• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jaki wózek-parasolka dla rocznego dziecka? Dodaj do ulubionych

• 26.01.13, 22:40
    Cześć wszystkim!

Potrzebuję pomocy - porady w kwestii wózka spacerówki dla 14 miesięcznej córki. Mam X-landera XA, ale czołg jest z niego straszny. OK do spacerów po lesie, ale na krótki wypad do miasta autem (składanie, rozkładanie, wyjmowanie) jest tragiczny. Do tego nie mogę oparcia dziecka ustawić na "sztorc" i przez to córka jeździ na "półleżąco". Niby wygodnie, ale od razu mała usypia, bo kiepsko ogląda się świat przez przymróżone oczy. Potrzebuję coś lekkiego, co składa się do opcji parasolka i do tego trwałego, tak aby mała pojeździła nim kolejny rok. Błagam, pomóżcie, bo zginę na tych wszystkich forach! wink

m.
    Zaawansowany formularz
    • 26.01.13, 22:46
      maclaren XLR
      --
      http://lbym.lilypie.com/E8Tzp2.pnghttp://lb4m.lilypie.com/ML5Zp1.png
      • 26.01.13, 22:57
        dla roczniaka to raczej coś mniejszego maclarem xlr jest olbrzymią parasolką, jak moja córka miała rok to sie już jej pozbywałam bo ciężko mi się ja prowadziło z dużym dzieckiem, a zaminiłam ją na questa, to mała, poręczna parasolka i mega wygodna, zajmuje niewiele miejsca, świetnie sie ją prowadzi i podbija pod krawężniki ,a teraz to już w ogóle wypas bo maclaren wprowadził udeskonalenie w postani ze rozkłada się na płasko. Im większe i cięższe dziecko tym lepiej mieć lżejszy i poręczniejszy wózek taka moja rada, quest wystaczy ci do końca okresu wózkowego i gwarantuję ci ze bedziesz bardzo zadowlona, a potem ją świetnie sprzedaż bo idą używane jak świeże bułeczki
        • 26.01.13, 23:23
          zdaza sie, ze moj 3 letni syn, na dluzszych dystansach, albo wypadach do centrum handlowego, jeszcze z niego korzysta. Ha, zdaza sie, ze nawet w nim zasnie wink
          --
          • 27.01.13, 10:47
            Dzięki dziewczyny za podpowiedź. A czy te wózki mają "barierki"? Na fotkach nic nie widzę, a mała nie bardzo lubi jeździć w pasach, tylko zawsze wisi na barierce albo się o nią opiera.
            Dzięki za odpowiedź i miłej słonecznej niedzieli życzę! big_grin
            • 27.01.13, 11:07
              w komplecie z wozkiem nie ma barierki, ale mozna ja dokupic (oryginalna lub uniwersalna)
              --
          • 27.01.13, 10:48
            tylko, że maclareny tanie nie są, nawet te mniejsze, quest ma mini kółeczka...
            Ja kupiłam cybex onyx, ciut większe kółka niż w queście, mniejsze jak w maclarenie XT (miałam, uległ zniszczeniu i gdyby nie to, że szkoda mi było ponownie tracić tysiaka na niego pewnie bym kupiła big_grin).
            Widziałam też dość ładne i zgrabne, xlandery xs, są tańsze niż maclareny i cybexy, tyle, że nie mają rozkładanej mocno budki, ale na wypady do miasta spokojnie starczy. Koleżanka ma i jest nim zachwycona.
            Najlepiej jak już będziesz miała wybrane modele, które Cię interesują zajrzyj na forum wózki, tam dziewczyny Ci doradzą, lub w wyszukiwarce poszukaj opinii smile
            • 27.01.13, 19:24
              Ja polecam
              allegro.pl/spacerowka-joker-new-milly-mally-wozek-parasolka-i2975328464.html
              lekki, wygodny, łatwo się składa.
              --
              http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b20mm01imqg3m.png
    • 28.01.13, 14:00
      a nie możesz sobie paska skrócić z tyłu w xA? spróbuj zrobic "zaszewki" mocną nicią na pasku z obu stron klamry - będzie krótszy i podciągniesz oparcie do pionu, a rozłoży sie na tyle, że dzieciak pośpi wygodnie.
    • 28.01.13, 14:05
      Ja polecam maclarena triumph. Moim zdaniem super wózeczek : chyba jeden z lżejszych na rynku ( 5 kg, dla mnie to atut bo nie mam siły pakować ciężarów do auta ), składa się rzeczywiście jedną ręką. I wbrew pozorom daje radę w naprawdę trudnych warunkach - mieszkam na peryferiach, ulice to dosłownie leje po bombach, myślałam że maca będę miała tylko do miasta a na spacery po okolicy nadal dużą spacerówkę na pompowanych kołach ale już pierwszego dnia odstawiłam grzmota i używam tylko maclarena. Właściwie to maclaren nie dał rady tylko po piasku na plaży i w śniegu do pół łydki smile
      • 28.01.13, 15:40
        A co sądzicie o Cybexie Callisto? Cenowo podobny do MacLarena, a ma fajne triki z budką (bardzo rozłożysta), amortyzowane kółka i stopniową regulację oparcia. Trochę mam dość "pasków" po X-landerze. Nie jest to najwygodniejsze.
        • 02.02.13, 07:58
          Rzeczywiście fajnie się prezentuje ta buda w callisto. Z tego co pamiętam jak jeszcze urzędowałam na forum wózkowym to cybexy były dość chwalone... Niestety osobistego doświadczenia nie posiadam uncertain Natomiast w chicco które proponowałam poniżej tez jest fajnie regulowana buda tylko niestety żadne zdjęcia tego nie pokazują i producent nie opisuje nie wiem czemu, a jest to jedna z rzeczy które mnie osobiście do tego wózka przekonały. Z tym że w chicco jest odpinany z materiał z tyłu budy i wtedy daszkiem możesz dowolnie manewrować od całkowitego zdjęcia do położenia go na kolanach dziecka a jak chcesz to może być na samej górze bądź we wszystkich opcjach pomiędzy. Z tym że jest to super opcja na lato zamiast parasolki przeciwsłonecznej, których ja szczerze nie znoszę. Zimą bez tego materiału z tyłu może być marnie. Tyle że ja wózka używam tylko wiosna i latem, zima dzieciaki biegają po śniegu na podwórku... Nie wiem czy cokolwiek pomogłam, ale starałam się wink
    • 28.01.13, 14:18
      allegro.pl/chicco-lite-way-wozek-spacerowy-new-kurier-w-wa-i2965467789.html
      szczerze polecam. Kupiłam go właśnie na roczek- jestem mega zadowolona, poleciłam go już kilku znajomym mamom i wszystkie są zachwycone.
    • 28.01.13, 14:27
      drmyshor napisał(a):

> Cześć wszystkim!
      >
      Do tego nie mogę oparcia dziecka ustawić na "sztorc" i przez to córka j
      > eździ na "półleżąco".

Zadna spacerowka parasolka nie ma oprcia na sztorc. Wszystkei maja oparcie i siedzisko lekko odchylone. Wiem, bo moja mala nie cierpiala takiego siedzenia i musialam zamienic XA na zwykly klasyczny czterokolowiec. Ze spacerowke kupilismy trojkolowca w prostym oparciem i siedziskiem ale mozliwoscia obnizenia oparciajakby dziecko zasnelo. Jako jedyna spacerowka z kolami na resorach. Waga 6 kg po zlozeniu mozna bylo odczepic blyskawicznei kolka i wlozyc calosc do specjalnej torby, ktora mozna bylo niesc na ramieniu. cos jak Quinny Zapp Xtra ale z mozliwoscia regulacji oparcia. Wytrzymal trzy lata i trzy podroze samolotem smile Polecam

--
      870 000 000 000 - dlug Polski
      38 000 000 - liczba mieszkancow Polski
      22 895 - dlug publiczny kazdego mieszkanca Polski + wlasne
      Wyłączona poduszka oznacza, że jej nie ma (By memphis90)
      • 04.02.13, 12:33
        Zadna spacerowka parasolka nie ma oprcia na sztorc

Maclaren xt ma. Między innymi dlatego moją starą parasolkę, która miała kilka mc wymieniłam na niego bo mnie strasznie drażniło (i dziecko też) ta pozycja półleżąca prawie.

