Dodaj do ulubionych

Proszzę o pomoc - wysoka eozynofilia :(

14.07.17, 22:21
Wklejam tu moj wpis z innego forum - od razu przeproaszam, ale jestem bardzo spanikowana sad((
Dzien dobry
bardzo prosze o pomoc. Bardzo niepokoja mnie wyniki badań krwi synka. Ma 19 miesięcy, wyszła wysoka eozynofilia (25% przy normie 1-5%, wartosc bezwgledna 2,06 przy normie (0,03-0,7).
Synek od okolo miesiaca ma wysypke na ciele (tulow i kark), czasem zdarzy sie pokrzywka delikatna w zgieciu łokcia. Nogi ok, buzia czasem tez podrazniona/z liszajem bardzo drobnym wokol noska.
Obgryza paznokcie, a w zasadzie ciagle trzyma paluszek w buzi. Spi nieco mniej spokojnie niz zawsze. Generalnie najczesciej jest wesoly, ale bywaja dni kiedy widac ze jest troche zmeczony, wczesnie sie budzi itd. Czasem apeteyt dopisuje, ale duzo czesciej niz kiedys jest marudny przy jedzeniu.
Ze zmian - od okolo miesiaca, poltorej, jest odstawiany i w zasadzie teraz odstawiony od piersi. Je zatem duzo wiecej niz kiedys mleka modyfikowanego (Bebiko HA 2). Czyli po 3 miarki rano i wieczorem do kaszki (ale tak juz jadł kiedys), plus dodatkowo wlasnie od miesiaca, poltora miesiaca okolo 8 -10miarek na dzien (dodatkowo).
Dziecko zdecydowanie jest obciazone genetycznie alergia (ja mam silna). Jako niemowle mial duze problemy ze skora. Ale twedy eozynofili nie bylo.
Co to moze byc? Alergia na mleko mm? Pasozyty?? Strasznie sie boje, czytalam ze to moze byc objaw groznej choroby o ktorej nawet nie chce myslec. Prosze o pomoc.
Edytor zaawansowany
  • 15.07.17, 04:17
    a co lekarz na to? Przeciez otrzymalas od lekarza wyniki i pewnie jakos do tego si eodniosl.

wylecz.to/pl/choroby/choroby-krwi/eozynofilia.html
  • 15.07.17, 06:20
    Sama napisałaś co jest podejrzane, zwłaszcza że dziecko ma wysypke. Patrząc na miejsca występowania to nie wygląda na mleko, ale i tak bym je ograniczyła bo dziecko dostaje go strasznie dużo.
  • 15.07.17, 08:16
    Mam syna alergika. W okresie pylenia ma ponad 20% eozynifili, po okresie pylenia wartość nieznacznie normę przekracza. U was jest wysypka- co pewnie na alergie wskazuje (mleko?).
    Nie panikuj tylko do lekarza idź. I do alergologa jesli jeszcze dziecko nie jest pod jego opieka.
  • 15.07.17, 10:23
    Bardzo dziękuje Wam za odpowiedzi.
    Tak, zapomniałam w sumie dodać, że ta wysypka (bo wynik po prostu był raz, w czerwcu) zaczęła się w okresie pylenia, kiedy to ja też chodzę jakbym miała grypę (mam silną alergię wziewną, odczulałam się jako nastolatka ale trudno powiedzieć ile pomogło). Dodatkowo, synek od czasu do czasu kicha, i ma taki nie-katar, a raczej "zaśluzowany"nos. Może to faktycznie od wziewnej? Albo i od mleka, którego, jak pisałam, zaczął dostawać dużo. Porcja o której mówię (dzienna) to ok 250-375ml mleka i dodatkowo ok 100 ml w kaszkach. To chyba fatycznie za dużo nabiału, ograniczę, już nawet nie tylko ze względu na alergię ale tak czułam ze to coś za dużo. Po prostu zastąpił sobie moje mleko (w zasadzie ja to zrobiłam), a odstawianie szło świetnie nawet bez tego, tylko jakoś polubił rytuał.
