Dodaj do ulubionych

Pierwsze buty do chodzenia po domu

25.05.17, 20:55
Hej,

jakie są najodpowiedniejsze dla dziecka buty do chodzenia po domu? Na co zwrócić uwagę?

Z jednej strony podkreśla się, że mają być wystarczająco elastyczne z drugiej, że sztywne.

Mówi się, że też dziecko powinno chodzić boso, ale to chyba po określonym podłożu, np. piasku.

Jakie są Wasze doświadczenia?
Edytor zaawansowany
  • 25.05.17, 21:34
    Boso. Na dwór Attipasy, na lato akurat.
  • 25.05.17, 21:49
    Moi po domu i zimą (w domu chłodno) i latem od małego na bosaka
  • 25.05.17, 22:30
    Moje dzieci po domu biegają boso/w skarpetach/skórzanych paputkach czy baletkach.
  • 25.05.17, 23:26
    Na boso najzdrowiej. Chyba, że zimno się zrobi to można kupić kapciuszki. Ja planuję takie www.fiorino.eu/sklep/ekotuptusie/ekotuptusie-gladkie
  • 26.05.17, 14:10
    Dzięki, fajne, ale szukam tańszej alternatywy.
  • 27.05.17, 18:38
    droseria napisała:

> Dzięki, fajne, ale szukam tańszej alternatywy.

Tańszej niż 40 zł za parę? To skarpety. Albo Aliexpress, ale tam to nigdy nie wiadomo, co dostaniesz wink Zamawiałam miękkie mokasynki, dostałam usztywnione niechodki za kostkę tongue_out
  • 24.06.17, 21:53
    grubsze.. beda tansze i ok. Najlepiej antyposlizgowe, jezeli masz kafelki
  • 28.05.17, 13:33
    Czy w tych butkach stopa się nie ppci? Wyglądają na bardzo wygodne ale czy nie sa zbyt zabudowane? Jak Wam wychodzi w użytkowaniu?
    Czy one nadawalyby sie w cieply dzien do ogrodu?
  • 26.05.17, 10:02
    droseria napisała:

> jakie są najodpowiedniejsze dla dziecka buty do chodzenia po domu? Na co zwróci
    > ć uwagę?

Po domu skarpetki z ABS smile Można kupić lateks na Allegro i samemu zrobić wzorki na podeszwach.

> Z jednej strony podkreśla się, że mają być wystarczająco elastyczne z drugiej,
    > że sztywne.

Buty nie mogą być sztywne. Spróbuj chodzić w butach narciarskich wink Sztywne tylko z zalecenia ortopedy. Buty dla dziecka powinny trzymać stopę, ale nie w kostce, tylko w śródstopiu. Więc bez wysokich cholewek, sztywnego zapiętka itd. Buty powinny umożliwiać stopie pracę, bo ona się jeszcze cały czas kształtuje smile Te wszystkie porady via Paweł Zawitkowski smile

> Mówi się, że też dziecko powinno chodzić boso, ale to chyba po określonym podło
    > żu, np. piasku.

Powinno jak najczęściej chodzić boso albo w skarpetkach. Jak jest zimno, to miękkie kapcie z cienką, elastyczną podeszwą, typu Bobuxy czy skórkowe mokasyny. Moje w żłobku w skarpetkach albo w Attipasach, po domu zazwyczaj boso, bo zdejmuje skarpetki. Póki stopa nie jest lodowata, nie panikuję smile
  • 26.05.17, 22:03
    Nie buty, tylko skarpetki z gumkami od spodu. Jeśli jest zimno to mogą być grube skarpety smile
  • 27.05.17, 19:29
    Skarpetki z abs. Nasz ma prawie 2 lata i do tej pory tylko skarpety po domu.
  • 23.06.17, 22:16
    Moje dzieciaki biegają boso, albo jak jest chłodno (a nie mamy dywanu) to wtedy ze skarpetkami. Młodsza ma skarpetki z ABS smile starszy daje radę już w normalnych, ale ma 7 lat więc już uważa na siebie jak prawie dorosły człowiek smile
  • 24.06.17, 21:52
    boso..tylko i wylacznie.

gdybysmy musieli sie uczyc chodzic w butach to natura by nam kopyta sprawila.
    Najlepiej dzeicko uczy sie chodzic na boso.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.