Dodaj do ulubionych

Dwulatek - bol nog w nocy

30.09.17, 23:02
Jak w temacie, chlopiec 2 lata 3 miesiace, na razie taka akcja wystapila jeden raz kilka dni temu - pobudka w srodku nocy "mamusiu, bola mnie nozki", pomasowalam (wygladalo, ze bol od kolana w dol), ale to pomagalo na chwile, po paracetamolu przeszlo. Nie mial bardziej aktywnego fizycznie dnia niz zwykle. Zadnych innych objawow.

Mozliwe ze to bole wzrostowe w tym wieku? Na co ewentualnie zwrocic uwage?

Na razie nie podnosze alarmu, ale jak sie powtorzy to lekarz bedzie, jakie badania w tym wypadku sa wskazane?

Pozdrawiam

Edytor zaawansowany
  • 30.09.17, 23:08
    Jednorazowym, krótkotrwałym bólem nocnym nie przejmowałam się, choć teraz podobno lekarze nie uznają czegoś takiego jak bóle wzrostowe. Ale starszak miewał czasami, od wieku też chyba około 2 lat. Takie typowe, nocne, silne i znikające bez śladu. Zdarzyło się to w sumie kilka razy w ciągu kilku lat. Mijało po paracetamolu. Gdzieś przeczytałam, że warto dać wapń + d3.
  • 01.10.17, 11:26
    U nas zaczęły się przed 2 rokiem życia, trwają do dziś u prawie sześciolatki. Masaż pomaga rzadko przy lżejszych bólach i zazwyczaj na chwilkę, potem i tak jest pobudka z rykiem. Częściej występują przy infekcjach. Nasi lekarze wierzą w bóle wzrostowe. Badania miały wykluczać choroby nowotworowe i reumatyczne ale robiliśmy tylko podstawowe w POZ, specjalistyczna diagnostyka reumatologiczna w Krakowie to 3 dni w szpitalu i się nie zdecydowaliśmy
  • 01.10.17, 16:18
    Dziekuje za odpowiedzi. Wit D zaczne teraz podawac po lecie, z wapniem sie wstrzymam na razie, je go sporo w jedzeniu.

Jak pisalam, na razie biore to na spokojnie, zobaczymy czy / kiedy sie powtorzy.

Dziekuje i pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.