Dodaj do ulubionych

migdałki-objawy zmniejszone-usuwać ?

14.10.13, 14:03
Byłam już z "problemem" na zdrowiu dziecka, ale, że nie uzyskałam żadnej odpowiedzi postanowiłam spróbować na dziecku, z nadzieją, że może ktoś mi coś poradzi smile

Proszę o radę czy usunąć migdał 5 letniemu dziecku
Za 1,5 miesiąca mamy wyznaczony zabieg wycięcia trzeciego migdałka i podcięcia bocznych. Synek chrapał, miał bezdechy, spał z otwartą buzią, mowa kluskowa, więc zdecydowaliśmy się na zabieg. Czekamy od pół roku, psychicznie nastawienie mamy dobre.

Ale od miesiąca nie wiem czy za sprawą wakacji (6 tygodni leczenia klimatycznego góry, lasy ) stosowania imupretu, dorośnięcia mojego dziecka, objawy wyraźnie ustąpiły. Dziecko nie chrapie, nie ma bezdechów, śpi jedynie z rozchylonymi ustami (dużo, dużo mniej niż było to wcześniej), choć czasami widać, że leciała mu w nocy ślina. Co mnie martwi to język wsunięty między zęby.
Pozostała mowa kluskowa. Wydaje mi się, że jeden z podniebiennych migdałów nieco się zmniejszył, ale dalej jest duży
Nie wiem co robić. Kiedy już psychicznie nastawiałam się na zabieg, termin tuż, tuż, w związku ze znacznym ustąpieniem objawów zaczęłam mieć wątpliwości. Będę jeszcze na wizycie u naszego lekarza laryngologa, ale byłabym wdzięczna za Wasze opinie. Nie chcę dziecku zrobić krzywdy, teraz obawiam się o sposób mówienia w przyszłości. Synek praktycznie nie choruje.
Z kim ew. skonsultować - logopeda ? foniatra ?
Obserwuj wątek
    • tijgertje Re: migdałki-objawy zmniejszone-usuwać ? 14.10.13, 17:26
      Seyon chorobowo-migdalowy sie dopiero zaczyna. Ja bym nie czekala. Moj mlody mial w sumie 3 zabiegi i zadnego ani sekundy nie zalowalam. w opisywanej przez ciebie sytuacji najpierw pozbylabym sie migdalow, a potem poszla do logopedy, zeby oduczyc dziecko spowodowanych przez nie zlych nawykow.

--
      autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
    • aniasa1 Re: migdałki-objawy zmniejszone-usuwać ? 14.10.13, 18:45
      miesiac to krotko. sezon dopiero sie zaczyna. Latem migdaly czesto sie obkurczaja i nie daja takich objawow ale jesienia problem wraca. Macie jeszcze troche czasu, przed zabiegiem na pewno bedzie wizyta wiec zobaczysz.
      Moje dziecko tez przez lato bylo jak rybka nawet nie chrapnal, bierze imupret ale szczesliwa bede dopiero na wiosne jak sie okaze ze caly okres jesienno-zimowy bedzie ok.

nie chce studzic twojego zapalu ale z tego co wiem migdal lubi lato i wtedy daje mniejsze objawy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka