Dodaj do ulubionych

w co bawią się wasze 2 i 2,5 latki chłopcy?

12.01.17, 17:08
Witam, mam pytanie: w co lub jakimi zabawkami lubią się bawić wasi chłopcy? I czy długo potrafią się skupić na jednej zabawie, np. układaniu klocków, czy malowaniu kredkami? A może ni lubią rysować?
Edytor zaawansowany
  • sfornarina 12.01.17, 20:55
    Odkurzacz, miotły, garnki, chochle, cedzak do sałaty, długopisy (dorosłe), zeszyty i ulotki (dorosłe). Piloty, telefony bez baterii i wszystko, co ma przyciski, ipod, czytniki do kart kredytowych. Moja suszarka do włosów. Pralka - wrzucanie prania do pralki razem z długopisami, telefonami, łyżkami, cebulą, etc.

Zabawki - jeden mały ambulans i kilka książek.

Skupia się na wszystkim od 15 sekund do nawet pół godziny - jak odkurzacz jest włączony raz od święta, to bawi się niemal godzinę.

Pozostałych zabawek nie tyka nawet kijem smile

--
    It's important for me to create trends and not to follow them. I know that sounds arrogant, but I'm afraid of competition so it's vital I know what my competitors are doing so that I can do something else. (Alain Ducasse)
  • owcaznadmorza 31.01.17, 22:04
    Jakbym czytała o swoim 1,5 roczniaku...
  • jaki.login 11.02.17, 12:21
    Dokladnie tak samo sie bawi juz od kilku miesiecy naz 1.5 roczniak. Nie ma zmiluj, jak odkurzanie to odkurzanie wink

Pozdrawiam
  • sfornarina 11.02.17, 13:17
    Nasz zaczął przygodę z odkurzaczem mniej więcej mając 1.5 roku. Teraz ma ponad 2 lata i dalej odkurzacz ("okuła"!) jest na pierwszym miejscu big_grin

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • amiralka 12.01.17, 22:35
    Mam chłopca, 2 lata i 9 m-cy. Ma bardzo długi czas skupienia, jeśli robi coś co go interesuje. Akurat klocki teraz są na minutkę, kredki też, jeśli trzeba, coś tam na bazgrze. Tak to ma dwa typy zabawy - zabawa w teatr : wszystko co pod ręką staje się aktorami do odgrywania różnych scen czy scenariuszy z baśni. Mogą być paluszki u rąk, które nagle mają bardzo bogate życie wewnętrzne. Zabawa jest monomaniacka, że tak powiem, często cała rodzina musi zostać wciągnięta, bo wiadomo, że role trzeba obdzielić, ja jestem najczęściej kopciuszkiem lub myśliwym od Czerwonego Kapturka. Druga zabawa, to "budowanie". Ale nie z klocków - muszą być krzesła, poduchy, taborety, suszarka do ubrań, wieszaki itp. Buduje pociąg, albo karuzelę, najczęściej. Wcześniej to były jego "prace" czy "roboty" więc zakładał do tego kalosze i kaskwink Cała rodzina jest mnie angażowana w ten typ zabawy, często odbywa się gdzieś na uboczu. Plus książki - czyta sobie też sam, te co zna na pamięć zwłaszcza.
  • angeika89 12.01.17, 23:05
    Synek ma 2 lata i 3 miesiące i bawimy się, że budujemy garaż z klocków i parkuje tam autami, bądź traktorami(które uwielbia). Bardzo lubi takie formy zabawy.
    Do tego rysujemy, ale na tym to się zbyt długo nie skupia.
    Układamy puzzle, oczywiście dostosowane do wieku.
    Bardzo lubi "pomagać" mi w kuchni więc czasem coś kroi swoim plastikowym nożykiem smile
    Gramy w piłkę, odbijamy balonem, ma też traktor jeździk gdzie pakuje wszystko co mu się nawinie pod rękę i wrzuca do przyczepy po to, aby w innym miejscu to wysypać i ponownie załadować smile
    tych zabaw jest mnóstwo i tak na prawdę nawet zwykłe codzienne czynności mogą być zabawą, np wrzucanie prania do miski etc smile
  • nightdream 12.01.17, 23:53
    Mój ma 2,5 roku równe. Ulubione zabawy to:
    - puzzle,ma kilka kompletów 20-40 elementów i układa je w kółko, potrafi przy nich siedzieć i z pół h
    - budowanie garaży/myjni z klocków dla autek, domów z duplo - tu często z nami, też potrafi długo nad tym siedzieć ale jeśli ktoś mu towarzyszy
    - zabawa w karmienie wszystkich członków rodziny wyimaginowanymi daniami wink
    - zabawy małymi autkami
    - zabawy figurkami z duplo
    - ma zestaw małego majsterkowicza wraz zmotorem do skręcania, też siedzi nad tym do 20 minut
    - książeczki do czytania lub oglądania i książeczki z naklejkami
    Inne zabawki to dosłownie kilka minut i koniec zabawy
    Nie chce i nie lubi rysować (chyba że my rysujemy co on chce)
  • karramba29 14.01.17, 21:46
    Synek 2 lata i 3 msce. Jego zabawy to głównie:
    -ostatnio hit to lego duplo,ale głównie bawi się ludzikami z nich, sadza ne na autko np, wkłada do koszyczka, daje im pić itp
    -kuchenka i garnuszki, patelnia, kubeczki, piecze kurczaka itp, mnie w kuchni też chętnie pomaga
    -piasek kinetyczny, plastelina uwielbiaa, kredki trochę mniej, chyba że je może strugac
    -latarka i patrzenie co jest pod lodówką, kanapą itp
    -smieciara, koparka, wóz strażacki
    -kopanie piłki uwielbia!!
    I wiele innych zabaw, które akurat mu wpadną do głowy. Często jednak chce się bawić ze mną lub mężem, ale czasem zajmuje się sam
  • ponuja 15.01.17, 00:43
    Mój 2,5 latek na dość szeroki repertuar - od szaleństwa polegającego na bieganiu, skakaniu, krzyczeniu i hałasowaniu, po spokojne oglądanie książeczek, śpiewanie, budowanie z klocków czy układanie puzzli.

Jak się wciągnie, to nad takimi klockami czy puzzlami (układa już takie z 60 elementów i więcej) potrafi siedzieć i pół godziny i dłużej. Jeśli chodzi o rysowanie to czasem sam chce trochę pobazgrać (koloruje najchętniej całą stronę na jeden kolorwink), ale nudzi mu się to dość szybko - po max. 5-10 min.

Istotne może być jednak to, że ma o 4 lata starszą siostrę i chętnie ją podpatruje/naśladuje.

--
    PogromcyNudy.com - piszę o tym, jak ciekawie, miło i owocnie spędzać czas z dzieckiem
  • agata_abbott 31.01.17, 14:33
    Pytanie trochę na marginesie - serio chłopcy w tym wieku bawią się czymś zupełnie innym niż dziewczynki? smile

--
    trzecipasazer.wordpress.com/
  • camel_3d 31.01.17, 20:39
    wiesz,..niby nie..ale moje dziecko kompletnie malo fijola na punkcie aut.

Opiekunka w przedszkolu-.czy tam zlobku powiezdiala wszytskim rodzicom, zeby takze chlopcom kupic lalke dzidziusia.. no to kupilem... Byla radosc bo jak sie ja nadeptywalo to sie smiala, albo plakala, albo mowila, mama czy tata... i tyle.. zero zainteresoaia tematem. Natomiast wszytsko co zwiazane z samochodami..co dzic.. ma teraz 8 lat i wracajac ze szkoly musimy min 2-3 razy w tygodniu wejsc do salonu gdzie stoja porsche, ferrari..itd...
  • camel_3d 01.02.17, 21:26
    prosze nie spamuj tym sklepem internetowym.
  • camel_3d 07.02.17, 08:15
    http://images-cdn.9gag.com/photo/aGR0b4n_700b_v1.jpg
  • angeika89 07.02.17, 23:15
    To jakaś wędlina? A raczej produkt wędlinopodobny...
    Cudne big_grin
  • amiralka 08.02.17, 20:03
    To boczek... ze swinki Peppy 😁
  • baba_za_kolkiem 08.02.17, 22:55
    Peklam ze smiechu big_grin
  • zuzka86x 09.02.17, 20:41
    Moje dzieciaki najlepszą zabawę mają w klubobawialni Cotton Mill w Łodzi
  • angeika89 09.02.17, 23:21
    Spam tongue_out

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.