Dodaj do ulubionych

Panna z mokrą głową ;)

22.07.17, 20:06
Czyli o poceniu się głowy podczas snu. Problem zaczął się juź dość dawno, ale ostatnio się nasilił. Maluch budzi się z mokruteńką głową z kaźdej drzemki, a jeśli usypia mi na rękach, to czasem czuję pot skapujący mi po łokciu o.O

Znajoma, mama starszego dziecka (moje ma rok i 3 miesiące) zasugerowała ogolenie głowy na łyso o.O Ale nie uśmiecha mi się taka Sinead O'Connor tongue_out Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Mam nadczynność tarczycy - moźe to ona lub leki tak wpływają?
Edytor zaawansowany
  • 22.07.17, 20:49
    Sprawdzałas poziom witaminy d3 ?
  • 22.07.17, 21:51
    Też mi to przyszło do głowy jako pierwszy myśl.
  • 23.07.17, 18:21
    Nie badałam, ale suplementujemy cały czas (ja też biorę). Wezmę pod uwagę przy najbliższym pobrsniu krwi.
  • 22.07.17, 22:34
    D3 warto sprawdzić, ale może być jakaś kwestia rozwojowa/infekcyjna. Mój młodszy syn miał dokładnie w tym wieku też taką fazę pocenia w momencie zasypiania i moim zdaniem było to wytracanie temperatury, nadmiaru energii. To był okres, gdy młody kręcił się cały czas i ciągle pytał "a tio, a tio? tio kaka?" . Strasznie był nakręcony i prawdopodobnie miał nieco wyższą temperaturę niż normalna. Jak zasypiał, był dosłownie mokry. Potem to minęło.
    Pocenie się też może występować w czasie rekonwalescencji po infekcjach.
  • 23.07.17, 18:38
    Może rozwojowa, choć to już trwa dość długo - parę miesięcy?
  • 23.07.17, 07:26
    Najstarszy miał zawsze mokrą poduszkę. Strasznie ta główka mu się pociła. Przestała ok 3 urodzin dopiero. Badania ok (Wit d3, ogólne i chyba tarczyca ale to tak dawno bylo ze nie pamietam).
    Zdaniem pediatry często maja tak dzieci bardzo aktywne w ciagu dnia (syn faktycznie z tych w ciągłym biegu).
  • 23.07.17, 09:17
    Mój ma 5 lat i ma tak od zawsze. Okaz zdrowia. W dodatku ma długie gęste włosy ( fryz a la surfer) i trudno. Ile ja sie nasłucham od rodziny, żeby go na łyso ogolić albo krótko, to mojesmile. Syn jest hiperaktywny wiec cos w tym jest. Poci sie cały rok, latem oczywiście bardziej, częściej mu po prostu włosy myjemy i tyle.
  • 24.07.17, 10:54
    No właśnie, te długie włosy. Jednak w moim przypadku to chyba nie kwestia fryzury, bo jeszcze miesiąc temu (patrzyłam na zdjęcia) włosy były krótsze i rzadsze, a pocenie się nadal występowało. Pół roku temu też, a wtedy maluch był praktycznie łysy big_grin
  • 23.07.17, 09:58
    Syn tak miał a teraz ma tak roczna córka pomimo znikomej ilości włosów. Nie badałam tego zagadnienia, wiec nie wiem czym to jest spowodowane.
  • 23.07.17, 18:38
    Może niczym i niektóre dzieci po prostu tak mają smile
  • 23.07.17, 12:32
    mlody tak mial... nie wiem kiedy ale przeszlo...

ona tak zawsze? czy tylko latem? bo wiesz..cieplo jest.
  • 23.07.17, 18:39
    Od kilku miesięcy. Raz jest ciepło, raz zimno, w tym roku to lato dziwne jakieś wink I niezależnie od stroju, potrafi się spocić, mając na sobie jedynie bodziak albo koszulkę.
  • 23.07.17, 15:13
    Mój syn też tak miał, po każdej drzemce, bez względu na to, czy było to łóżeczko, czy na przykład zaśnięcie w samochodzie w foteliku w tracie podróży zawsze budził się spocony i najbardziej miał spoconą główkę. Najbardziej to było widoczne w wieku około 2-3 lat. Teraz po paru latach mu to minęło, chociaż ciągle zdarza mu się wstać rano spoconym. Porozmawiaj z lekarzem, bo warto, żebyś poczuła się uspokojona. Ale mam nadzieję, że to co napisałam ja i inne dziewczyny wyżej już Cię też trochę uspokoi.
  • 23.07.17, 18:41
    Dzięki smile Dokładnie taki mam przypadek, zawsze jak śpi, to się poci. Lekarka nie widzi problemu, pytałam ją, powiedziała, że gdyby było coś nie tak, to byłyby inne objawy.
  • 27.07.17, 14:14
    U nas też jest podobnie, może nie aż tak ale od kilku miesięcy zawsze jak zasypia to główka mokra i górna część koszulki do wymiany. Bez względu na temperaturę w pokoju. Tarczyca w normie, vit D też. Kilku niezależnych pediatrów powiedziało, że to się zdarza, taki jej (córka 3 lata) urok. I że najczęściej występuje przy bardzo ruchliwych dzieciach. Więc zostaw fryzurę w spokojusmile
  • 08.08.17, 19:16
    Bardzo często to niedobór wut. D3. Moja córka tak miała.

--
    pogotowiedomowe.com.pl/
  • 09.08.17, 15:58
    mój synuś tak miał - okazało się, że niedobór wit. D3. Teraz to na słońcu więcej przebywac a potem - podawanie witaminy.
  • 09.08.17, 16:43
    U mojego synka działo się tak, gdy popełniliśmy błąd dietetyczny. Ale był spocony cały i moczył się. U nas przyczyną alergia.
  • 10.08.17, 12:40
    Moczył się? To chyba mowa o starszym dziecku? U roczniaka raczej normalne są mokre pieluchy po drzemce wink

Swoją drogą, problem zniknął parę dni po tym, jak zadałam pytanie tu na forum. A nic nie zmieniałam, jeszcze teraz jest gorąco przecież, a głowa sucha wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.