Dodaj do ulubionych

Spanie w przedszkolu

18.11.17, 20:38
Synek 2.5 roku od 2 tygodni chodzi do przedszkola. Bardzo jest zadowolony, adaptacja przebiegła łagodnie. Problemem jest spanie - od tygodnia nie zasnął nawet na chwile.
W domu synek od zawsze zasypia sam, mamy swój rytuał. Do przedszkola zaniosłam naszego misia do spania i ulubiony śpiworek. W domu śpi w łóżku ze szczebelkami, w przedszkolu są leżaczki.
Brak snu wpływa na nastrój synka - ledwo daje radę przy tym braku drzemki - od zawsze miał duże zapotrzebowanie na sen.
Proszę o porady co robić.
Edytor zaawansowany
  • juuuu7 18.11.17, 22:54
    Poczekac. Skoro w domu spi bez problemu to i w przedszkolu zasnie.
  • eowen 19.11.17, 12:33
    To nie jest takie oczywiste. Moja chodzi do przedszkola od końca sierpnia. W przedszkolu spała kilka razy. Paniom nie udało się jej uśpić.

A ta zasypia w kilka minut po wyjściu z przedszkola. Totalny trup, nie da się ją dobudzićuncertain ostatnio obudziła się dopiero, gdy lekarz przed szczepieniem zaczął ją badać.
  • juuuu7 19.11.17, 12:41
    O ktorej ja odbierasz?
    Moj synek poszedl do pkola jako 3 latek. W domu od dawna nie mial juz drzemki a w pkolu zdarzalo sie mu czesto zasnac....po prostu wszyscy sie kladli i on tez.
  • eowen 19.11.17, 19:40
    Ja ok. 16:16, mąż trochę później. W każdy weekend ma zawsze drzemki. W przedszkolu zamiast spać- biega, tańczy i śpiewa.
  • camel_3d 19.11.17, 18:40
    mlody poeszdl do tlobka kiedy mial 10 miesiecy i tez kompletnie nie mogl zasnac na materacu. Na moja prosbe wstawili mu lozeczko ze szczebelkami i od razu zasypial...

moze poros o lozeczko.. moez maja.
  • siodemka6 19.11.17, 19:31
    Dzięki za podpowiedź, ale już o to pytałam - nie mają. Spróbuje powrócić do tematu.
  • leni6 19.11.17, 20:01
    W przypadku przedszkola to trudno oczekiwać lozeczka że szczebelkami. A pora drzemki w domu i w przedszkolu się zgadza ?
  • siodemka6 19.11.17, 20:22
    No właśnie zgadza się - 12.20-12.30. A jak u Twojego synka to przebiegało? Podczytywałam Wasz wątek o przedszkolu.
  • leni6 19.11.17, 21:12
    Mój synek od kilku tygodni już nie śpi w dzień, ani w domu ani w przedszkolu. Widać że jeszcze nie jest na to zupełnie gotowy, ale nie mam żadnego pomysłu na to żeby się położył i spróbował zasnąć. Zasypia na drzemke rzadziej niż raz w tygodniu w tej chwili, po długiej walce o to by się położył.
  • car-olla 21.11.17, 23:21
    Porada żeby poczekać jest chyba najlepsza. Pewnie potrzebuje czasu, żeby przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. Te zmiany nastroju są ciężkie, wiem z własnego doświadczenia. U nas ostatecznie skończyło się na tym, ze drzemki w ciągu dnia w ogóle zniknęły i syn zaczął wcześniej chodzić spać wieczorami.
  • quince99 22.11.17, 10:27
    Ja też miałem problem ze spaniem w przedszkolu i piciem gotowanego mleka. Przez to zmuszanie mnie do niechcianych nakazów uciekałem z przedszkola. Po kilku takich "wyskokach" już do przedszkola mnie nie wysłano....
  • ma.ci.ej 22.11.17, 13:04
    Przeczekać. Organizm się przyzwyczai do tego, że nie śpi w ciągu dnia. Bo spać raczej nie zacznie - są tacy, dla których "leżakowanie" było najgorszym koszmarem.
  • vito14 22.11.17, 15:11
    Moja rada - zostawić go w spokoju, ma swój rytm biologiczny i widocznie wcale nie potrzebuje tego snu. Mój syn już w żłobku nie chciał spać (co wcale nie było paniom na rękę, bo chciały mieć trochę świętego spoju), w przedszkolu też już nie spał w ciągu dnia. W domu jest u siebie na swoim gruncie więc i ma większe możliwości wyciszenia się.
  • camel_3d 22.11.17, 15:29
    moze on nie potrzebuje, ale inne dzeici potrzebuja. Jezeli przedszkole nie ma jakiegos osobnego pokoju, gdzie niespoace dzeici moga sie cicho bawic to trche ciezko...

u nas dzeici mialy obowiazkowy sen lub drzemke do 4 roku zycia. Potem mogly decydowac czy chca czy nie, ale w tym czasie musialby byc bardzo cicho, tak zeby inne dzieci si enie obudzily.
  • ashraf 22.11.17, 16:53
    A to juz jest sprawa dobrej organizacji opieki. Nie wyobrazam sobie zmuszania kilkulatkow do snu, jezeli juz go nie potrzebuja. Moj syn spal w dzien do 12 mca, potem zupelnie zrezygnowal z drzemki. W zlobku po prostu organizowano mu cicha zabawe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.