Dodaj do ulubionych

Gra planszowa dla 2,5 latka?

12.05.13, 07:30
Czy możecie polecić jakąś fajną grę planszową dla 2,5 latka?
Edytor zaawansowany
  • truscaveczka 12.05.13, 09:15
    A do ilu liczy? Do dwóch da radę? Rozumie ideę "po kolei"?
    Też mam 2,5-latka. U mnie działają Candyland (zamiast kostki bierze się kartonik z kolorowymi kwadracikami i na takie pole trzeba pionek przesunąć, czasem odliczając do dwóch - pomagam), domino z autkami (planuję zrobić swoje z logami marek samochodów, to pasja Młodego), puzzle i układanki, w których dokładamy elementy na przemian, żeby go poduczyć rozumienia, co to znaczy "twoja kolej" "moja kolej".
    --
    Zorganizuj się!
  • zuza-nka88 12.05.13, 20:58
    my mamy bystre oczko mozna tam grac w bingo sa tez małe kartoniki z roznymi przedmiotami wiec dziecko zdobywa nowe słownictwo moja ja uwielbia
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xp0ot7zmw.png
  • camel_3d 13.05.13, 00:34
    moze ta rok.
  • mikams75 13.05.13, 10:15
    a musi byc planszowa?
    My w tym wieku gralismy w domino ze zwierzatkami, w spadajace malpki (choc dziecko gralo odwrotnie niz trzeba bylo - im wiecej malpek zwalila, tym sie bardziej cieszyla), tobi tapsig (hhitem bylo oczywiscie jak zolw sie zwalil wink), lotti karoti (bardzo ja bawily zajace wpadajace do dziury).
  • mama_mili 13.05.13, 23:44
    my gramy w "Blokusa" i jest bardzo fajnie
    mamamili.blogspot.com/2013/03/blokus-gra-strategiczna.html
    poza tym zaczynamy grać w memory i też jest fajnie smile
    --
    zapraszam na swojego bloga: mamamili.blogspot.com/
  • kanna 14.05.13, 12:57
    W Blokusa to dwulatek da radę okładać klocki, nie grac :p

Jeśli rozumie kostkę - i liczy do 6 - to polecam Grzybobranie.
    Jeśli nie liczy - gry z kostką z kolorowymi ściankami. Przestawia się pionek na najbliższe pole, którego kolor wypadnie.
    --
    Jak można taką podłą być i mieć tak ładny biust
  • mama_mili 15.05.13, 10:20
    reguły w Blokusie można modyfikować - spokojnie można wymyślić zasadę, którą 2,5 latek obczai, nie tylko przypadkowe układanie klocków
    --
    zapraszam na swojego bloga: mamamili.blogspot.com/
  • kanna 15.05.13, 19:41
    Ale dalej jet to układanka, nie gra planszowa smile
    --
    Jak można taką podłą być i mieć tak ładny biust
  • emilymama 14.05.13, 12:52
    wczoraj na zabawkowicz.pl polecali gry edukacyjne www.maxim-puzzle.pl jako odkrycie roku!
    Na pierwszy rzut oka na pewno mają fajne ceny i gry własnie dla takich maluchów 2-5 lat
  • bbacha 15.05.13, 13:39
    my gramy w Kota w worku (chyba Granna) - młoda ma 2,2 l. Uwielbia... oprócz tego ostatnio grała ze mną i synem (5 l.) w Jengę - z niewielką pomocą. w grzybobranie gramy, ale oczywiście z mocno uproszczonymi zasadami i liczymy na razie nie 1-2-3 tylko hop-hop-hop (młoda niewiele mówi, o liczeniu nie marzę na razie), a no i angry birds wersja "namacalna" a nie w tel. - no tak, tylko czy to gry planszowe ... pozdrawiam
  • andrea_gassi 15.05.13, 20:10
    Myśmy raz gdzieś grali w "W ogrodzie" firmy Haba. Bardzo fajna dla takich maluchów, małej się podobało, grałyśmy kilka razy i długo potem o niej mówiła.
  • mamuniaolunia 15.05.13, 21:06
    My gramy w memo - byłam zaskoczona zdolnościami zapamiętywania mojego dziecka (24 elementy), dodatkowo w Biedronce zakupiliśmy "Lody i ciasteczka" - gra polega na "pieczeniu ciastek" z losowanych produktów oraz dobieraniem smaków gałek do lodów.
    --
    Olek - 20.06.2010
    Krzyś - 14.11.2012
  • kategra40 25.05.13, 21:19
    Dzięki serdeczne za podpowiedzi
  • mk271 25.05.13, 22:47
    granna: mój pierwszy quiz
  • oregano1 26.05.13, 23:13
    Polecam scrable junior,świetna i zarazem ucząca literek gra,jedna str.dla najmłodszych,druga dla starszych dzieci.
  • mikams75 27.05.13, 00:14
    scrabble dla 2,5 latka? Wprawdzie moja w tym wieku znala wszystkie litery (tzn. rozpoznawala ksztalt) ale od takiej "znajomosci" liter do gry w scrabble to jeszcze bardzo daleka droga.
  • tusia21 03.06.13, 09:51
    Moje córki uwielbiają wszystkie gry. Od chińczyka po pędzące żółwie, listonosza itp. W wieku ok. 2, 5 lat uwielbiały grę "zgadnij kto to". Polecam filmik z przeglądem gier dla dzieci w różnym wieku babyonline.pl/przedszkolak_edukacja_przedszkolaka_artykul,14376.html
    --
    Urodziny dla Twojego dziecka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka