Dodaj do ulubionych

Dziecko kładące się głową w dół

17.12.17, 19:34
Czy Wasze dzieci czasem mają w zwyczaju kłaść się np. na misiu głową w dół i leżeć w takiej pozycji przez kilka minut?
Skąd to się bierze?
Edytor zaawansowany
  • 17.12.17, 20:01
    Z ciekawości? big_grin
    Dzieci lubią się huśtać, skakać, wieszać głową w dół. Ma to na pewno jakieś mądre uzasadnienie (rozwój układu przedsionkowego, poczucia przestrzeni itp.), jak większość spontanicznych zabaw dzieci.
    Odpowiadając na pytanie: chyba się kładły, na pewno nie zwróciłam na to specjalnej uwagi.
  • 17.12.17, 22:53
    Moj tak ma. Czasem jak zasypia to robi taki kocik grzbiet, I staje prawie na glowie. Tez czasem zastanawiam sie czy to "zwyczajne".
  • 18.12.17, 14:29
    Ja też bym to interpretowała jako potrzeby sensoryczne. Mój synek tak robił od kiedy miał jakieś 5-6 miesięcy, pamiętam jak raz kelnerka zwróciła mi ostro uwagę - myśli pani, że ta pozycja jest na pewno korzystna dla niego, jakbym to ja sama go tak zawieszała dla zabawy. Jak miał 7 m-cy byliśmy o osteopatki i ona coś mówił o porodzie i zrobił coś dziwnego - na chwilę go przytrzymała za nóżki głową w dół. Dziecko zaczęło płakać, a ja, no możecie sobie wyobrazić. Osteopatka powiedziała, żeby się nie martwić, że dziecko zaraz wykona ruch spiralny - i tak się stało. Powiedziała, że tak właśnie dzieci robią w trakcie porodu. Dziwne to było dla mnie i już raczej nigdy się nie wybiorę do niej (poza tym była bardzo wyraźnie przeciwko szczepionkom). Ale faktycznie przestał potem się obracać głową w dółwink
  • 19.12.17, 12:21
    Dzięki za odpowiedzi.
    Przy takiej pozycji napięty jest dość mocno brzuch, ale może po prosto to wynika z eksperymentowania dziecka i chęci zobaczenia świata do góry nogami...
  • 19.12.17, 20:20
    Mój syn bardzo lubi wisieć głową w dół. Między 2 a 3 rokiem życia potrafił pół dnia spędzić w pozycjach odwróconych. Ma zaburzenia SI, jego układ przedsionkowy nie działa poprawnie i po prostu tak się dostymulowywał. Teraz zdarza się to dużo rzadziej, głównie wtedy, gdy nagle mocno urośnie i jego mózg znów ma problem z zorientowaniem się, gdzie, u licha, jest głowa, gdzie nogi, a gdzie kończą się ręce wink .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.