    Wysypka jest znaczna, teraz np już taka pokryzwkowa w okolicy szyji, karku, i wokól noska.

BTW - u lekarza OCZYWIŚCIE już byłam. Sama dodatkowo poprosiłam o skierowanie na badania w kerunku pasożytów. W tym tygodniu idziemy do alergologa i hematologa.
    Należę do tych osób które najchętniej przypuściłyby atak na ośrodki uniwersytetckie i naj naj specjalistów jak zdarzają się takie sytuacje (tzn. wyniki). Z reguły kończy się na tym, że wszystko jest ok i tylko panikuję..
    Problem w tym, że lekarz pediatra do którego chodzimy na szczepienia (i która jest moim zdaniem dobra), ma zawsze mało czasu, bo przychodnia rejonowa itd. Z kolei w medicover gdzie mamy opiekę, nie znalazłam właśnie jeszcze takiego pediatry który by dzieckiem się zajął całościowo (a trochę tego jest, bo i wodonercze i inne),trochę to słabe.
  • 15.07.17, 12:16
    Rozumiem Cię doskonale, ale nie panikuj. Jeśli jedynie ten jeden parametr odbiega od normy to nic strasznego się ie dzieje. Zbadasz robale, odwiedzisz alergologa i pewnie wystarczy. Moze mleko trzeba będzie odstawić. Ale zanim diety eliminacyjne to może spróbuj kosmetykami? Mojemu najmlodszemu sugerowano alergię na mleko (też mial zmiany skórne)- zmiany ustąpily po zastosowaniu kremu na AZS (kremu od roku nie stosuję i zmian nie ma).
  • 17.07.17, 23:26
    Przeciez 2 latek je normalne rzeczy i dzieckunpowyzej roku mie ma potrzeby dawac mm, a tymbardziej kaszek na mm. Daj zdrowe jedzenie.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5ez28yo7o3.png
  • 18.07.17, 08:35
    Dziecko ma 19 miesięcy. Nie je kaszek jako takich a platki jaglane, owsiane i gryczane, czasem grtczana nestle, co ja w skrocie nazywam kaszka. To też niezdrowe?
    Mleka faktycznie teraz w trakcie odstawiania dawalam trochę za dużo, właśnie w tym miesiącu. Poza tym je normalne jedzenie obiady zupy. Staram się odżywiać gi zdrowo ale pewnie wiecej warzyw, jak i nam by sie przydalo.
  • 18.07.17, 15:46
    Czy Twoje dziecko chodzi do żłobka? Ma kontakt z innymi dziećmi? Wykluczyliście owsicę?
  • 18.07.17, 21:44
    Wlasnie na tez bym uderzyla pasozyty. 19m nie powinien dostawac mm.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5ez28yo7o3.png
  • 18.07.17, 22:34
    Wysokie eo, wysypka skórna i niespokojne noce - pierwsze co to pomyślałam o owsikach. Autorka posta powinna obserwować kupę dziecka, dobrze tez rano po przebudzeniu zerknąć na okolice odbytu.
  • 18.07.17, 22:40
    Napisałaś, ze od miesiąca je dużo więcej mleka i od miesiąca ma wysypkę, więc...?
    Zrób mu test skórny dla mleka, albo test z krwi.
    Mleko HA nie nadaje się dla alergików.
    Groźna choroba to by dawała eozynofile w tysiącach.
    Zastąp mleko mieszanką sojową Humana SL, bo mieszanek typu nutramigen, to takie duże dziecko ci nie zje, bo to paskudne strasznie jest i pilnuj, aby żadnych białek mleka nie jadł w gotowych wyrobach: wędliny, pieczywo, słodycze. Nie dawaj też wołowiny i cielęciny, oraz nie wprowadzaj do diety kozy, ani owcy. jeśli to tylko mleko, to po dwóch, trzech miesiącach eozynofile powinny spać.
    Jeśli sama jesteś alergiczką, to nie dawaj dziecku do jedzenia tego, na co ty jesteś uczulona, bo on najprawdopodobniej też jest na to uczulony.
  • 18.07.17, 23:32
    Dziękuję Wam za odpowiedzi.
