Dodaj do ulubionych

tłusty rosół

30.07.17, 09:48
Witam

Wiem, że juz musztarda po obiedzie ale mam pytanie czy mogłam zaszkodzić synkowi podając tłusty rosół. Syn dostawał taki rosół jak miał grubo ponad rok teraz ma 2 lata. Dla mnie taki rosół był normą a wszyscy mówili juz duży może jeść i tak wczoraj jak podgrzewałam wczorajszą zupę zobaczyłam jaka gruba warstwa tłuszczy ( ja synkowi i sobie nie gotuje tzn bardzo rzadko, a robi to babcia ) i tak sobie uświadomiłam ze to chyba dużo za wcześnie na takie zupy, synkowi smakują takie jedzenie i raczej nic mu nie dolega tzn nie wiem na co zwrócić uwagę robi 2 - 3 kupy dziennie nic go nie boli. Teraz bede bardziej zwracała uwagę na to i przekonam babcie do chudszego rosołu. Czy mogłam zaszkodzić jakos synkowi.
Edytor zaawansowany
  • 30.07.17, 10:34
    Wyluzuj, będzie żył wink
  • 30.07.17, 11:30
    Ale na co jest za wcześnie? Dzieci do 3 roku życia potrzebują właśnie dużo tłuszczu, bo się bardzo intensywnie rozwijają. Nawet "stara szkola lekarska" nakazujaca ograniczanie tłuszczu dorosłym że względu na cholesterol mówi żeby dzieciom nie ograniczać.
  • 31.07.17, 22:13
    A wątroba sobie poradzi z dużą ilością tłuszczu?
  • 30.07.17, 15:16
    Nic mu nie będzie. Wyluzuj bo zwariujesz wink

(inna sprawa ze jak najmłodszy byl niemowlakiem to usłyszałam ze "nie wolno" (!) dawać dzieciom poniżej 2 lat rosołu. Dlaczego- nie wiem. Starszaki żyli na rosole jako rocznaki/dwulatki i jakoś zgubnych tego skutków nie widzę (obecnie 11 i 9 lat), moze pokażą się w przyszlosci jeszcze wink
  • 30.07.17, 19:09
    Chodzi o wywar z mięsa, zawiera dużo alergizujących białek, ale to dotyczy bardziej alergików. www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/987-jak-przygotowac-zupke-dla-niemowlaka.html
  • 30.07.17, 19:14
    A może. Osoba sprzedająca tego niusa mówiła jakby dzieci masowo od rosołu umierały smile
  • 30.07.17, 19:17
    na pewno corka, koleznaki, siostry, znajomej, kolegi z pracy, dryektora, ciotki, wojka, babci kolezanki...

--
    Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830
  • 30.07.17, 19:48
    szwagier
  • 01.08.17, 20:45
    No ale w końcu alergie są wrodzone, od podania białka się alergii nie dostaje. Kilka lat temu był podobny hejt na żółty ser, jakoby również alergizował. Hihi. Moja córka dla odmiany źle reaguje na jajka zerówki i kaszę gryczaną (prawdopodobnie jest to powiązane, karma kur). Słyszałaś, by ktoś zabraniał jeść kaszy albo jajek, bo alergizują? A przecież alergia na jajko jest częstsza niż na białko z mięsa. wink

--
    "Odwal się od moich kóz i pomidorów, ja to mam od dawna zaplanowane w szczegółach." (c)mathiola
  • 30.07.17, 19:06
    albo moze jakis lekarz dyzurny.. bo to juz koniec.. trucizna...

boze..w wieku 2 lat moje dzeicko jadlo juz tluste larwy w Afrycesmile Shushi, kalmary, krewetki i kuwa wszystko co z wody wylazi...
  • 30.07.17, 20:07
    Tobie chyba ten rosol zadzkodzil na glowe.

Idz z dzieckiem na plac zabaw, spacer, a nie rozminiaj czym karmilad rok temu!
  • 01.08.17, 20:43
    Niemowlęciu owszem, dwulatkowi raczej nie. Choć to pewnie zależy od modelu, na ile dobrze trawi tłuszcze zwierzęce. Moja nigdy nie miała problemu z rosołem, a jadała nawet mając rok z niewielkim hakiem.

--
    "Odwal się od moich kóz i pomidorów, ja to mam od dawna zaplanowane w szczegółach." (c)mathiola

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.