Dodaj do ulubionych

Jak wzmacniacie kości i zęby Wazych malców?

19.07.13, 15:06
Czy stosujecie jakieś suplementy (szczególnie w okresie jesienno-zimowych)? Ograniczacie słodycze? itp itd.
Edytor zaawansowany
  • aleksandra1977 19.07.13, 15:26
    Suplementów nie stosuję.
    Dbam o zdrową i urozmaiconą dietę dzieci oraz przestrzeganie higieny jamy ustnej. W zupełności nam to wystarcza.
    --
    http://lbym.lilypie.com/5OoAp2.pnghttp://lb4m.lilypie.com/ML5Zp1.png
    "Zwei Dinge sollen Kinder von ihren Eltern bekommen: Wurzeln und Flügel." Johann Wolfgang von Goethe
  • karo.8 19.07.13, 20:53
    Ogr
    > aniczacie słodycze? itp itd.

słodyczy w ogóle nie dostaje. ma 3,5
  • gemmi18 19.07.13, 21:52
    Nie dbam ponad to, że regularnie i często myję im zęby. Myślę, że o kości dba dobra dieta - urozmaicona przede wszystkim, z odpowiednią ilością nabiału. Dzieci znają każdy smak, również słodki.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jk6nlkptm61kp.png bbcode
  • beakarp 19.07.13, 21:59
    po myciu zębów dostaje ksylitol na język. Nie ma ubytków
  • gemmi18 20.07.13, 19:16
    A co to za specyfik? Jakie ma działanie i czy jest z przepisu lekarza?
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/ojxeroeq2x35sy5y.png
  • beakarp 21.07.13, 23:06
    to zdrowy cukier brzozowy, do kupienia w sklepach eko.
    Poleciła nam stomatolog, oprócz wzmacniania szkliwa działa też pozytywnie grzybobójczo na przewód pokarmowy
  • zuzinkas 20.07.13, 15:55
    Zdrowa i naturalna dieta (duzo zielonolistnych warzyw, orzechow, sezamu itp), prawie bezmleczna i bezmiesna, ciasta i slodycze bez cukru (z naturalnymi slodzikami) tylko domowej roboty, regularne mycie zebow bezfluorowa pasta.. zadnych suplementow..
  • basca_basca 20.07.13, 21:27
    Od czasu do czasu GC Tooth Mousse - wzmacnia szkliwo z polecenia dentystki. Zęby myte pastą z fluorem, ale nie robiliśmy dziecku fluoryzacji.
    --
    „My jesteśmy pesymiści, naszym hasłem dąb bez liści; źle było, źle będzie w Polsce zawsze i wszędzie, oprócz nas wszyscy są w błędzie”
  • paul_ina 20.07.13, 23:26
    Córka lat 3,5 pije mm dla dzieci w wieku 2 - 6 lat w ilości zapewniającej wit D. Dużo się rusza, wychowuje się na świeżym powietrzu. Regularnie myje zęby dwa razy dziennie pastą z fluorem. Co 4 miesiące ma lakierowane zęby. Ubytków brak.
  • nikola696969 20.07.13, 23:36
    Hej, moglabys napisac co to za mleko dla dzieci 2-6 lat? tez mam 3 latka i chetnie bym sprobowala, z gory dzieki
  • lofmitender 21.07.13, 10:48
    daje mlodemu (3 latka) tran lyzeczke dziennie i eye Q, slodyczy je bardzo malo, czasami lizak...
    zeby- pasta nenedent i na noc pasta GC Tooth mousse (do wcierania w zeby) dziala rewelacyjnie, synek mial pare mies temu biale przebarwienie a to I etap odwapnienia i prochnicy, po 2-3 mies stosowania zab sie zmineralizowal smile
  • una_mujer 22.07.13, 13:22
    Zdrowa dieta, bardzo mało słodyczy i to tylko takie, których się długo nie trzyma w ustach (czyli np. nie lizaki albo krówki, tylko jogurt owocowy albo kostka czekolady deserowej). Do tego mycie zębów dwa razy dziennie. Działa póki co.
  • ded-e12 24.07.13, 14:57
    czy to sensowne faszerować dziecko chemią tran i eye Q równocześnie. Napisz chociaż czy podajesz te płyny okazjonalnie czy przez okrągły rok karmisz mini dziecko i przypadkiem czy w dużej mierze tran i eye Q to nie zamienniki, bo jeżeli tak to podwójne dawki witamin i suplementów mogą być groźne dl zdrowia.

Eye Q stosowałam krótko i nie dostrzegłam zmian, był koszmarnie drogi, wstrętny do połykania i zamieniłam na polski produkt o przybliżonej recepturze za dwadzieścia pare złotych. Być może wszystko przez to, że dostałam przeleżałe zżółkłe opakowanie w aptece, mieszczące się jeszcze w dacie ważności i się zraziłam.

• camel_3d 06.03.14, 23:45
    najlepiej przyswajalny wapn - mlody mial zawsze fijalo na punkcie jedzenie skorupek po jajkach.

slonce: najlepsze zrodlo wit D.

nigdy nie dostawal zadnych suplementow, wit D dostal po urodzeniu (wrzesien-kwiecien) i potem przestalem mu dawac.

• stokrotka_beauty 06.03.14, 23:57
    zdrowa dieta + częste mycie zębów + dużo ruchu na świeżym powietrzu potrafią zdziałać cudasmile.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jw6f5024p.png
  • azulesonly 10.09.18, 12:25
    Na wzmocnienie zębów u dziecka stomatolog poradził nam podawanie codziennie tabletki acidolac dentifix kids z bakteriami kwasu mlekowego, ksylitolem i witaminą D, żeby poprawiła się mineralizacja
  • hanusinamama 11.09.18, 13:21
    Daje witamine D3 cały rok (od maja do wrzesnia mniejsza dawka, potem wieksza0> Poczytaj o suplementach diety czesto to pic a jeszcze moga zaszkodzic. Po co dziecku suplementowac cos wiecej. No chyba ze z badan wynika ze zelazo trzeba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.