Dodaj do ulubionych

18 mc córka nie chce nic próbować

28.08.17, 15:39
Drodzy rodzice

Piszę tu bo już nie wiem co robic moja córka Gabrysia to zdrowa nie chorująca ani razu mała panienka.

Problem u nas polega na tym że nie chce jeść nowych rzeczy : owoce - nie , ucieka z krzykiem
warzywa typu ogorek pomidorek nie - ucieka z krzykiem

Rano budzi sie o 7 - butla z mlekiem okolo 60-90 ml
o 8-9 sniadanko typu 2 parówki
o 11 przed spaniem serek homogenizowany

popołudniu cudem zje kilka lyzek zupy, moze jesc ziemniaki z obiadu

i tak w kolko to samo

Nie chce nic ..kanapki pokrojonej w kostkę czy to z szybka czy z pasztetem warzywnym czy z serem no nic ...

z piciem nie ma kłopotu ale z jedzeniem owszem.
Nie odstawiam ją jeszcze od butli bo wtedy juz wogole mam razenie ze przestanie jesc

Wiem ze sa sposoby typu kolorowe jedzenie cos tworzy na talerzu ...ale nawet jak tak zrobie to pokaze mi palcem ziemniaka i nic innego nie tknie albo wypluje

Jak probowalam kawałek jabuszka dac jej posmakowac to szału dostała.
SKonczyło sie na tym ze czasami ze sloika zje ..ale zey prawdziwe zywe owoce zjesc czy wazywo inne niz w rosole to nie.

czy to przejsciowe ?
Podziwiam mamy ktore na placu mowia : nooo ja daje mojemu synkowi owsianke bo to zdrowe abo je juz z nami nasze obiady...

kurcze fajnie ...a ja karmie małą tylko ziemniakiem ;/ i parówka bo o butli nie wspomne

MAm syna ktory ma 10 lat.. zupełnie nie bylo tego problemu naturalnie ze słoików i butli przeszedł na jedzenie bardziej prawdziwe ... co mam zrobic ...

wszelkie rady beda bezcenne to gwarantuje

na meila tez chetnie przyjme wywody
p.piekos87@gmail.com
Edytor zaawansowany
  • 28.08.17, 17:02
    Moj dwulatek ma tak samo. Od 17 msc przestał jeść wiele rzeczy i ma ograniczony repertuar. Olałam, proponuje, nie zmuszam. Czekam na zmiane smile na wakacjach przy czterolatce jadł wiecej, próbował nowości, a po powrocie znowu to samo wink może w przedszkolu sie zmieni.
  • 28.08.17, 19:07
    Mój tylko nie je z butelki, nigdy nie jadł mm.
  • 28.08.17, 18:32
    Koniec z butla i zobaczysz ze zacznie jesc. Nie wszystko, bo dzieci w tym wieku czesto jedza wybiorczo. Ale w tym wieku butla i mleko modyfikowane to jest naprawde za pozno!
  • 29.08.17, 07:32
    OK to tez wdroze w tym tygodniu !! , ale mam pytanie od razu zabrac poranna butle na otworzenie oczu ? Bo obudzila sie o 7 i od razu butla zeby ciepło w brzuszku było a pozniej butla wieczorem tuz przed snem o 20. I tu pytanie od razu zabrac obie porcje czy tylko np najpierw jedna a jak tak to co ja moge jej dac zeby nie głodowałą .... niby debilne pytanie co dac dziecku..ale jak matka zazna tego ze dzieciak nie chce nic probowac to naprawde nagle wyłądowana po brzegi lodówa okazuje sie totalnie moimi oczami pusta. Poprosiłam teściową zeby zrobiła : gołąbki i sloik krupniku. W domu mam juz zrobiony obiad dzis jej wkarmie MOZE cos zje a nie bedzie sie darła NIE NIE NIE . Jak bede miala to co tesciowa zrobi to moze zaproponuje jej od razu to cos innego ? nie zrobie sama 4 czy 5 propozycji do jedzenia wiec wespre sie kims i a rusz cos sie uda...bo z obiadu zje tylko suchego ziemniaka ;/ TYLKO to znczy TYLKO a jak wgniote w niego cos innego to nei zje..pokaze plcem konkretnego ziemniaka ktorego mam nabic na widelec i jej dac do buzi ....MOja wida....;] chodzacy koszmar na nogach musze to powstrzymac ...pije bardzo duzo z 4-5 butli dziennie mielone soki czyli smootie , herbatki czy rumianek ..super fajnie .... ale to nie tak klasyczna porcja warzyw i owocow ..no zesz kurde ....ona nie je tak jak powinna i jak sie slyszy ze dziecko powinno i owoc i warzywo i nabial i tez mieso to ...gratulacje...nic z tego nie je .....
  • 29.08.17, 08:31
    4-5 butli soków - to jest zapchana. zdecydowanie za dużo. sama sobie wypij za dnia tyle (tylko proporcje zmień stosowanie do wagi) i zobaczysz czy będziesz miała chęć na więcej.

co do mleka... ja bym nie odstawiała. jeśli pije to znaczy, że potrzebuje.

złota rada - spokój i cierpliwość. dzieci bardzo długo nie lubią mixów typu kanapka - chleb i masło i szynka... w przedszkolach większość dzieci rozkłada kanapki na czynniki pierwsze i wyjada osobno składniki.

moja córka bardzo długo była niejadkiem. lekarz mnie uspokajał, że niektóre dzieci żyją miesiącami o kiszonym ogórku i też przeżywają. córka teraz ma 8 lat i dalej je produkty odseparowane (sucha bułka, kiełbaska, warzywo). nie robię dramatu.
    zawsze ma na talerzu warzywa do każdego posiłku. do 6 roku życia nie tykała ŻADNEGO. od 6 roku zaczęła wybiórczo próbować. teraz próbuje wszystkiego co ma, jak jej nie pasuje to nie zjada do końca i ja nie naciskam. jeszcze w zeszłe wakacje papryka była okropna a teraz prosi o dokładkę.

siadajcie razem do posiłku - to też bardzo ułatwia. dzieci są ciekawe i zawsze podprogowo uważają, że rodzice mają na pewno coś lepszego wink
  • 29.08.17, 08:51
    bo jej zeby pojda. Chyba ze po tej butli jeszcze zeby myje.

• 28.08.17, 19:26
    Moje wszystkożerne dziecko ok. 18 mca zaczelo jeść tylko makaron, pulpety, jogurty i melona. Inne rzeczy- pluł i uciekał. Potem nagle zjadl brokuły takze z mojego talerza. Albo rzucił się na winogrona. Albo dwa dni pomidory w kazdej ilości. Teraz się poprawiło i je w miarę normalnie.
    Moze to taki etap i minie?
    A, mój nie pił mm wcale. Po 12 mcu pomału dostawał normalne mleko (kakao, platki z mlekiem, naleśniki itp).
  • 29.08.17, 07:27
    Dziekuje tak bardzo za chec odpisu, NO Gabryska własnie wstała. Zjadłą a raczej wypiła 30 ml mleka ...pojde z nia po swieze pieczywo to zje sucha bulke ..w domu parowka sad bo zeby cos zjadla owoce stoja w misce na stole co dzien i sa swieze co kilka dni dokladane bo na biezaco znija dzieki mnie smile . NAPEWNO sprobuje kupic moze zwykle kukurydziane platki , ale jak je zrobic mleko zwykle nigdy nei dostawała wiec mam je najpierw zagotowac w garnuszku ?? czy ze tak powiem na surowo tylko podgrzane? Nalesniki raz zrobiłam...nic z tego
    u mnie jest taki problem jeszcze : bierze do reki cos co jest brudne albo nie przyjemne w dotyku laduje na ziemi..nalesnik wziela i rzuciła na glebe ...moze na koniec tyodnia sprobuje na widelec ?? widelcem narazie je parowke sad
    do niczego nie przydaja nam sie lyzka czy widelec ...
  • 29.08.17, 09:07
    Ja daje zimne z lodówki, wszyscy takie pijemy. Po cieplym mleku mam odruch wymiotny. Na ciepło to kasza manna tylko.
  • 28.08.17, 19:59
    Ja nie pociesze, mój ma prawie 2,5 roku i bardzo wąski repertuar, próbował chętnie do mniej więcej 10 miesięcy, potem przestal i tak jest do dziś. Z resztą nawet jeśli spróbuje to mówi że niedobre, chyba że to słodycze. Mleka nie pije i nie je żadnego nabiału. Zje w zasadzie każde mięso lub wędline, pieczywo, z warzyw kilka wybranych, owoce tylko suszone, lubi wszystkie orzechy, żadnych zup i sosów.
  • 28.08.17, 20:47
    Mój syn nie tknie nabiału typu twaróg, ser, żółtko ns twardo ( na miękko czasem zje jak schowam pod białkiem) więc to chyba kwestia konsystencji lub wyglądu. Podobnie z mięsem, nie ruszy i już. Przemycałam mu mocno rozdrobnione w ukochanej kaszy gryczanej. ALe wiele tego nie ukryje... Zjadł też tarty parmezan - sam sobie posypywał makaron. Raz, na plaży głodny zjadł kanapkę z twarogiem z rzodkiewką i ogórkiem - w domu podobnej nie tknie.

Kiedyś pięknie jadł wszelkie zupy - teraz spija tylko " rzadkie".

Te gusta trochę się zmieniają z czasem ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Nie zmuszaj, nie namawiaj. Niech warzywa będą na stole, niech widzi, że inni jedzą.

Niektóre dzieci mają jakieśtam fobie, jednym mijają innym nie. Mam kuzyna 30lat, który nie je żadnych owoców od dziecka ale jadł sporo słodyczy. Drugi 15 lat nie tknie warzyw, sporadycznie owoc ale słodycze dostawał okazjonalnie.
  • 29.08.17, 08:49
    tyle to moj 9 latek nie je. smile

mysle, ze z czasem przejdzie. Ma tam jakies swoje ulubione rzeczy i tyle. Ja bym sie nie przejmowal tylko jej te parowki dal i moze polozyl cos na boku do tego. Jakas marchewke, truskawke. Ale takie minimalne ilosci. Np..malutki 1 cm kawalek truskawki. Chociaz to roznie bywa. Probuj. Z czasem sie to zmieni.

• 05.09.17, 20:50
    Mój synek 17 miesięcy miał już różne etapy. Jednego dnia coś uwielbia, drugiego płacz jak to widzi. Były dni tylko z mlekiem i takie gdzie podchodziło tylko jedzenie ze słoiczka. Moje zasady to 4 posiłki dziennie, przy stole. Jak nie chce, nie wmuszam. Dziecko nie da się zagłodzić. Nie ma podjadania, słodyczy, no chyba że po posiłku. Do picia woda. Butla z mlekiem zawsze rano do śniadania. Owoce zaczął jeść latem. Sam zrywa: Maliny, jeżyny, winogrona, truskawki, figi. Te same owoce podane w miseczce w domu już mu nie smakują. Dużo nam pomogły przyprawy. Potrawy z wyraźniejszym smakiem lepiej mu smakują. U nas króluje różnorodność. Dania domowe i te ze słoiczka.
  • 05.09.17, 21:18
    JAKTO DZIECKO SIE NIE DA ZAGLODZIC??

Tu polowa mam uwaza, ze ich dziecko kompletnie nic nie je i gdyby mu sile nie wepchnely to dziecko by samo nigdy w zciu nic nie zjadlo smile)))
  • 06.09.17, 10:44
    Uwierz, są dzieci, które nic nie ruszą z proponowanych dań (ewentualnie coś co lubią zjedzą). Będą coraz bardziej głodne i marudne aż dojdzie do momentu gdy już nawet tego co lubią nie zechcą, tylko cyc.
  • 07.09.17, 22:56
    Mam 16 mies córkę. Do tej pory jadła pół suchej kromki na śniadanie, kilka łyżek zupy i odrobinę mięsa. Ewentualnie brokuły. Tydzień temu poszła do żłobka na 5 godzin i okazuje się, że je owoce, zupy całą miskę, a raz zjadła słoiczek, na widok którego w domu płakała od początku "rozszerzenia" diety. W domu dalej je j.w., nowości nawet nie dotknie albo karmi wszystkich dookoła tylko nie siebie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.