Dodaj do ulubionych

maluch "przyklejony" do przedszkolanki

18.11.14, 12:39
Witajcie. Mam problem z synkiem (3 latka), od wrzesnia chodzi do przedszkola, poczatki były bardzo kolorowe, przez pierwsze tygodnie chętnie chodził do przedszkola, jednak od ponad tyghodnia mam z nim ogromny kłopot. Rano nie chce się ubierać, wychodzić z domu... Horror. Moje bycie z nim w przedszkolu przedłużało się nawet do godziny, a i tak był płacz jak wychodziłam, jednak później było ok. Dzisiaj i wczoraj przedszkolanka mówi, że nie ma czasu dla starszaków, bo synek musi mieć kogoś dorosłgo zawsze koło siebie. Dzisaiaj nawet dzwoniła wcześniej żebym przyszła bo synek płacze za mną i nie da się go uspokoić. Nie wiem co robic, przedszkolanka mówi, że jak tak będzie to powinnam go przetrzymać do wiosny w domu... Żande tłumaczenia nie pomagają. Dodam, że jest to przedszkole od 8 do 12, synek zwykle chodzi tylko na 4 godziny
Edytor zaawansowany
  • julita165 18.11.14, 14:16
    A nie mial czasem jakiejś przerwy np. spowodowanej chorobą ? Po przerwie często bywa tak, że dziecko trzeba potraktować jakby po raz pierwszy poszło do p-kola i zaczynać adaptacje od początku.
    Poza tym nie podoba mi się postawa przedszkolanki. Dwa dni ma problem z najmłdszym dzieckiem i już nie wie co z tym fantem począć i najlepiej pozbyć się dziecka ?! Niektóre dzieci wymagają większej uwagi. To nic złego że maluch bardzo potrzebuje takiej uwagi. Piszesz że grupa jest mieszana wiekowo. Moim zdaniem to wielka zaleta. Mój synek też chodzi do takiej grupy. Panie też sobie to chwalą bo twierdzą że starsze dzieci pomagają młodszym w aklimatyzacji a one mogą młodszym poświęcić więcej czasu niż jak jest cała grupa 3-latków. Pogadaj z babką co ona zrobiła żeby Twoja dziecko się zaaklimatyzowało

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5ecgdg2033.png
    www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5ecgdg2033.png
  • alpepe 19.11.14, 08:32
    ja tam nie widzę nic niepokojącego, poza tym, że przedszkolanka nie ma ochoty robić za matkę zastępczą. Moja starsza córka będąc w wieku twojego syna przychodziła do przedszkola, rozbierała się i szła na kolanka do Babyjagi, jak ją z matką moją ochrzciłyśmy, pomocy przedszkolnej, cudownej pani Jasi. Pani Jasia robiła burkliwe wrażenie, ale moja córka do śniadania u pani Jasi na kolankach siedziała wtulona w panią Jasię. Ale to było małe przedszkole, grupa była nierówna wiekowo, moja córka była najmłodsza i miałam luksus.
    --
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • nowamama2 19.11.14, 19:45
    a czemu przeciagasz pozegnania do godziny ?
  • mamasama77 19.11.14, 23:07
    zachowanie Synka stosowne do wieku, zachowanie przedszkolanki sugerującej przetrzymanie do wiosny nieco niepokojące. Zadaniem opiekunek jest próba zaadaptowania dziecka w przedszkolu, dzieci bardzo często płaczą w trakcie rozłąki (radzę skrócić do minimum) i potem przestają, Proszę zapytać Synka dlaczego nie chce chodzić do przedszkola, co się stało, może coś w przedszkolu, może relacje z innym dzieckiem, jakiś konflikt? Synek widocznie musi mieć dorosłego wokół siebie, bo wtedy czuje się bezpiecznie. Przykre, że opiekunka zamiast zdiagnozować problem i próbować rozwiązać, radzi pozostawienie Synka w domu, to nie jest rozwiązanie.
  • kappka12 27.11.14, 12:55
    Tydzień chorował i był w domu, później były małe problemy ale daliśmy radę. Teraz nie chodzi do pzredszkola, widać było u niego paniczny strach, nie chcąc fundować mu traumy odroczyliśmy na jakiś czas przedszkole. Co ciekawe któregoś dnia synek ni stąd ni zowąd powiedział: Pani R... powiedziała, że jak dzieci będą krzyczały to nie puści ich do domu. Szczerze, byłam w szoku i doskonale rozumiałam strach synka. Dzisiaj powiedziałam przedszkolance co synek mówił. odpowiedziała że na pewno tak nie powiedziała, ale możliwe że powiedziała, że dopóki nie przestaą krzyczeć nie wypuści ich z sali. W sumie tak czy siak na jedno wychodzi. Nie wiem co dalej zrobić, chyba przeczekać i zaczniemy znowu po świętach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka