Dodaj do ulubionych

dziecko nie pija mleka

20.11.17, 21:51
Witajcie,

moja coreczka ma 17 miesiecy i nigdy nie jadla mleka modyfikowanego. Przez rok karmilam ja piersia, wszelkie proby podawania mm byly nieudane. Jak odstawilam ja od piersi to probowalam dawac jej mm ale po prostu je wypluwala, mimo ze probowalam wielu firm. Teraz nie narzeka na brak apetytu, jest okazem zdrowia i energii. Codziennie zjada jogurt naturalny i/lub serek wiejski, twarog. Daje jej mleko krowie ale o dziwo nie przepada za nim, tzn. raz na kilka dni troche wypije. Martwie sie troche czy to wystarczy dla prawidlowego rozwoju. Dzis kolezanka byla w szoku jak jej o tym powiedzialam, nastraszyla mnie, ze nie dostarczam corce odpowiednich skladnikow. Moze czyms suplementowac te kwasy dha itd? Prosze o rade.
Edytor zaawansowany
  • melancho_lia 20.11.17, 22:43
    Mój syn też mleka nie pije. Czasem trochę płatków z mlekiem. Lubi jogurty, ser żółty w tostach. Wydaje mi się że jeśli dziecko ma urozmaicona dietę to mleko aż takie konieczne nie jest.
  • fil.lo 21.11.17, 01:22
    Mój też nie pije mleka, wcina za to przetwory mleczne (czyli tak, jak Twoja córeczka). Myślę, że tak jest ok.
  • leni6 21.11.17, 09:18
    Nie ładnie pisać tak o innych, ale głupia ta twoja koleżanka. Nie ma racji a się wypowiada i straszy. Mleko nie jest niezbędne w diecie dziecka, a jeśli je nabiał to już w ogóle nie masz się czym przejmować.
  • ania.n-82 21.11.17, 10:05
    Nie przejmuj się. smile Próbowałaś jej dawać mleko w różnej temperaturze? Moja córka bardzo lubi zimne mleko (nawet prosto z lodówki - ale jest starsza od Twojej), a syn z kolei nie tknie się zimnego i musi mieć ciepłe. A co z kakao, zupą mleczną, owsianką, budyniem, itp?
  • mama_mil 21.11.17, 10:24
    Mleko jest niezdrowe. O wiele lepiej spożywać jego przetwory. A tak przy okazji co powiesz o dzieciach które są uczulone na białka mleka i wogole nie jedzą nabiału ani jajek? Mam takiego syna.
  • camel_3d 21.11.17, 10:28
    jest tyle innych produktow...
  • car-olla 21.11.17, 23:18
    Co mają powiedzieć te wszystkie dzieci, które mają alergię na mleko krowie smile Z drugiej strony w ogóle ostatnio na Osesek przeczytałam o badaniach, że podobno zapoznanie dziecka ze smakiemkrowiego mleka w pierwszych tygodniach życia może chronić je przed alergią na białko mleka od krowy w przyszłości
  • mama_mil 22.11.17, 09:30
    A to ciekawe bo ja czytałam coś wręcz odwrotnego... Że np. Dokarmienie noworodka mlekiem modyfikowanym może wywołać alergie na białka mleka... Ale co się dziwić. Alergologia to nie nauka tylko błądzenie w ciemnościach.
  • camel_3d 22.11.17, 15:28
    moze..ale nie musi.. Moje bylo od poczatku na mm i nie ma alergii...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.