obuwia ortopedycznego (co wczesniej mi nakazywano!). jest to sprawa fizjologiczna, corka ma jak najwiecej chodzic na bosaka (w skarpetkach), zakazal nawet noszenia papci w domu (kupowalam Befado). mam zaufac naturze i pokazac sie za rok. skonsultuj dziecko u innego ortopedy, jesli jestes ze slaska, podam Ci namiary.
  • wro-tka 16.01.13, 12:33
    wszystko zależy od stopnia koślawości, nie wszystko da się wyprowadzić na prostą. czasami jest potrzebna pomoc. i odradzałabym takie konsultacje internetowe wink

(wstępnie - koślawość fizjologiczna nie powinna być większa niż 3 palce pomiędzy kostkami -stawiamy dziecko prosto, ze złączonymi kolanami i jeśli różnica pomiędzy kostkami jest mniejsza niż 3 palce nie należny się obawiać choć... należy zwrócić uwagę na higienę postawy - np. siedzenie po turecku)

warto odwiedzić specjalistę, najlepiej fizjoterapeutę, który oceni dziecko oraz ewentualnie wskaże najlepszą metodę 'naprawczą' dla dziecka. może to będę ćwiczenia, może forma tappingu, może wkładka do buta, obcas a być może cięższy kaliber jakim są buty.

buty - najlepiej odwiedzić sklep ze specjalistą, który będzie potrafił dobrać odpowiedni but. odradzam zakupy przez internet, można zaszkodzić a nie pomóc.
  • martha666 16.01.13, 12:59
    córka gdy była mniejsza miała koślawość kolan, na zalecenie lekarza do każdych butów kupiłam jej wkładki supinujące stępy, zalecił też dużo jazdy na rowerze. na szczęście pomogło.
  • wro-tka 16.01.13, 14:40
    rower z pedałami tak, rower biegowy nie wink
  • aqua48 16.01.13, 15:27
    Mój syn miał koślawe kolana, ale jednocześnie nieco szpotawe stopy. Na moje pytanie: co z tym? Ortopeda powiedziała, że nic, bo jak się jedno poprawi to się drugie popsuje. Zaleciła rower w dużych ilościach. Pomogło o tyle, że wada przestała być widoczna.
  • martinhaa 17.01.13, 04:49
    A dlaczego rower biegowy nie?

--
    "If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment" by Milton Friedman
  • wro-tka 17.01.13, 12:43
    temu że rower biegowy wymusza koślawe ustawienie kolan i pogłębia wadę.
    rower z pedałami znów odwodzi kolana od siebie.
  • aniasa1 17.01.13, 11:18
    skoro lekarz zalecil to trezba. My dotychczas mielismy aurelki (są OK) , ale teraz od 2 tyg ma pierwszy raz memo. Kiedys byly okropne modele ale teraz prezentuja sie calkiem niezle. Jedyne co stanowczo odradzam to bartki. pomimo ze sa wysokie to sa tak bardzo miekkie po krotkim czasie ze nie spelniaja swojego zadania.
  • tijgertje 17.01.13, 12:07
    Moj mlody (prawie 9 lat) ma baaaaardzo wiotkie stawy. Mimo, ze stopy stawial na wewnetrznych kostkach, butow ortopedycznych zaden ortopeda nie kazal mu nosic. ma robione na wymiar wkladki, a my mamy przede wszystkim zwracac na jakosc obuwia. O Memo mam nie najlepsze zdanie. Sa tylko w jednej szerokosci, wiec waska stopa jezdzi na boki, nie ma odpowiedniego oparcia, w dodatku wielkie i ciezkie. My kupujemy buty PONIZEJ kostki, ale dobrze dopasowane szerokoscia (i nie chodzi tu o to ile sie da sznurowkami czy rzepami scisnac, wazna jest szerokosc wkladki), zapietek musi byc sztywny, dobrze dopasowany do piety, zeby utrzymac ja w prawidlowej pozycji. Poza tym but musi miec odpowiednia podeszwe, zginajaca sie we wlasciwych miejscach, ale wlasnie szerokosc i stabilnosc zapietka sa podstawowymi warunkami doboru odpowiedniego obuwia. Moj mlody bez butow przewraca sie na prostej drodze, latem nosi sandaly ortopedyczne tylko dlatego, ze nogi ma tak waskie, ze nikt takich butow nie produkuje. Jak kupilismy pare razy buty pol rozmiara za szerokie, po tygodniu nadawaly sie do kosza, mimo, ze dobrze dobrany ten sam model po sezonie wyglada jak nowy.
    --
    autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
  • kerri31 17.01.13, 19:41
    Na pewno wkładki supinacyjne, obuwie wysokie ,za kostkę lub do. Memo to profesjonalna firma- polecam.
  • marika012 20.01.13, 09:47
    Fajne modele butów profilaktycznych ma Mrugała. Są lżejsze i nie tak szerokie jak Memo.
    Mnóstwo modeli jest na all.
    allegro.pl/sandal-domowy-profilaktyczny-mrugala-nowe-skora-27-i2953893243.html
    allegro.pl/mrugala-buciki-profilaktyczne-rozmiar-18-3cm-27-i2919872680.html
    allegro.pl/mrugala-buciki-profilaktyczne-rozmiar-18-3cm-27-i2940687959.html
    allegro.pl/mrugala-obcas-thomasa-obuwie-profilaktyczne-r-27-i2941392137.html
    allegro.pl/mrugala-kozaki-profilaktyczne-te-por-27-wyprzedaz-i2924963609.html
  • tijgertje 20.01.13, 10:09
    Kupowanie tego typu obuwia przez internet bez mierzenia w ogole mija sie z celem. But musi byc dobrze dopasowany do konkretnej stopy.
    --
    autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
  • marika012 20.01.13, 13:07
    To jest oczywiste, że but trzeba dopasować. Ale kolejne np. rozmiar większe to brałabym już w ciemno przez internet.
  • agnieszka451_200 04.03.13, 22:16
    Słyszałam o bezpłatnych badaniach stóp organizowanych przez firmę Memo - czy ktoś był ?? Jak wygląda badanie??
  • zmorapotwora 05.03.13, 14:09
    To chyba ortopeda powinien jakies konkretne zalecic. Moj syn nosi aurelki z klinem tzn podeszwa od str zewn jest normalna a od wewn wyzsza. But jest robiony w specjalistycznym sklepie ortopedycznym. Bez konsultacji z ortopeda samemu nic sie nie powinno dobierac
    --
    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/b/bmoe43n0d.png
  • garbuska 16.04.13, 10:58
    Zdecydowałam się na te buciki, napiszę za jakiś czas o efektach. Dodatkowo na str producenta znalazłam ćw korekcyjne www.memoinfo.pl/site,idea,28.html będziemy ćwiczyć razem smile
  • karolinakacz1990 13.12.18, 12:45
    Tak to bardzo dobre buty, moja córeczka z nich korzystała. Informacje o tych bucikach znajdziesz na memoinfo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.