• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Nebbud - ktoś dawał na krtań? Dodaj do ulubionych

• 27.02.13, 00:46
    Pediatra przepisał mi lek sterydowy Nebbut dla synka, który czasem łapie zapalenie krtani (z tendencją do skurczu krtani). To jest lek do inhalatora, inhalatora póki co nie mamy, ale zamierzam kupić. Czy ktoś podawał dziecku ten lek na krtań? Jak to działa? Czy jak zauważę pierwsze objawy choroby, to od razu dowalać ten steryd, czy najpierw NaCl?
    Edytor zaawansowany
    • 27.02.13, 09:30
      tak. Dawalam wlasnie przy zap krtani. Ale tez berodual. Czy pomoglo? Nie wiem, bo przeszlo w zap oskrzeli. A wnocy mial ataki kaszlu jakies 3-4 dni, nie wiem jak by bylo gdybym nie podawala. Lek drogi a, na jedno podanie jedna ampulka...... Zamiennikiem jest pulmicorrt czy jakos tak.
      Inhalator kup bo to bardzo dobre urzadzenie, wykorzystasz wiele razy
    • 27.02.13, 10:55
      to jest steryd, dziala przeciwzapalnie
      dawalam- pomagal; moje dziecko kaszlalo tak, ze doprowadzalo to do wymiotow, a przyczyna wlasnie bylo zapalenie krtani- pumicort czy nebbud to to samo; wazne jest trzymanie sie dawki i regularnosc- u nas pomagalo i juz po dwoch inhalacjach widac bylo duza poprawe;
      jesli widzisz, ze dziecko zaczyna chorowac, mozesz probowac inhalowac sola, a jak sie pojawi szczekajacy kaszel i dziecko sie meczy, to mozesz wlaczyc nebbud- ale w ogole najlepiej zrobisz jak sie dopytasz lekarza przy jakich dokladnie objawach i jak dlugo dawac
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c20mm1f4ynsxe.png
      moje dziecko powiedzialo
      • 27.02.13, 11:10
        Aniasa - to Nebbud jest zamiennikiem Pulmicortu i Nebbud jest tańszy (bez refundacji)wink
        Ja stosowałam ostatnio przy ostrym zapaleniu krtani i tchawicy, ale najpierw Berodual, potem Nebbud (dodawałam pół ampułki soli fizjologicznej).
        • 27.02.13, 11:20
          i Nebbud jest tańszy (bez refun
          > dacji)wink

Nebbud kosztuje niecale 70 zl to ile za pulmicort?
          • 27.02.13, 12:00
            U mnie ok 86-89 zł (zależy od apteki).
        • 04.03.13, 21:09
          Pulmicort na zapalenie krtani w dawce 0,125 jest refundowane, placi sie ryczaltem ,czyli jakies 3 zl!!!! proscie lekarzy i recepte z napisem R! to Wasze prawo!!
          --
          madagaskocie.blogspot.com
          • 04.03.13, 21:11
            steryd (pulmicort czy nebbud) trzeba podac jak najszybciej (sama sol fizjologiczna moze pomoc na katar, nie na powazna chorobe jaka jest zapalenie krtani). Im szybciej sie poda, tym szybciej wyleczy chorobe i nie zejdzie na oskrzela...

--
    • 04.03.13, 16:44
      pulmicort kosztuje pare złotych chyba płaciłam ok 7 zł ale to jak dziecko jest alergikiem jak nie to ok 110zł. po nebbudzie moje dziecko miało ataki dusznosci po pulmicorcie wszystko było ok ale stosuję tylko jak mały ma kaszel spowodowany alergią. przy zapaleniu oskrzeli ( zapalenia krtani nie miał) pomaga nam mukosolwan do inhalacji.
      • 04.03.13, 21:12
        na zapalenie krtani jest pulmicort na ryczalt, kosztuje ok 3 zl (ale tylko w dawce 0,125)
        dla astmatykow ze stwierdzona astma jest czesciowo refundowany, kosztuje wtedy ok 20 zl
        --
        • 04.03.13, 22:04
          kinga_iskierka napisała:

> na zapalenie krtani jest pulmicort na ryczalt, kosztuje ok 3 zl (ale tylko w da
          > wce 0,125)
          To dlaczego ja płacę za Pulmicort 0,25 płacę z ryczałtem 3,2 zł???Skoro piszesz że tylko 0,125 jest refundowane?
          • 04.03.13, 22:11
            Aha- za Nebbud 0,25 z ryczałtem też płaciłam 3,2 zł.
          • 05.03.13, 22:23
            lekarz dokladnie nie sprawdzil, on ryzykuje hihi ostatnio z moja lekarka sprawdzalysmy dokladnie w przepisachuncertain
            --
    • 22.06.16, 22:25
      My już podajemy 3 raz Nebbud 0,25 . 2 x dziennie. Syn ma 3 lata, 3m. Dwa razy dostał dodatkowo antybiotyk amoksiklav plus pulneo a raz tylko neosine. Drugi raz pojechałam na pogotowie w nocy to mi powiedzieli ze mogłam mu sama sad Nebbud w nocy to atak duszności by mu przeszedł. Następnym razem spróbuje, ale oby nie było. Mój syn prawdopodobnie uczulony jest na chlor z basenu. Ogólnie to odkąd poszedł do przedszkola to ciagle choruje. Wypisałam go z przedszkola, choroby ustąpiły pojechaliśmy na basen i znów zapalenie krtani ?? W listopadzie 2015 nawet byliśmy w szpitalu, mały może tak nie pamięta ale ja mam traumę ?? Życzę wszystkim duzi zdrówka
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.