Działania niepożądane po antybiotyku Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Drogie mamy czy zdarzyło Wam się aby u dziecka wystąpiły tzw. działania niepożądane tydzień lub nawet dwa po odstawieniu antybiotyku? Moja 2-letnia córcia dwa tygodnie temu skończyła brać Klacid. Tydzień później zauważyłam u niej na szyjce i ramionkach wysypkę. Byłam przekonana, że to potówki, bo faktycznie dość mocno się wtedy pociła. Ale mimo nieprzegrzewania i smarowania krochmalem przez tydzień wysypka nie znikała a w dodatku na szujce pojawiły się takie jakby czerwone plamki pod skórą. Poszłam więc z tym do lekarza i nasza dr powiedziała, by wysypką się nie martwić (przypisała Zyrtec) ale te plamki to wybroczyny i koniecznie trzeba zrobić badania. Wszystkie wyszły dobrze, więc uznała, że może dziecko sobie podrażniło np. chustką na szyi albo gdzieś przycisnęło.
    Ale do tego wszystkiego wczoraj zauważyłam u córy na brzegu języka coś .... Lekko to wypukłe, troszkę czerwone a troszkę białe. I nie wiem: afta, pleśniawka, opryszczka? Chyna bezbolesne, bo mała się nie skarży.
    Zaczęłam analizować, łączyć fakty i w końcu sięgnęłam po ulotkę Klacidu. A tam w niepożądanych m.in.: wysypka, pokrzywka, ciężkie reakcje skórne + zmniejszenie liczby płytek krwi -> zwiększenie skłonności do krwawień i siniaczenia (może stąd wybroczyny? choć płytki krwi mamy ok, bo były badane) + zapalenie języka (może to coś u córy na języku to jakiś tam łagodny objaw?).
    Tylko że jak już pisałam, odstawiliśmy Klacid 2 tygodnie temu więc nie wiem czy to możliwe. Córa brała probiotyk w trakcie i tydzień po skończeniu antybiotyku, choć lekarka mówiła, że przy Klacidzie to nawet nie ma potrzeby podawania.
    • Co do wybroczyn, to może to to? pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Sch%C3%B6nleina-Henocha
      Wysypka może być po antybiotyku.
      Zmiana na języku kojarzy mi się z językiem geograficznym, ja to miewam przy antybiotykach i jak mam problemy z jelitami.

    • Jakieś 5 dni po zakończeniu augmentinu mój syn dostał wysypki na całym ciele. Najpierw małe czerwone krostki, które potem przeobraziły się w duże, szorstkie, czerwone plamy. Innych objawów brak, nowości jakichkolwiek w jedzeniu/środowisku brak. Dwoje lekarzy orzekło, że to alergia własnie po augmentinie. Ustąpiło po claritine, nie od razu ale łagodniało stopniowo by po tygodniu zniknąć. Zyrtec nie działał.
      --
      hugowaferajna.pl/
      • syn dostał wysypkę tydzień po skończeniu Klacidu. najpierw tylko pod pachą, potem cała połowa ciała i ręce. chociaż lekarz twierdził, że to taki wirus akurat chodził, kazał niczym nie smarować, tylko że samo zejdzie po 3 tygodniach - i rzeczywiście, po dwóch nadal się utrzymywało, ale po 3 nie było ani śladu.
    • Zapalenie języka jak najbardziej, wysypka też, nawet 2 tygodnie po antybiotyku, mimo stosowania probiotyku.
      Nie wiem jak to jest, bo sama na początku stycznia dostałam jakąś końską dawkę antybiotyku, po którym nigdy tak dobrze się nie czułam - choroba minęła, samopoczucie rewelacyjne, czułam się świeża i piękna. Nie brałam wtedy nic osłonowo. Ale gdy 2 miesiące później dopadło mnie kolejne choróbsko i antybiotyk (marzec), wszystko zaczęło się sypać - wysypki, krostki, włosy i paznokcie padły, zmiany grzybicze, ohyda, do tej pory nie mogę dojść do siebie.
      • rulsanka
        Te wybroczyny u małej są ledwo widoczne i inaczej zlokalizowane, więc to chyba nie jest to.

        semi-dolce, gacek-junior
        Wygląda na to, że instynkt dobrze mi podpowiada, że to wszystko od antybiotyku, skoro wasze dzieciaczki miały wysypkę też dopiero po jakimś czasie od zażywania.

        klubgogo
        Współczuję. Te świństwa wyniszczają cały organizm. Mnie niestety zawsze brakuje odwagi, by odmówić lekarzowi przyjęcia antybiotyku, zwłaszcza jeśli chodzi o dziecko.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.