Dodaj do ulubionych

1,5 roku i raptem pobudki w nocy-pomocy!!!

31.12.13, 12:43
Witam - mój synek ma półtora roku, i do tej pory grzecznie przesypiał całą noc (wiem-miałam wielkie szczęście!). Od 2 tyg. śpi niespokojnie - tzn. budzi się raz, albo dwa w nocy - płacze - bierzemy go do łóżka to z zamkniętymi oczkami długi czas się rzuca między nami, jak któreś z nas się podniesie, to natychmiast otwiera oczy. Czasami bierzemy go do jego niemowlęcego leżaczka i bujamy, ale nie zasypia. Mąż go brał do drugiego pokoju, siadał przy laptopie, Młody w leżaczku grzecznie leżał, aż po ok. godz. zasypiał. Ogólnie wygląda to tak - coś go wybudza, nie pozwala od razu zasnąć, aż po jakiejś godzinie, półtorej zasypia. Nie mam pomysłu co mu się raptem stało - lekarka sugeruje nadmiar wrażeń, ale ja jestem pewna że to zły trop - ani pójście do żłobka 2 miesiące temu, ani nasz wyjazd na wakacje nie spowodował zaburzeń snu. W dzień też jest nerwowy, o wszystko płacze, złości się, potrafi się rzucac na podłogę z wściekłości, ale wcześniej też tak miewał..Może teraz mu się nieco nasiliło...już sama nie wiem... Tak sobie myślę o pasożytach - może podłapał coś w żłobku i stąd takie problemy? Macie jakieś pomysły? Błagam, bo już nie wyrabiam przez te pobudki i siedzenie przy Młodym sad
Edytor zaawansowany
  • princesswhitewolf 31.12.13, 12:57
    >całą noc

tzn od ktorej do ktorej i od kiedy tak? Chyba nie calyc czas tak bylo, bo inaczej:Jakis lekko przy tuszy ze potrafil nawet jako niemowlak zjesc tyle ze sie nie budzil i mu wystarczalo to?

a ma juz wszystkie 20 zabkow? moze zabkuje? SlinKotek aktualnie?

• rilla-m 31.12.13, 13:06
    Spał od ok. 20.30 do ok. 7.00. Nie, nie jest przy tuszy. Zębów na 16, z tego co wiem, piątki wychodzą ok. 2-go roku życia. Zresztą parę dni temu byłam u pediatry, obejrzała mu również dziąsła i mówi, że nic się tam nie dzieje. Dodam jeszcze, że dawaliśmy mu 2 razy lek przeciwbólowy na noc, raz hydroxizinę, herbatki uspokajające Hippa - sytuacja się nie zmienia...
  • stokrotka_beauty 31.12.13, 13:18
    raz hydroxizinę

Po co tak małemu dziecku taki mocny lek??

Mój też o dwóch miesięcy budzi się co noc, ale leku bym mu nie podała, bo i po co? On się tylko raz budzi, to naprawdę niewiele. Poczytaj o matkach, co wstają po kilkanaście razy. Nasze dzieci pewni mają jakiś skok rozwojowy.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jw6f5024p.png
  • mruwa9 31.12.13, 15:42
    moja teoria: kazde dziecko musi wykorzystac swoja porcje upierdliwosci okolospaniowych. Dotychczas mieliscie luzik, wiec kiedys musialo to nastapic wink
    Minie. Pozostaje cierpliwie przeczekac.
  • kosa.bar 31.12.13, 15:57
    Dajesz hydroxyzynę bo dziecko budzi się dwa razy w nocy?? Skoro nie działa to zostało jeszcze relanium,mam koleżankę,którą rodzice uzależnili bo za dużo płakała. Brak słów. Dziecko nie jest zaprogramowanym robotem, raz śpi,innym razem nie, tak samo z jedzeniem,zabawami itp i to jest normalne. A dlaczego wykluczasz żłobek? Skąd ta pewność,że czegoś się tam nie przestraszył?
  • rilla-m 31.12.13, 18:08
    Po pierwsze - nie daję dziecku hydroxiziny, tylko spróbowałam raz, aby wykluczyć pobudki z powodu stresów,pobudzenia, po drugie -wykluczam żłobek, bo chodzi tam już od dwóch miesięcy, po 4 godz. dziennie i bardzo chętnie tam chodzi, początek był trudny, a teraz jest bardzo ok. Po trzecie - nie oczekuję komentarzy typu "co narzekasz - inni mają gorzej", bo wiem, że mają, tylko pomysłów, skąd raptem pobudki mogły się wziąć. Obstawiam pasożyty i chciałabym je wykluczyć, być może jest to skok rozwojowy, może jeszcze co innego - dlatego czekam na odpowiedzi osób, które miały podobny scenariusz.
  • stokrotka_beauty 01.01.14, 02:14
    może mu a ciepło, lub za zimno? Może ogląda za dużo tv? Może w domu jest nerwowa atmosfera?
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jw6f5024p.png
  • mruwa9 01.01.14, 12:21
    a moze za duzo snu w zlobku. Albo za duzo wrazen, ktore kiedys i jakos trzeba odreagowac.
    Moze nie ma sensu doszkiwac sie chorobowych czy innych powaznych przyczyn pobudek, tylko cierpliwie je przeczekac.
  • bombalska 02.01.14, 23:14
    Ktos mu krzywdy nie robi?
    --
    Kazdy ma swojego trupa w szafie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka