Dodaj do ulubionych

Wcześniejsze szczepienie

25.08.17, 03:16
Córka szczepiona przedostatnia dawka Pentaximu w środku października zeszłego roku. Ponoć ostatnia dawkę powinno się podać po upływie roku od poprzedniej, ale nie później niż przed ukończeniem drugiego roku życia dziecka. My w pierwszym tygodniu września wyjeżdżamy i wrócimy jak córka będzie miała już skończone dwa lata. Jedna lekarz powiedziała, żeby zaszczepić w ostatnim tygodniu sierpnia i ze to nic nie szkodzi, ze wcześniej. Inna, mówiła, ze musi minąć rok No i teraz nie wiem... pytałam trzeciego lekarza i powiedział, ze można zaszczepić... co byście zrobiły? Ja planuje zaszczepić w przyszłym tygodniu, ale te podzielone opinie lekarzy nie pomagają....
Edytor zaawansowany
  • 25.08.17, 13:27
    Mam akurat Pentaxim w domu (czeka, aż minie rok wink ) i sprawdziłam w ulotce.

Jak stosować szczepionkę PENTAXIM
    Dawkowanie:
    Szczepionkę stosuje się u dzieci od ukończenia 6. tygodnia życia.
    Szczepienie pierwotne: 3 wstrzyknięcia podane w odstępach 1 do 2 miesięcy.
    Dawka uzupełniająca: 1 wstrzyknięcie po roku po trzeciej dawce szczepienia pierwotnego, zwykle
    pomiędzy 16. a 18. miesiącem życia.

Więc ja bym poczekała, żeby minął ten rok, zgodnie z zaleceniami producenta.
    Nie słyszałam o tym obostrzeniu, że musi być przed 2. urodzinami.
  • 25.08.17, 14:10
    A z tymi dwoma latami to akurat każdy lekarz potwierdzał, ze trzeba zaszczepić do 2 r.z. No właśnie, tylko ze my lecimy do Japonii a ja nie mam pojęcia czym tam szczepią i czy tak bez problemu zaszczepiauncertain
  • 25.08.17, 14:23
    A ile po ukończeniu 2 lat będzie? A gdyby zachorowała tuż przed terminem szczepienia to też by się przesunęło przecież. Bez przesady..
  • 25.08.17, 23:12
    Zaszczepiłabym teraz.
  • 26.08.17, 07:56
    Ja też bym szczepiła.
  • 26.08.17, 08:46
    www.pssewawa.pl/art,55,konsultacyjny-punkt-szczepien
    Może tam się udaje, albo odpowiednio gdzie mieszkasz.uwaga - w Warszawie nie byłam w stanie się dodzwonićsad, trzeba się pofatygowac osobiście.

• 26.08.17, 08:49
    www.szczepienia.czd.pl/zasady%20wykonywania%20szczepien.odstepy.php?submenu=6

Tu też są ciekawe informacje i skracanie i wydłużeniu odstepow

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.