    Na mleko modyfikowane HA zdecydowałam się w momencie gdy miał około 1 roku, jako dodatek "nabiałowy", ponieważ wracałam do pracy i karmienia piersią mniej. Ma teraz 19 miesięcy, od około 1-1,5 miesiąca mocno sam sobie ograniczył kp (tzn. ja jestem rano i weczorem na zawołanie, ae chce tylko co dwa dni np rano jeśćwink może mu niewygodnie, a może dojrzałwink Więc teraz odstawiony w zasadzie całkowicie, poza tymi karmieniami porannymi. Myślę, że to jednak było długo - dla obojga nas, dla mnie odstawienie jest zdecydowaie trudniejsze niż dla niego, ale zdaję sobie sprawę, że tu na forum są i mamy karmiące dużo dłużej. To jednak nie jest tematem mojego wątku.
    Wracając do mleka, wybarałam HA jako mleko dla dziecka obciążonego w wywiadzie alergią - nigdy skazy nie miał zdiagnozowanej, bo je serki, kefiry, i miał okresy, tygodnie śweitnej skóry. Nigdy nie mieliśmy też klasycznych objawów skazy (poza okresem wczesnoniemowlęcym kiedy to pojawiło się coś na kształ niemowlęcego łojotokowego zapalneia skóry, które wedle alergologa i dermatologa mogło być zaostrzone alergią). Nutramigenu nie dawałam i nie chcę. Ale też z premedytacją wolę dawać mleko HA ponieważ jest częściowym hydrolizatem i dla potencjalnego alergika jest lżej strawne niż mleko krowie, zgodnie z opinią alergologa. Natomiast teraz tego mleka dostaje dużo mniejniż jeszcze miesiąc temu. Pozostałe rzeczy je i ma apetyt.
    Dziś byliśmy u alergologa, eozynofilia na 99% objawem alergii - ale jakiej to już nie widaomo. Ja w czerwcu mam silne objawy oczne i nosowe, syn też wtedy czul się najgorzej. Zbiegło się z mlekiem, ale nie było objawów skazy (typu zgięcialkci, kolan etc). Zrobilismy badania - panel i bialko mleka, także jajo oddzielnie (ale ostatnio, mimo prawie zapaści po jajku, nic nie wyszło, więc może byc to alergia ig-niezalezna i test nam nic nie powie). Wyniki za jakiś czas.
    W tej chwili, jest lepiej (ze mną też jesli chodzi o alergie) - ale tez mleka dostaje mniej i inny plyn do mycia (akurat w czerwcu zmieniłam emolient...)
    Nie chodzi do żłobka, nie ma specjalnie kontaktu z dziećmi. Jak zeszła wysypka, to w zasadzie lepiej sie czuje. Mam skeiowanie na badania w keirnku pasożytów, chcę zrobić bo nigdy nie wiadomo, ale jak teraz na niego patrze to bez wysypki wrecz w świetnej formie, w nocy śpi odrobinę lepiej (generalnie przez ostatnie miesiące sie nie budzil w ogole w nocy, czyli od 20 do 6.30, teraz raz sie czasem budzi), ma apetyt,łądną kupę td. Ale na pewno sprawdzę, szczegolnie owsiki. A od września do żlobka idzie.
    Niedługo i tak chyba jeszcze raz te eozynofile sprawdzę..
  • 18.07.17, 23:35
    ps. jeszcze dodam, że ja sama mleka krowiego nie piję (raczej nie jestem uczulona, bo n do kawy czasem dodam, kefir jem, ale samodzielnego nie wypiję i juz, i tak mam od dziecinstwa). Gdy wypiłam samodzielnie,to miałam zawsze problemy żołądkowe, i złe sampoczucie. Sojowe podobnie. Wybieram więc przetwory typu kefiry, sery - to oboje lubmy.
  • 19.07.17, 10:48
    Odrobacz go.I nie popularną zawiesiną na "P" ale preparatem o szerszym spektrum przez 3 kolejne dni.Jeśli nie przejdzie to testuj alergeny.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.