Dodaj do ulubionych

Dziecko mi wymiotuje

21.12.17, 21:08
Córka ma 14 miesięcy. Od jakiegoś miesiąca mamy problem z wymiotami - w różnych momentach...
Zaczęło się od dwóch czy trzech przypadków wymiotowania w aucie. Diagnoza: choroba lokomocyjna (i ja i mąż mamy). Zaczęliśmy dawać lokomotiv przed podróżami, pilnować żeby nic wcześniej nie jadła, itp. Raz zadziałało, raz nie. Potem raz na kilka dni zdarzyło się, ze zwymiotowała po wypiciu wieczornej porcji mleka. We wszystkich przypadkach było to w wyniku ucisku na brzuszek - położyła się na butelce przez sen. Połączyło nam się to z wymiotami w aucie (od ucisku pasami na brzuszek). Pediatra kazał obserwować.
Potem, tydzień temu były całonocne wymioty i stan podgorączkowy - jelitówką, starszy syn i mu tez złapaliśmy. Jelitówką przeszła w infekcje z katarem i kaszlem... No i teraz od kaszlu, przez ostatni tydzień, regularnie nam się coś przytrafia. Raz na dwa dni, dzisiaj dwa razy. Kolejna wizyta u pediatry, który zlecił usg brzuszka po wyleczeniu infekcji, twierdzi ze mała ma taką nadwrażliwość i może wymiotować od kaszlu. Tyle ze dzisiaj, po wypiciu mleka wieczorem znowu był paw bez kaszlu. Nie ma reguły ze to mleko (z reszta jest na bebilonie pepti), po jajecznicy na śniadanie tez wymiotowała. Nie po każdym posiłku, apetyt ma dobry generalnie.
Jestem głupia. Generalnie dziecko dużo pije, nie odwadnia się, ma dobry humor (nawet od razu po albo przed wymiotowaniem). Po prostu raz na jakiś czas sobie wymiotuje.
Usg brzuszka mozemy robic dopiero po nowym roku, ale chodzi mi po głowie, ze coś omijamy. To chyba nie jest normalne, ze dzieciak tak zwraca często?
Co z tym fantem zrobić? Poradzicie proszę...
Edytor zaawansowany
  • jednorazowy22 21.12.17, 21:57
    Do alergologa iść.
  • mama_mil 21.12.17, 23:10
    Ja też uważam że może być związek z jedzeniem. Jajecznica wskazuje na kłopoty z białkami mleka która często idzie w parze z jajem właśnie. A dlaczego jesteście na mleku dla alergików? Ze względu na te wymioty?
  • nightdream 22.12.17, 00:18
    Karmiłam mała pierwsze pół roku piersią, bardzo ulewała. Potem ze względu na moje problemy ze zdrowiem przeszła na mm i pojawiały się wysypki, odparzona pupa, zwiększone ulewanie. Dostaliśmy bebilon od pediatry i skierowanie do alergologa. Na bebilonie problemy się skończyły, alergolog zrobiła panel pediatryczny z którego nic nie wyszło. No ale małym dzieciom w panelu rzadko coś wychodzi wiec alergolog kazała dawać bebilon, stwierdziła ze mała spokojnie może na nim być powyżej roku.
    Do niedawna z żadnym jedzeniem problemów nie było, czy to jajka czy nabial, nic się nie działo.
    Tak teraz mysle ze od jakiegoś czasu tez mała ma czerwone poliki - nie takie lakierowane jak u alergikow, ale ma.
    Konsultowałam się dzisiaj jeszcze z kolejnym pediatra i powiedział ze mu to wyglada na refluks, kazał spróbować podawać debridat i zobaczyć czy będzie poprawa.
    Jajecznica to był jednorazowy przypadek, dziś na śniadanie tez jadła jajko i nie było problemów. Za to wymiotowała po czystym bebilonie. Większa częstotliwość maja parówki, bo po nich zwracała chyba ze dwa razy - paskudna sprawa z takimi parówkami w aucie, nie polecam wink
  • leni6 22.12.17, 01:54
    Ja mogę napisać że u nas było trochę podobnie, ale nie wiem co było przyczyną. Zaczęło się we wrześniu zeszłego roku, jak synek miał ok 1,5 roku od przesadzenia do drugiego fotelika. Od tej pory każda jazda samochodem to były wymioty, synek też zaczął chorować regularnie i wtedy często wymiotowal od kaszlu. Miał też w tym okresie wysypke, głównie na nóżkach. Na wiosnę wszystko się skończyło, teraz synek sporadycznie wymiotuje w samochodzie, zwłaszcza jak są jakieś "slimaki", przy chorobie też czasami sie zdarzy, ale też rzadko. Synek był odrobaczany pod koniec zeszlej zimy ale nie wiem czy to to pomogło.
  • nightdream 22.12.17, 12:04
    U nas tez zaczęło się przy zmianie fotelika.
    Muszę pomyśleć o odrobaczaniu tez, temat wraca jak bumerang do nas...
  • biankao 22.12.17, 05:37
    Mój syn, 4lata, ma dużo nadwrażliwości i stosunkowo często wymiotuje. Czasem od zapachu lub wyglądu potraw. A kiedy jest chory, zwłaszcza przy kaszlu, te wymioty występują nawet do kilku razu dziennie. Niekoniecznie kaszle i wymiotuje równocześnie, po prostu jest wtedy bardziej wrażliwy na wszystko.
