Dodaj do ulubionych

Obijanie się o szczebelki łóżeczka.

02.12.17, 05:57
Witam. Jestem mamą 14-miesięczniaka, który bardzo niespokojnie śpi i obija się przez sen o szczebelki łóżeczka z dużym impetem - wszystko trzeszczy i się chwieje, czasami łóżeczko wręcz wpada na ścianę, a syn oczywiście za każdym razem się budzi i jest poobijany. Wcześniej spał ze mną na łóżku, ale z tym był jeszcze większy kłopot (budził się na pierś co godzinę, latał po całym łóżku, nie było mowy o wyspaniu się). Zdarzają się fajne noce, kiedy budzi się tylko 2-3 razy, ale najczęściej jest dużo gorzej. Mam ochraniacz na szczebelki, ale nigdy go nie używałam z obawy, że dziecko wpadnie nosem w szczelinę między materacem a ochraniaczem. Czy u takiego dużego dziecka można spokojnie zamontować ochraniacz? W takim wieku chyba dziecko automatycznie zmieni pozycję, jeśli będzie brakować mu powietrza? Mamy też monitor oddechu jako dodatkowy środek ostrożności. Myślałam też o łóżeczku turystycznym, ale w większości modeli siatka po bokach nie dochodzi do samego dołu i jest margines litego materiału przy materacu, więc nie wiem, czy przypadkiem efekt nie będzie taki sam jak przy założeniu ochraniacza na szczebelki. Czytałam też, że łóżeczka turystyczne potrafią być wywrotne, a syn często wstaje trzymając się boku łóżeczka.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

--
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black./ Sting
Edytor zaawansowany
  • carmelita81 02.12.17, 14:06
    A monitor po co? Dziecko ma jakieś problemy oddechowe?
    Myślę że jeśli jest zdrowy to spokojnie możesz zamontować ten ochraniacz. Co do łóżeczek turystycznych to materiał z którego są wykonane pancerny nie jest i powietrze przez niego przenika także bez obaw. Co do wywrotności to zależy jakie to łóżeczko. Moja strsza spała w takim które było ciężko przenieść samemu z mijać na miejsce.
  • m.i.patryk 02.12.17, 15:41
    Tak, syn cierpiał na bezdech jako noworodek, no i tak już zostało. Bywały momenty, że przestawał oddychać na 15-20 sekund. Po okresie noworodkowym przeszło, jest w doskonałym zdrowiu. Niby mówią, że noworodki "zapominają" o oddychaniu, ale te bezdechy zdarzały się dość często i nie chcieliśmy ryzykować.
    Myślałam jeszcze o zamontowaniu ochraniaczy z zachowaniem 1-2 centymetrów marginesu od materaca, tak żeby w razie czego był dostęp powietrza. Zobaczymy jak się dzisiaj te ochraniacze będą sprawować, dzięki za odpowiedź! smile

--
    This sky, this bend in the river,
    Slows down and delivers me, the tide rolls back,
    And all my memories fade to black./ Sting
  • mama_mil 03.12.17, 04:55
    Ja bym się raczej zastanowiła skąd tak niespokojny sen... W jakim środowisku się chowa, raczej spokojnym czy nie bardzo, jak wiele bodźców go otacza (tv, głośna muzyka, grające świecące zabawki... Itp.), czy ma wprowadzoną rutynę, o której chodzi spać w dzień i w jakich godzinach sen nocny itp. Czy czasami niespokojny sen nie wynika z jakichś nietolerancji pokarmowych... No i oczywiście żłobki itp. Nie chodzi o to żeby tutaj o tym pisać ale aby możliwie te rzeczy uspokoić to i sen może się polepszyć.
  • ela.dzi 04.12.17, 07:40
    Moje dzieci spały tylko w łóżeczku turystycznym i szczerze polecam takie rozwiązanie. Nie wiem o co chodzi z tym materiałem na dole, nic takiego nie zaobserwowałam. Za to obaj wiecznie się obijali i wybudzali w łóżeczku drewnianym, które jest u dziadków.
  • ela.dzi 04.12.17, 07:42
    Miałam dwa łóżeczka i moje dzieci wyczyniały (i dalej wyczyniają) cuda na kiju w łóżeczku turystycznym i nigdy się nie przewróciło. To jakiś mit. Miałam markowe i z Biedronki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.