Dodaj do ulubionych

owsiki - nic nie pomaga - kolejny nawrót - POMOCY

28.09.14, 08:20
Pomocy, bo nie daję już rady. Jak skutecznie pozbyć się owsików ?
Tydzień temu pierwsze objawy u córki i pyranteleum dla całej rodziny + generalne porządki.
W środę wieczorem znów niespokojny sen i niestety znów widzę owsiki na skórze. Wizyta u lekarza, zentel dla wszystkich + jeszcze dokładniejsze sprzątanie.
Dziś rano, ale tuż przed przebudzeniem drapanie po pupie. Zajrzałam, biała wydzielina wokół odbytu - podobnie jak poprzednio, więc duża szansa, że to znów owsiki.
Rano zrobię badania, albo sprawdzę wieczorem jak pójdzie spać. Ale co robić, bo ja mając już jakieś doświadczenie sądzę, że znowu ma owsiki.....
Czy to możliwe, ze te wstrętne robale atakują ją tak szybko ? Córka w po leczeniu zentalem nie była w przedszkolu, nikt prócz niej nie ma objawów. Mieszkanie naprawdę posprzątane, wszystko poprane, łazienki, podłogi wyczyszczone mopem parowym
Jemy ogórki, pestki z dyni, czosnek, pijemy olej z pestek dyn, wyeliminowany cukier.Nie mam już pomysłów co robić. Kolejne leki ? Kolejne sprzątanie? Mogę to robić wciąż i wciąż, ale jeżeli nie daje to żadnych efektów, to ja mam dosyć.
Proszę, pomóżcie, co mogę jeszcze zrobić ?
Edytor zaawansowany
  • aurinko 28.09.14, 08:30
    Sprzątanie jednorazowe niewiele da, trzeba odzież, pościel, ręczniki - wszystko po jednym użyciu prać w 90 stopniach, prasować, wszystko stosować jednakowo dla całej rodziny a nie tylko u zarażonej osoby. Krótko obcięte paznokcie żeby drapiąc się jaja nie dostawały się pod paznokcie a stamtąd z powrotem do układu pokarmowego.
  • wasylkap 28.09.14, 08:33
    Zastosowane. Mąż się śmieje, że majtki to miał ostatnio prasowane 30 lat temu.
    Bielizna, ręczniki, pościel wyprana w 90 stopniach i wyprasowna.
  • aurinko 28.09.14, 08:38
    Musisz to robić po każdym dniu, każdej nocy, wszystko przez dłuższy czas aż nie będzie żadnych śladów owsików. Cały reżim higieniczny nie zadziała jednorazowo, trzeba czasu i cierpliwości. Czasem owsików da się pozbyć błyskawicznie a czasami trwa to tygodniami.
  • wasylkap 28.09.14, 08:43
    no dobrze, robię to. Ale co teraz ? Jeżeli znów ma oswiki, to mam iść do lekarza po kolejny lek ? Te dwa poprzednie nie pomogły. W ciągu tygodnia 2 leki i zapowiada się 3 i to mnie bardzo zniechęca do czegokolwiek....
    Czy to możliwe, ze robale pojawiają się 2 dni po wzięciu leku - nie zadziałał ? Doszło do wtórnego zakażenia, ale tak szybko ?
    --
    Mamuś, a ja jestem twoim bąbelkiem i bułeczką, wiesz smile
  • jotka_k 28.09.14, 08:47
    a podawałaś tylko jedną dawkę ? po 7-10 dniach należy podać drugą dawkę, ponieważ lek działa tylko na ukształtowane osobniki, nie zabija jajeczek
    --
    Suwaczek
    Suwaczek2
  • wasylkap 28.09.14, 08:51
    Ale córka miała taki schemat leczenia:
    niedziela - pyrantelum
    czwartek - zentel, bo zauważyłam na skórze owsiki
    dziś niedziela - i znowu objawy
    czyli w ciągu 7 dni kolejne leki i nic nie pomaga sad
    --
  • aurinko 28.09.14, 08:54
    Czyli nie minęło 7-10 dni. Z jajek wylęgły się następne dorosłe, lek nie działa na jajka! Jeśli leki były podane w niedzielę to właśnie dziś powinna być podana następna dawka - 7 dni - akurat wylęgły się nowe dorosłe dlatego są objawy.
  • wasylkap 28.09.14, 08:56
    No ale w tzw. między czasie miała zentel podany...

--
  • wasylkap 28.09.14, 08:57
    od ostatniego leku nie minęły jeszcze 3 doby

--
  • aurinko 28.09.14, 08:58
    Ale co z tego jak jajka były i zostały bo leki jajek nie zabijają, a z jajek wykluły się następne dorosłe.
  • wasylkap 28.09.14, 09:01
    ale to ja mam w kółko podawać jej leki... przepraszam może nie myślę racjonalnie, ale jestem zdenerwowana.
    Podaję jej lek po 3 dniach kolejny i teraz znów. To kiedy to się skończy...........