Spójrz:

maclaren.pl/product_info.php?products_id=486&osCsid=31c29489f7a93c89cefb5ea5c9533246
    • 02.02.13, 10:30
      ja bym zamiast maclarena kupila baby jogger citi mini. Dostalam maclarena i nie widze w tym wozku nic co mogloby mnie zachwycic, ot zwykla parasolka.
      • 02.02.13, 23:20
        Hmm... Chicco nie wygląda źle, ale mam sporo znajomych którzy narzekają na tą markę pod różnymi względami. Obecnie skłaniam się do opcji Cybex Callisto albo Cybex Topaz. Cybexy urzekły mnie funkcjonalnością (przesuwana duża budka, "napinacze" pasów, poduszka, barierka), ale niestety nie mam okazji jak ich zobaczyć w ŁODZI! W ogóle w Polsce kiepsko z nimi. Po X-Landerze XA mam ochotę na coś mniejszego co wejdzie bez problemu to małego auta typu Seat Ibiza. Dlatego obawiam się Callisto, że będzie przyciężki i znów zajmie mi cały bagażnik. Z drugiej strony Callisto jest lepiej amortyzowany, a przyznam szczerze że X-landera z chęcią schowałabym do piwnicy zostawiając tylko parasolke do codziennego śmigania (mieszkam na osiedlu gdzie chodniki są chwała Bogu prościutkie smile). No i znów zgłupiałam, ale i tak DZIĘKUJĘ Wam wszystkim za świetne porady! smile
        • 04.02.13, 12:04
          Ja mam Topaza. Zamiennie z XA właśnie. I tak - buda świetna, no kocham ją!!! Fajna regulacja pasów. Ogólnie podoba mi się wygląd Topazasmile
          Jest to wózek twardy, ale synek akurat z tych, co to lubią trzęsiawkismile
          Musiałam się "nauczyć chodzić", bo na początku kopałam w wózek, potem już ok.
          Rączki piankowe - po pierwszej jeździe w bagażniku pianka została uszkodzona, no a noży ani nic specjalnie ostrego przecież nie wozimy. Wkurza mnie ta pianka mocnouncertain
          Składanie wózka nie takie łatwe, nie wspominając o hamulcu (muszę kopać; a reklamować mi się jakoś nie chce).
          Ale lubię Cybexa, lubięsmile

--
          http://www.suwaczki.com/tickers/uch5k6nlisvwzp3t.png
          • 04.02.13, 12:06
            My też mamy rączki popękane i to strasznie w onyxie własnie, napisałam do producenta, wymienią w ramach gwarancji, a jak nie masz na gwarancji to może warto się zapytać jaki koszt lub czy jest możliwość w ogóle zamówienia? bo nie wiem jak Ciebie, ale mnie strasznie irytuje 3manie tych popekanych rączek sad
            • 04.02.13, 12:34
              Może i masz rację... Gwarancja jeszcze jest. Spróbuję, co mi tamsmile
              Taaak, pęknięta rączka mocno psuła mi humor. rozważałam nawet obszycie skórką. Teraz trochę o tym zapomniałam, bo Cybex na zimę schowany, XA jeździmy.

--
              http://www.suwaczki.com/tickers/uch5k6nlisvwzp3t.png
              • 04.02.13, 12:48
                jak masz gwarancję to wystarczy przesłać do nich dowód zakupy i na tej podstawie wysyłają rączki (ja czekam na wysyłkę bo nie mają na magazynie) smile
                Ja ogólnie miałam takiego maxa że chciałam nowe kupić i tak też zwróciłam się do producenta, a babeczka do mnie, że jak niedawno kupowałam to skan paragonu i oni wyślą rączki smile więc byłam w pozytywnym szoku, na wiosnę będę miała cudnie nowe rączki smile
        • 04.02.13, 12:42
          (przesuwana duża budka)

Maclaren techno xt też ma smile

www.youtube.com/watch?v=qKXNoWxChM
          gdzieś od 3.30 widać smile

Wadą dla mnie jest,że okienko nie jest w budce i tak naprawdę dziecka jak siedzi to nie widać (dopiero przy pozycji leżącej).
          Rocznik 2012 ma rozkładanie oparcia jedną ręką smile
      • 05.02.13, 10:51
        W nowym jogger city mini mozna na pionowo ustawic oparcie tez (ma specjalne rzepy). Ja uwielbiam jak latwo wozek sie sklada.
    • 04.02.13, 16:57
      któraś z parasolek Jane, Zależnie od tego jak duże kółka potrzebujesz musisz wybrać model. Są leciutkie, wszystko w nich dobrze chodzi i mega wytrzymałe, wiec spokojnie możesz kupić używaną.
    • 05.02.13, 15:13
      ja polecam chicco-lite way, są z barierką smile
      --
      Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce - to można smile
      • 08.02.13, 17:34
        Ja robiłam recenzję wózków, jakie mamy na blogu, tak że tam odsyłam smile
        --
        Zapraszam do mojego zakręconego świata:
        karuzelazblizniakami.blogspot.com
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.