Dodaj do ulubionych

Odkrywanie sie w nocy

30.06.17, 17:17
Czy poza spiworem i zakladaniem swetrow na dziecko jest jakis sposob na to by sie nie odkrywalo toto w nocy?

( wkleilam tu to dzis rano ale gdzies zniknal watek)
Edytor zaawansowany
  • 30.06.17, 17:40
    A po co dziecku sweter zakładać , matko od tego jest piżama , jak dziecko się odkrywa tzn ze jest mu za gorąco , a jak zmarznie to samo zakomunikuje np przebudzi się w nocy albo będzie się wiercilo w łóżeczku albo zapłacze , wtedy wystarczy je przykryć
  • 30.06.17, 17:43
    tylko ze obserwacja zima jest taka= spi w swetrze lub grubej pizamie: nie przeziebiony
    nie spi= chory
  • 30.06.17, 17:56
    A po czym stwierdzasz ze jest chory po spaniu w samej piżamie , nast dnia ma katar czy co , ja tez byłam z tych przewrażliwionych matek na początku do momentu kiedy mi koleżanka nie powiedziała tego co wyżej napisałam , dziecko nocki przespane , ja tez , nigdy chore przez to nie było , możesz założyć zwykła bawełniana piżamkę plus skarpetki i tyle , wszystkie polarowe piżamki to syf bo dziecko się w nich poci i cialo nie oddycha , ty jak dołożysz śpiwór plus sweter to ja się zastanawiam jak to dziecko w ogóle może zasnąć , zwyczajnie je przegrzałaś i teraz masz problem
  • 30.06.17, 23:20
    no toz mowie o grubszej pizamie albo swetrze (zima).

a gdzies napisalam o spiworze i swetrze razem?

albo napisalam cos o polarze?
  • 30.06.17, 18:20
    Swetrów nie zakładałam, ale oboje do 2-3 lat spali w piżamkach z długim rękawem i nogawką. Okazjonalnie przy mrozach nawet skarpetki. Śpiworków nie znosili.
    Nawet jak przychodzą do nas - a u nas w sypialni jest znacznie chłodniej niż w dziecięcym - to zrzucają kołdry. Ale śpią dobrze (ku mojemu niedowierzaniu, bo ja śpię przykryta po uszy), więc zakładam, że im komfortowo.
  • 30.06.17, 18:24
    Moj syn odkad przestal spac w spiworku zawsze odkrywa koldre i spi odkryty. Spi w pizamkach z dlugimi rekawkami i nogawkami, latem z krotkimi. Zawsze jest cieplutki, nie zauwazylam korelacji z chorowaniem.
  • 30.06.17, 19:13
    Mój 1,5 roczniak się też odkrywa ale nie mogę powiedzieć żeby spał dobrze - śpi z nami i budzi się na pierś. Śpi w pajacu. Czasem ma zimny kark - przykrywam go wtedy swoją kołdrą, zawsze w końcu z niej wylezie.
  • 30.06.17, 20:17
    Ani spiworow, ani swetrów nie zakładam. Moje dziecko zawsze się odkrywa, a każde przykrycie go w nocy powoduje natychmiastowa reakcje.
  • 01.07.17, 22:04
    Ooo no wlasnie. Mój tez sie skopuje. Ja widząc to empatycznie go nakrywam, na co on odpowiada natychmiastowym przebudzeniem i zadaniem piersi. Taka nagroda. Ciekawe jakie jest tego entymologiczne wytlumaczenie. Ze niby jaskiniowe maluchy spały tez bez przykrycia?
  • 01.07.17, 22:07
    Antropologiczne . Hihi komórka chce być mądrzejsza ode mnie.
  • 03.07.17, 20:54
    O rety, bym zrezygnowała z empatii, hihi. Antropologicznie może kiedyś nie.przegrzewano tak dzieci jak my teraz?
  • 03.07.17, 13:16
    Moja mama przywiązywała kocyk do szczebelków łóżeczka.
    Pewnie dlatego teraz nie zasnę bez choćby najlżejszego okrycia, a jak jest gorąco, często pocę się we śnie, ale wciąż twardo leżę pod kołdrą tongue_out I jestem totalnym zmarzluchem. Tak że nie polecam.

Moje dziecko się rozkopuje jak szalone, ubieram pajacyk do spania i już. W mieszkaniu mamy ok. 22 stopnie.
  • 03.07.17, 14:37
    Odpowiem tak: syn nie przykrywał się nigdy, głównie rozkopywał.
    Córka nauczyła się zawijać w kołdrę, szczelnie, jak miała coś koło roku.

Kiedyś weszłam do pokoju, gdzie spali jako przedszkolaki i zastałam taki obrazek: syn w samych majtkach, kołdra gdzieś majtnięta rogiem na nim, w okolicach pasa. Córka w welurowej piżamie, zawinięta po nos.

I tak mają po dziś. Syn sypia odkryty, córka (nawet w upały) zawinięta choćby w prześcieradło. On lubi chłód, ona ciepło.

Więc jak się mały dzieciak odkrywa, to może znaczy po prostu, ze jest mu za ciepło? I nie trzeba przykrywać "na siłę"?

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • 03.07.17, 23:13
    Też nie przykrywam, ani nie ubieram. Teraz śpi tylko w pieluszce. Jest mi trochę głupio, bo ja się nakrywam kołdrą, a obok śpi gołe dziecko. Zakładam, że jak się rozkopuje, to znaczy, że nie chce być przykryte, czemu na siłę robić coś wbrew jej woli? Naprawdę Twoje dziecko zachoruje jak będzie spało w lekkiej piżamce latem?
  • 04.07.17, 07:37
    Mój młodszy śpi w śpiworku tetrowym. W nocy przykrywam go kocykiem.
  • 04.07.17, 09:13
    Najstarszy spał w spiworku dluugo, do tej pory szczelnie sie owija kołdrą. Średnia nie tolerowala żadnego owijania czy przykrywania, teraz tez sypia na kołdrze. Najmłodszy okolo 13 mca zrezygnował ze śpiworka (dobitnie wyjąc przy każdej próbie włożenia go tam), spi bez przykrycia. Kazda próba przykrycia czymkolwiek konczy sie wierzganiem i zwykle wybudzeniem. Spi w zwyklej piżamce, ciepło teraz jest.
  • 19.07.17, 02:25
    no.... mozna... jak dzeicko ma np 90 cm lozko (szerokosc) to mozna kupic szersza poszwe..np 1,4 m i boki podlozyc pod materac na dole... Na tyle zeby dzeicko jeszcze mialo luz...

moje tez sie wygrzebywalo... skonczylo sie tym, ze na noc byl kaloryfer odkrecany, wiosna byly skapretki i grubsza pizama, a letem.. byle co i spanei na koldrze. Teraz ma 9 lat i zanm usnie owija sie szczelnie..w nocy tez....
  • 23.07.17, 15:24
    Moje dzieci spały w śpiworku tylko jak były niemowlakami. Potem z tego zrezygnowałam na rzecz piżamki z długim rękawem i kołderki. Syn odkrywa się cały czas (ma już 7 lat i robił to od małego), ale nawet teraz jak już potrafi bezproblemowo powiedzieć, ze coś mu nie pasuje, to nie narzeka na zimno w nocy. Młodsza jak jest jej zimno to się budzi i marudzi, dlatego też jestem zdania, że nie ma co przesadzać i się przejmować. Większość dzieci tak ma i nie ma co ich zmuszać do przegrzewania się w nocy (a to mógłby spowodować śpiworek)

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.