Dodaj do ulubionych

Zdjęcia w przedszkolu - fotograf - ile za ile?

15.12.17, 11:19
Ile razy w roku są wykonywane? Jaki koszt? Czy są warte zakupu?

U nas najpierw jest kalendarz za 37zł ( zdjęcie w ramce na górze kalendarza 20x30xm, dodatkowe mniejsze odbitki 10x15 - 3szt)

teraz zdjęcie z Mikołajem za 33zł (jedna poza w ozdobnej ramce zdjęcie format 15x21cm + dodatkowe odbitki 10x15cm - 3 szt.)

następnie jest zdjecie z zabawy karnawałowej za 32zł w zdobnym albumie 15x21, plus odbitki 10x15cm-3szt, oraz grupowe 15x21

na zakończenie roku szkolnego za 33zł w okładce A5 20x30cm, dodatkowe odbitki 10x15cm-2szt, grupowe panoramiczne 15x30

Razem w całym roku szkolnym to koszt 135zł. Oczywiście fotograf robi zdjęcia na własną odpowiedzialność, nie ma obowiązku zakupu. Co nie zmienia faktu że ceny są kosmiczne....
Edytor zaawansowany
  • camel_3d 15.12.17, 12:24
    U nas przychodzil raz do roku. Byla wersja podstawowa za 10€. Jakies zdejcie grupowe plus 1 solo. Natomiast za dodatkowe si eplacilo, Male do portfela i naklejki..plus inne. W sumie jakies 20€ razem.

Reszte zdjec w ciagu roku robila opiekunka i wysylala mailem smile
  • ania.n-82 15.12.17, 22:22
    U nas jest jeden raz w roku. Zdjęcie grupowe kosztuje około 60 złotych (w przeliczeniu na PLN, mieszkamy w Danii). Zestaw zdjęć indywidualnych około 250 złotych (zdjęć sporo, różnej wielkości, w tym legitymacyjne). Zamawiamy tylko grupowe smile
  • amiralka 16.12.17, 17:24
    U nas w przedszkolu (we Fr) zestaw podstawowy 15 euro czyli ok 60 zł za zdjęcie klasowe plus portret, plus plansza z różnymi formatami zdjęcia indywidualnego, plus cztery "kartki świąteczne" ze zdjęciem i... breloczek do kluczy z fotą big_grin Każde dodatkowe jest osobno płatne, minimum 7 euro za portret. Inne zdjęcia z wydarzeń klasowych i szkolnych są drukowane i na bieżąco wklejane do specjalnego zeszytu dla każdego rodzica.
  • stara-a-naiwna 10.01.18, 22:19
    u nas (Wrocław) fotograf jest 1-2 razy w roku.
    koszt to około 25-30zł za zdjęcie większe (około A4-A5) i mniejsze 10x13 (3 sztuki to samo ujęcie)

generalnie interes zycia dla fotografa
    wink
  • gvalchca 11.01.18, 10:21
    2 razy w roku zdjęcie grupowe + portretowe, raz kalendarz, raz chyba jeszcze coś. IMHO za często, ale rozumiem, że dzieci chorują, więc raz to może być mało. Koszt 6-9 zł za grupowe czy portretowe (kalendarza nigdy nie brałam, więc nie wiem), więc jestem zszokowana powyższymi cenami.
    Co do jakości... Hmmm, nie są w moim stylu, to pewne. Ale ostre, dobrze doświetlone, więc technicznie trudno się przyczepić. Grupowe biorę każde, bo to fajna pamiątka, portretowe mało które, bo wolę zrobić w domu (mam dobry aparat i lubię pstrykać).
  • stara-a-naiwna 14.01.18, 20:34
    no właśnie też próbuję namówić faceta żeby się kiedyś umówił w przedszkolu (jak bedzie miał luźniejszy dzień) i porobił ładne fotki (bo te moje z przedszkola... jak u Ciebie: dobre technicznie: ostre, doświetlone ale zwyczajnie brzydkie)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.