Dodaj do ulubionych

Wyjazd na 2 dni a 16-miesieczne dziecko

19.04.17, 22:05
Poradżcie proszę. Potrzebuje wyjechac z meżem na 2 dni (od piatku wieczorem do niedzielnego obiadu - nie chodzi o klasyczne wakacje) i nie wiem czy moge zostawic synka (16 miesiecy). Nigdy na noc go nie zostawialam. Pracuje d ponad dwoch miesiecy, w dzien siedzi z babciami, bardzo zadowolony, ale jak wracam to do mnie, wieczorem musi byc karmienie piersia, i rani tez. Czasem w nocy. Ostatnio sie nie budzil w nocy, teraz kilka dni budzil sie.
I nie wiem co zrobic sad Na pewno w ciagu dnia duzo je, wiec o to raczej sie nie martwie. Ale jak zniesie nieobecnoscsad??
Edytor zaawansowany
  • gvalchca 19.04.17, 22:35
    Bardzo zależy od dziecka, a przede wszystkim - od relacji z babciami. Ja ze względów zawodowych dość regularnie wyjeżdżam na 3-4 dni co kilka tygodni i dzieci zostają z mężem i babcią. Pierwszy raz zostały tak jak miały ok. 14 miesięcy. Same z dziadkami zostały pierwszy raz dwa miesiące temu (starsza miała 3,5 roku, młodszy - 22 m-ce), ale u nas dziadkowie są raz-dwa razy w miesiącu.
    Laktację przez dwa dni utrzymasz (chyba, że chcesz odstawić, ale wtedy radziłabym przed wyjazdem, żeby nie kumulować stresu).
  • ela.dzi 19.04.17, 22:43
    Nie przekonasz się, jak nie pojedziecie. Wyjeżdżałam na dłużej i akurat moje dzieci bez problemu to przeżyły (też karmiłam). Jak były mniejsze, dostawały butlę w nocy. Gdy starszy syn był 'starszy', to odstawiłam nocne karmienia. Za miesiąc wyjeżdżam na tydzień, młodszy będzie miał 15 miesięcy i jeszcze nie wiem jak to ugryźć z nocnymi karmieniami.
  • kanna 19.04.17, 22:48
    Zrób próbę.

Zostaw go na noc z tatusiem, lub babcią - sama się prześpij gdzie indziej. Jeśli będzie tragedia - szybko podjedziesz i uspokoisz sytuację. Jeśli będzie ok - pojedźcie na te dwie noce.
    Pożegnaj się przed wyjściem, powiedz dzicku, ze tatuś się nim zajmie, a ty będziesz po spaniu. Nie wolno znikać po angielsku!

I jeszcze jedna ważna sprawa - dziecko WIE jeśli jesteś obok i się będzie domagać Twojej obecności (czyli wyjście do sąsiedniego pokoju nie zadziała.)
    Mój w wieku 6 mies. za nic nie chciał pić mojego mleka z butelki, jeśli byłam obok. Jeśli byłam w pracy - pił chętnie.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • aga.aga22 19.04.17, 23:50
    Dziękuję za rady, brzmią rozsądnie. Dodatkowo ja mocno dramatyzuje..o babcie sie nie martwię, relacja super, codzienne, tylko e nocy często tulko mnie woła mimo ze śpię w innym pokoju. Powinnam te próbę zrobić dużo wcześnie jbo yen wyjazd za dea dni..chyba balam się konfrontacji z dylematem.
  • kiedys_bylam_slodka 21.04.17, 15:45
    Wiem, ze pozno, ale skoro babcia moze sie zajac wnukiem przez weekend to lepiej zabrac ich ze soba (malucha i babcie do zajecia sie nim w ciagu dnia)? To jeszcze maluszek, jak nie jest przyzwyczajony do spania bez Ciebie to dwie noce to moze byc dla niego bardzo duzy stres.
  • aga.aga22 21.04.17, 16:36
    Hej, niestety musielibyśmy jechac sami. Więc zdecydowalam na razie ze jeszcze nie teraz. Jakoś tak nie moglamwink zaczne od jednej nocy, jednak skoro 16miesięcy zawsze bylam jak sie budzil to chyba bylby to za duży krokwinkdzieki!
  • kiedys_bylam_slodka 21.04.17, 18:46
    Wielki szacunek za decyzje. Moim zdaniem bardzo sluszna, ale wiem jak boli stracona szansa na oderwanie sie od rzeczywistosci (nawet jesli wyjazd nie stricte wakacyjny to jednak dwa dni z mezem sam na sam bez dziecia to piekna perspektywa). Sciskam wiec mocno i trzymam kciuki, zebys sie doczekala wyjazdu szybciej niz sie spodziewasz bez stresu dla maluszka wink
  • aga.aga22 21.04.17, 22:20
    Dziękuję bardzo za dobre słowo.. jak juz zdecydowałam że nie jadę to pocZułam ulge. Powoli dojdziemy do zostawienia na 1 noc , ale na razie tak jest -jakoś im synek starszy, tym bardziej doceniam ze jestem mamą, i ze rosnie, i sentyment mam też do tego jak jest terazwink a wyjazd swoją drogą, przydalby sie nawet ze wzgledu na dobrostan małżeństwa.. Dziękuję raz jeszcze za slowa otuchysmile
  • delfina77 29.04.17, 20:08
    Da radę, przecież to nie noworodek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka