Dodaj do ulubionych

ten sam materac dla drugiego dziecka?

28.01.13, 20:37
Witam, mam pytanie do mam, które korzystały z materaców gryczno-kokosowych. Miałam taki przy pierwszym dziecku, który teraz od roku nie używany czeka na drugiego bobasa. Im bliżej rozwiązania tym większe mam wątpliwości czy taki używany materac nadaje się dla kolejnego maleństwa - nie był co prawda nigdy zamoczony, ale jednak przez dwa lata codziennie używany, poza tym nie mam pojęcia jak go odświeżyć - jest tam co prawda zdejmowana poszewka ale wszyta jest w nią gryka - raczej do prania zatem uncertain ma ktoś jakieś doświadczenie w tej materii? dzięki z góry
Edytor zaawansowany
  • bbuziaczekk 28.01.13, 20:42
    Ja uzywalam dla drugiego dziecka. Nie zmienialam bo nie wiem po co ?
    Odswiezac tez nie odswiezalam poniewaz pierwsze dziecko spalo na mim 2 lata i potem od razu w krotkim czasie przeszlo na drugie dziecko ktore sie urodzilo.
    Kupilam tylko nowa posciel i nowe poszewki.
  • bbuziaczekk 28.01.13, 20:44
    A co do odswiezenia to wzielabym pewnie gabke albo szmatke z woda i plynem i przetarla z wierzchu i wsio.
  • jotka_k 28.01.13, 20:54
    ja nie używam tego samego, kupiłam dla synka nowy materac
    jakoś nie wydaje mi się aby używany materac był dobry, zapewne jest miejscami wygnieciony, odkształcony, nawet jeśli gołym okiem tego nie widać
    --
    Suwaczek
    Suwaczek2
  • 02kaja 28.01.13, 21:26
    po co nowy, bez przesady, a co ile wymienia się materac dla samego siebie? przecież taki maluch nie waży wiele, żeby odkształcenia były, może na piankowym prędzej. Ja też po dwóch latach przekazałam materac drugiemu bobasowi, strony materaca się odwraca, więc tym bardziej nie rozumiem po co miałabym kupować drugi. Nie odświeżałam. Pościel zawsze jest wyprana, nigdy nie był zmoczony, bo podkładam podkłady na wszelki wypadek.
  • bbuziaczekk 28.01.13, 21:31
    Ja mialam pianka-kokos-gryka i ten materaz po 2 latach wygladal tak samo jak nowy kupiony suspicious nic nie bylo wgniecione czy odksztalcone. Co jakis czas materac odwracalam.
    No ale jesli ktos ma kase i go stac to niech kupi nowy. Problemu nie widze. Ale dla mnie ot jest glupota i niepotrzebne wydawanie kasy i wyrzucanie materaca.
    Moje drugie dziecko wychowalo sie na materacu po bracie i zyje. problemow ze zdrowiem nie ma ani skrzywien suspicious
    Bez przesady .....
  • mia-p 28.01.13, 21:36
    Ja dla młodszego dziecka nie kupowałam nowego, stary wydawał się ok.
  • ga-ti 28.01.13, 22:15
    Może przy mroźnej pogodzie wystaw na dwór dla wymrożenia jakiś ewentualnych mikrożyjątek?
    Ja wystawiam materace moich już dużych dzieciaków z 'normalnych' łóżek i swój też.
  • koza_w_rajtuzach 29.01.13, 07:52
    Ostatnio w jakimś brytyjskim programie widziałam w jaki sposób można odświeżyć materac - rzeczywiście wyglądał o niebo lepiej. Sodą oczyszczoną należy obficie ten materac posypać, wetrzeć go w materac, a po jakichś dwóch godzinach wciągnąć sodę odkurzaczem. Materac wygląda wtedy jak nowy i ponoć soda go przy okazji też dezynfekuje.
    --
    Klara (26.01.2006)
    Staś (14.01.2009)
  • budzik11 29.01.13, 14:05
    Młodszy syn spał na materacu po siostrze. Pokrowiec zdjęłam, uprałam, założyłam, cały materac wywietrzyłam porządnie.
  • mama-ola 29.01.13, 14:15
    U nas trójka dzieci na tym samym materacu koko-gryko sypiała.
    Jak będzie duży mróz, to wystaw na balkon na parę godzin - mróz zabija roztocza podobno.
    --
    Synowie: A. (8 lat) i M. (4 lata)
  • eps 29.01.13, 16:46
    ja 3 dzieci wychowałam na tym samym materacu i nadal wygląda bardzo dobrze.
    --
    "Dzieci i szklanek w domu nigdy za wiele" by moja mama wink