--
  • aurinko 28.09.14, 08:48
    Oczywiście do lekarza, przecież leki musi lekarz wypisać, ustalić dawkę. Pyrantelum daje się chyba po 7 dniach drugą dawkę, z tym że on działa na dorosłe owsiki a nie na jaja, dlatego leków nie bierze się jednorazowo.
  • jotka_k 28.09.14, 10:04
    Drugą dawkę Pyrantelu daje się w 7-10 dni po pierwszej
    Po kiego ktoś Ci kazał podać po 4 dniach to nie rozumiem uncertain

--
    Suwaczek
    Suwaczek2
  • wasylkap 28.09.14, 10:15
    Bo dziecko po 4 dniach od pierwszej dawki miało ewidentne objawy - widziałam robaki. Mieliśmy czekać do 7 dni ? Przecież namnożyły by się bardziej...
  • jotka_k 28.09.14, 10:31
    No przecież od jednej dawki robale nie wymrą. Więc jak najbardziej mogły być objawy po jednej dawce, po to się daje drugą. W OKREŚLONYM czasie.
    --
    Suwaczek
    Suwaczek2
  • wasylkap 28.09.14, 10:46
    No rozumiem....sama już jestem zagubiona i zmęczona sprzątaniem i praniem wink Praca leży odłogiem, bo dziecko w domu i nie da się z nim pracować efektywnie....
    Wydawało mi się logiczne, że jak lek nie zadziałał - tzn są żywe dorosłe osobniki to nie czekamy na termin drugiej dawki tylko dajemy od razu. No bo dorosłe powinny zdechnąć, a tu po 4 dniach znowu.
    Czyli co teraz mam poczekać do kolejnej dawki do 7 dni.... ?

Biorę dzieci i męża i jedziemy na rowery. Pomartwię się jutro, albo dziś w nocy jak zobaczę robala wink
    --
  • 8ula 28.09.14, 19:54
    ważny jest odstęp pomiędzy tabletkami, my braliśmy pyrantelum 1 dzień 12 dni przerwy drugi raz i znowu 12 dni przerwy i dodatkowo po 12 dniach vermox przez 3 dni pod rząd i 12 dni przerwy znowu 3 dni i 12 dni przerwy i 3 dni i 12 dni przerwy, owsiki wyeliminowane, ale tez rezultaty były dopiero chyba po pierwszej dawce vermoxu, ważne też aby w trakcie brania leków przyjmować probiotyki i po odstawieniu leków też przez dłuższy czas, aby przywrócić odpowiednią florę bakteryjną, która została zniszczona przez leki, pozdrawiam
  • tijgertje 29.09.14, 07:52
    Zrob dokladne badania kalu. Jesli dziecko bralo 2 leki na owsiki i juz po 2 dniach sie pojawialy, to znaczy, ze lek nie wytlukl robali. Moj syn ma regularne nawroty owsikow, ale nigdy od razu po leku, tylko kilka miesiecy pozniej. Lek bierzemy 2 razy w odstepie 2 tygodni, zeby wytluc jaja z pierwszego rzutu. Wasze tempo nie jest normalne i mam watpliwosci, czy to na pewno owsiki.
  • klubgogo 29.09.14, 09:17
    Znam dziewczynę, która jeszcze po 20 rż. miała klopot z owsikami, później nie śledziłam, bo nie mialam z niej kontaktu - 20 lat bezskutecznego leczenia od chemii, po zioła, wizyty u specjalistów, znachorów, i inne czary mary. I powroty, non stop.
  • wasylkap 01.10.14, 16:01
    Wracam, aby napisać jak skończyła się nasza historia - może komuś się przyda.
    W poniedziałek poszłam z córką do lekarza, niestety do dyżurującego, bo nasza lekarka była chora.
    Od razu po przedstawieniu objawów dostaliśmy kolejny lek -vermox. Ja jednak wstrzymałam się z podaniem i na własną rękę zrobiłam badanie na owsiki, lekarz nie chciał dać skierowania nie widział takiej potrzeby. Swędząca pupa, biała wydzielina opisana przeze mnie była podstawą do przepisania kolejnych leków. uncertain I okazało się, że córka nie ma owsików.

Dzisiaj udało nam się skonsultować z naszym lekarzem, córką ma dalej zaczerwieniony odbyt, mówi, że boli ją pupa. Wg lekarza ma prawo tak być - organizm oczyszcza się z robali, pupa ma prawo być jeszcze zaczerwieniona, dostaliśmy maść, mamy robić nasiadówki.
    Zdziwiła się również, że dostaliśmy tak szybko drugi lek. Wg niej powinniśmy odczekać do przepisowego terminu 10-14 dni i dopiero wtedy podać kolejny. Cóż miałyście racje i Wy smile

Na razie mamy spokój, choć lekarz mówi, ze może być oczywiście nawrót. Na chwilę obecną mamy jedynie walczyć z podrażnionym odbytem. Gdybym nie zrobiła badań władowałabym w nas kolejny lek.
  • mielska 16.10.17, 11:00
    pyrantelum medana pomaga na owiski, po miesiacu stosowania trzeba powtorzyc kuracje i po owsikach ani sladu
  • tymianek451 22.02.18, 11:21
    U nas również ten lek pomógł, nie było powrotu tematu. Co do prania to faktycznie, pralka chodziła non stop. Nie mówiąc o żelazku. My odrobaczaliśmy się wszyscy, na wszelki wypadek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.