ile powinna trwac inhalacja 1ml plynu? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pytam bo od wtorku synek ( 4 lata 19 kg)dostaje 2 razy dziennie: 1ml mucosolvanu + 1 ml soli a pozniej 8 kropli berodualu+ sol do ok 4 ml objetosci I dzis na kontroli lekarka stwierdzila ze inhalacja 2 ml plynu napewno nie moze trwac tak krotko jak u nas ( ok 3-4 min) i ze osluchowo nie slychac zeby dziecko dostawalo jakiekolwiek wziewy i byc moze to jest wina inhalatora Mamy Soho AirJolie2Deluxe Jak to jest u Was? a moze po prostu ta zalecona ilosc mucosolvanu jest za mala? wg ulotki to dzieci w jego wieku 1-2 razy dziennie infnalacja z 2 ml...( tyle ze doczytalam teraz to dopiero teraz i nie mam juz jak sie z ta lekarka skontaktowac) Dalam mu mucosolvan w syropie i faktycznie widac w roznice w ilosci i jakosc kaszlu? czyli inhalator do kosza?
    • Po 1. soli fiz. do Mucosolvanu IMO jest za mało
      2. w jakim celu najpierw dajesz dziecku lek wykrztuśny a po nim hamujący kaszel?? Przecież to się wyklucza wzajemnie. Ja Berodual daję przy suchym, męczącym kaszlu, a Mucosolvan - kiedy kaszel robi się mokry, żeby łatwiej usunąć wydzielinę.
      po 3. u nas inhalacja ok. 3-4 ml mieszanki trwa ok 5 minut.
      • berodual NIE HAMUJE KASZLU, proponuję poczytać ulotkę/charakterystykę leku:
        "Wskazania do stosowania:
        Produkt leczniczy jest wskazany jako środek rozszerzający oskrzela w zapobieganiu i leczeniu objawów schorzeń obturacyjnych dróg oddechowych: astmy oskrzelowej oraz przewlekłego zapalenia oskrzeli z rozedmą lub bez rozedmy płuc. "

• turnesolka napisała:

> berodual NIE HAMUJE KASZLU, proponuję poczytać ulotkę/charakterystykę leku:

owszem, hamuje. Widocznie nie stosowałaś nigdy, skoro nie wiesz.
          I ulotki też czytam, ale wyobraź sobie, że leki mają szersze zastosowanie niż piszą w ulotkach. Ginekolog dziecięcy np. przepisała córce maść do oka na infekcję intymną. W ulotce o tym nie wspominali.
          • to zaskoczę Cię jeszcze bardziej... z dużą dozą pewności podejrzewam że ginekolog zaleciła po prostu maść z antybiotykiem więc tą samą maść mogłabyś podać też do ucha czy nosa a nawet posmarować skaleczoną skórę. Generalnie wszędzie tam gdzie jest bakteryjna infekcja i trzeba te bakterie wykończyć i/lub zapobiec bakteryjnemu nadkażeniu. Co więcej taka informacja jest w ulotkce/charakterystyce leku tylko trzeba UMIEĆ ją przeczytać. Każda osoba z minimalnym pojęciem medycznym wie, że antybiotyk działa na bakterie (na jakie jest też napisane w ulotce) i że maść do oka to jest najdelikatniejsza maść więc można ją w zasadzie zastosować do każdej innej części ciała (poza zjedzeniem). Opisałaś tu po prostu zalecenie leku poza zarejestrowanym wskazaniem.
            Natomiast jeśli chodzi o Berodual to przypisujesz mu inne działanie niż ma. Jeśli nawet po podaniu tego leku pacjent nie kaszle to nie znaczy że ten lek hamuje kaszel. Leki hamujące kaszel to np.:
            www.doz.pl/apteka/k91-Kaszel_suchy
      • Berodual rozszerza oskrzela i jak najbardziej jest konieczny- najlepiej gdy był razem z Mucosolvanem podany.

--
        PROSZĘ przekaż 1% swojego podatku na leczenie Gai. NR KRS 0000037904 „Inf. uzup.-cel 1%": 15042 HENIUK GAJA Fundacja Dzieciom – Więcej o GAI -----> Gajusia <------
        http://www.suwaczki.com/tickers/1usae6yd2fniyjad.png
    • jaki w końcu Twój syn ma rodzaj kaszelu? berodual podaje się przy duszącym, szczekającym kaszlu. mnie się wydaje, że jak na wagę dziecka podajecie go za mało, żeby mógł zadziałać. 8 kropli dostawał mój syn przy wadze 9 kg.
      u nas inhalacja z ok. 2 ml trwa jakieś 4-5 min. masz możliwość pożyczenia innego inhalatora i sprawdzenia?
      • monia76 napisała:

> jaki w końcu Twój syn ma rodzaj kaszelu? berodual podaje się przy duszącym, szc
        > zekającym kaszlu. mnie się wydaje, że jak na wagę dziecka podajecie go za mało,
        > żeby mógł zadziałać

berodual zasadniczo nie jest lekiem na kaszel; jest lekiem na obturacje oskrzeli, których specyficzny kaszel może być objawem; ale głównym wskazaniem do stosowania leku powinna być ocena zmian osłuchowych!
        dziecko autorki wątku nie ma zmian osłuchowych!! dostało berodual, bo lekarze leczący na skróty przerzucili się teraz z antybiotyków na wziewy jako lekarstwo na każde kichnięcie!