Dawid - 2006;Krystian - 2007; Zuza - 2010
  • obelamari 29.01.13, 17:11
    dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jeszcze nie wiem co zrobię, może faktycznie przesadzam i zwyczajnie zostawię ten co mam? tak czy siak - dziękuję
  • agnieszka77_11 29.01.13, 17:48
    Ja dla drugiego dziecka kupiłam nowy materac. Mój syn parę razy go obsikał, poza tym spał na nim przez 2 lata, więc mimo, że tego nie widać to materac na pewno się odkształcił. Wolałam kupić nowy zwłaszcza, że cena tych materacy nie jest wysoka. A tak jakoś lepiej się z tym czuję, że maluszek śpi na nowym.
  • mamatin 30.01.13, 21:31
    słusznie, że masz wątpliwości materac gryka - kokos nie nadaje się ani dla pierwszego ani dla czwartego noworodka. Jest za twardy.
  • thea19 31.01.13, 14:03
    a mi powiedziano, ze materac jak buty - powinien byc nowy bo tez zmienia ksztalt i przenosi krzywizny. poduszki anatomiczne tez przeciez przewidziane sa dla jednego uzytkownika.
    moj jest gryczano kokosowy i maly dolek jednak na srodku jest a materac calkiem tani nie byl
  • dwojedzieciija 31.01.13, 14:46
    Jeśli masz wątpliwości to po prostu kup nowy. Cena 40-50 zł to nie jest jakiś dramat, jeśli masz spokojniej spać wink
    --
    niejedno.pl
  • mojemieszkanie24 31.01.13, 17:46
    Materac za 40-50 zł / No chyba żartujeszz.... marny jakiś... Ten który ja planuję kupić kosztuje 400 zł a nie uważam żeby był jakis super..
  • agnieszka77_11 31.01.13, 19:20
    mojemieszkanie24 napisała:

> Materac za 40-50 zł / No chyba żartujeszz.... marny jakiś... Ten który ja planu
    > ję kupić kosztuje 400 zł a nie uważam żeby był jakis super..

Ja kupiłam zwykły kokos-pianka-kokos dla pierwszego i drugiego dziecka. Cena ok 70zł. Dla każdego kupowałam nowy, bo uważam, że przy 70zł nie ma co się szczypać. Lepiej nowy.
    Jako kolejny (do dużego łóżka) kupiłam Hevea lateksowy.
  • dwojedzieciija 31.01.13, 19:47
    mojemieszkanie24 napisała:

> Materac za 40-50 zł / No chyba żartujeszz.... marny jakiś... Ten który ja planu
    > ję kupić kosztuje 400 zł a nie uważam żeby był jakis super..

Udzielałam odpowiedzi autorce wątku, a nie tobie. Nie jestem wróżką, żeby wiedzieć jaki planujesz kupić materac. Gryka-kokos (a o takim pisała autorka) kosztuje w granicach 40-100 zł (zależy od sklepu, producenta, etc). Jak planujesz kupić gryczano-kokosowy za cztery stówki to gratuluję wink

--
    niejedno.pl
  • fredzia-33 31.01.13, 18:08

Jasne dziecko o wadze od 3 do 10 kg na pewno odkształciło tak twardego materaca.
    Jeżeli kupisz jednak nowy to zwykła pianka jest zdrowsza niż kokos lub gryka.A jalepszy to termoplasyczny (są od ok 250 zł)
    I wiem o czym mówię.
    Pozdrawiam.
  • borynkowa 31.05.18, 22:51
    ja jestem zdania, że materaca nie powinniśmy dawać dziecku używanego, przecież one się dostosowuja do ciała dziecka , może je zasikać, ulać pokarmem. nie, nie wyobrażam sobie tego. Mamy materac nowy, taki lateksowy Covers z Fiki Miki , co prawda nie wchłania wilgoci ale to uważam niezdrowe dawać go potem innym
  • daniel2302 20.06.18, 14:25
    Jeśli materac jest w dobrym stanie, nie jest poplamiony, nie był mokry, to nie widzę sensu, żeby kupować nowy. smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.