--
        5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
    • u nas też inhalacja 2 ml płynu trwa poniżej 5 minut (nigdy nie mierzyłam ale to naprawdę chwilka
      ale tez mam wrażenie ze syrop est bardziej skuteczny. Inhalacja ma ten plus że płyny dostaja sie bezposrednio do błon śluzowych i dróg oddechowych, omijaja żoładek. dodatkowo jeśli dziecko ma katar rozrzędzaja wydzielinę, ale ogólnie syrop moim zdaniem bardziej skuteczny
    • Kaszel jest od poniedzialku, najpierw suchy, od wtorku mokry, czasami az do wymiotow prowadzi Osluchowo czystko, dostal pulneo 3x 5ml plus te wziewy... dzis bylismy na kontroli, dajej osluchowo czysto ale wlasnie podobno slychac ze jest po lewej stronie wydzielina i jego kaszel nie jest taki jaki powinien byc po mukosolvanie Nie wiedzialam ze berodual jest na suchy kaszel, wydawalo mi sie ze laekarz mowil ze ulatwia oddychanie...
    • 3-4 minuty to trochę krótko
      Jeśli chodzi o inhalator to polecam ten:
      www.securanova.com.pl/produkt/inhalator_voyage_perfecta.php
      albo zadzwonić do firmy secura i coś innego kupić od nich bo zajmują się tym tematem od wielu lat i mają tylko dobry sprzęt. Na pewno też będą mogli powiedzieć ile minut w inhalatorach, które sprzedają trwa podanie konkretnej ilości leku. Jeśli chcesz w inhalacjach podawać leki a nie tylko nawilżać śluzówkę solą fizjologiczną to na prawdę warto kupić lepszy sprzęt, zapłacisz może 100 zł więcej a będziesz mieć na lata dobry sprzęt, do którego można dokupić inne elementy wg potrzeby i zużycia (bo każdy nebulizator się z czasem zużywa). Przy kupnie warto sprawdzić czy nebulizator można dezynfekować przez gotowanie.

Co do samego inhalowania to technika jest bardzo ważna inaczej bardzo mało leku wchodzi do płuc. Jak inhalujesz ustnikiem czy przez maseczkę?

zobacz filmy tu:
      kaszeludzieci.pl/inhalacje-niemowlat.html
    • Moja córka od urodzenia ma 2ml mucosolvanu bo mniejsza dawka jest kompletnie nieskuteczna, a tym bardziej dla 4 latka. Nie rozrzedzam leków solą bo to bez sensu.
      I łączę mucosolvan razem z berodualnem co daje najlepsze efekty.
      Pani doktor średnie ma pojęcie jak widać.

Inhalacja faktycznie krótka, nie sądzę by ten inhalator był aż tak wydajny.

--
      PROSZĘ przekaż 1% swojego podatku na leczenie Gai. NR KRS 0000037904 „Inf. uzup.-cel 1%": 15042 HENIUK GAJA Fundacja Dzieciom – Więcej o GAI -----> Gajusia <------
      http://www.suwaczki.com/tickers/1usae6yd2fniyjad.png
    • u nas szybciutko, jakieś 2 ml max 4-5min. ja dawałam najpierw rozszerzacz czyli berodual a potem wykrztuśny a na końcu oklepywanko w pozycji drenażowej
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/relgqtkfde27rumn.png
    • Moja 10 miesięczna córka dostaje 1ml Mucosolvanu a Berodualu 10 kropli 3 razy dziennie, a soli dodaję około 1 ml. Inhalacja chyba nie powinna trwać krócej niż 5 czy nawet 10minut, zresztą i tak chyba szybciej niż 5 minut się nie da. Ale to wszystko zależy od tego co mu dolega.
    • W szpitalu przyuczali, że nie dłuzej niż 10 min ma trwać.
      Mucosolvan ja faktycznie dawkuję z"pudełka".
      Jesli stosujecie berodual to znaczy, że są duszności i że sprawa poważniejsza i wyższa dawka mucosolvanu bardziej prawdopodobna<pudełkowa> niż niższa.
      Oklepywanie po inhalacji też jest przydatne i skuteczne.
      --
      "Bardzo przepraszam. Trudno jest wyrazić pięciowymiarowe koncepcje w języku, który wyewoluował, by krzyczeć wyzywająco na małpy z sąsiedniego drzewa"<by Pratchet>
      "(...)wiemy że dzieje się tak jak samo tego chce, wszystko dzieje się(...)"

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.