  • nightdream 22.12.17, 11:47
    Jak sobie z tym radzicie? Poza dopajaniem oczywiście? Bo starsze dziecko to już łatwiej (mój 3,5 latem umie w razie potrzeby ogarnąć wymiotowanie do miski) a młoda mi po prostu obrzyguje wszystko...
    koleżanka poleciła mi debridat, lek na refluks ale przy nadwrażliwości to pewnie nie da efektu...
  • nightdream 25.12.17, 01:23
    W ciagu ostatnich kilku dni sytuacja sie ustabilizowala na tyle, ze córa dalej wymiotuje raz dziennie - tylko po wieczornej butli z mlekiem. Tyle ze wczoraj byl to bebilon pepti z kasza pszenna a dzisiaj to bylo mleko owsiane, z tym samym zageszczaczem.
    Czyli to raczej nie alergia na mleko, bo owsiane wylatuje tak samo jak inne...
    Ograniczamy picie mleka z butelki (alw bedzie histeria dzis w nocy) i dajemy od dwoch dni debridat, ktory nie bardzo pomaga.
    Gdyby to byla alergia na gluten toby cos sie dzialo tez po zjedzeniu pierogow albo buly chyba?
    Musimy przetrwac swieta, lekarz w czwartek dopieo...
  • carmelita81 25.12.17, 13:22
    A nie jest tak że ona poprostu ma przepełniony żałądek? Może do tego jakiś delikatny refluks i wymioty gotowe. Ja tak mam - jeżeli najem się za dużo i popije to jedzenie czym kolwiek to zazwyczaj biegnę szybko do toalety wink i mam to od jakiegoś czasu dopiero wcześniej jadłam i piłam ile wlezie...
  • kiddy 25.12.17, 20:44
    A może dajesz jej za duże porcje? Moja córka (nawiasem mówiąc, też alergiczka, na Nutramigenie) jest o dwa miesiące starsza od twojej, maksymalna objętość posiłku to u niej 200 ml, iaczej zdarza jej się zwymiotować, ulać, ma nieprzyjemny, kwaśny zapach z buzi. Od dwóch tygodni nie dostaje jedzenia bezpośrednio przed snem, godzinę przed położeniem na nocny sen dostaje kolację, zawsze o bardziej stałej konsystencji np. kaszkę na gęsto podawaną łyżeczką (150 ml mleka, 3 płaskie łyżki kaszki bezcukrowej, ćwiartka startego małego jabłka), kanapkę z mięsem lub rybą, zupę krem. Je zwykle 4 posiłki, niezbyt duże. Nie podaję kupnych wędlin i parówek, bo bardzo często zawierają białka mleka. Przyjrzyj się temu, co podajesz małej, np. w chlebie często jest serwatka, maślanka.
  • nightdream 26.12.17, 00:31
    W ostatnich dniach mała zjada bardzo mało i wybiórczo. Wczoraj zwymiotowała po 80 ml mleka. Zazwyczaj robię 250 ml mleka i wypija ile chce - czasem cała (rzadko), czasem polowe, czasem po dwóch łykach nie chce więcej. Teraz chce i płacze ale wymiotuje. Rano zwymiotowała po śniadaniu - nic nie jadla przez noc, rano na śniadanie zjadła kawałek bułki z pomidorem, kawałek pasztetu i poszło...
  • kiddy 26.12.17, 17:21
    Nightdream, jak ci dziecko wymiotuje po każdym posiłku, to weź je od razu lekarza. Taki maluch szybko się odwodni. Je coraz mniej, bo źle się czuje po wymiotach, no i wie, że jedzenie oznacza wymioty. Odstaw wszystko poza małymi ilościami mleka, podawaj na raz 50 ml a często. Próbowałaś zagęścić to mleko np. kleikiem ryżowym albo kukurydzianym? Np. łyżka kleiku na 200 ml mleka. Może zje do tego pół kromki jasnego pieczywa?
    250 ml to duża porcja,
  • nightdream 26.12.17, 19:16
    Byliśmy u lekarza, byliśmy - forum to tak dodatkowo, ostatnia wizytę mieliśmy w końcu wczoraj.
    Młoda dostała diphergan i pomaga. Od wczoraj się uspokoiło. Wyglada na to ze po jelitowce miała podrażniony przewod pokarmowy i kolejne wymioty pogarszały sytuacje - refluks się nasilił. Diphergan załagodził sytuacje.
    Ale po świętach czeka nas trochę diagnostyki, zaczniemy od usg brzuszka pewnie.
    Wczoraj wieczorem i dziś wszystko co zjadła - zostało w brzuszku wiec jest progres.
  • mtree 27.12.17, 22:20
    moze jakas alergia?? Moze eliminuj mleko I gluten?
  • kiddy 28.12.17, 13:10
    Jasne, w ciemno wprowadzić nieco ponad rocznemu dziecku dietę eliminacyjną. Nawiasem mówiąc, dziecko jest na diecie bezmlecznej, nie doczytałaś.
  • vinca 01.01.18, 19:53
    A jak u rocznego dziecko sprawdzic czy ma alergie? Najprosciej wlasnie dieta eliminacyjna. Jesli po kilku tygodniach jest zmiana na lepsze to sprawa jest oczywista.
  • kiddy 01.01.18, 20:29
    Tylko że tego się nie robi samemu, bo trzeba wiedzieć co i kiedy odstawić. Trzeba zrobić dokładny wywiad, może przez tydzień czy dwa robić notatki, co dziecko zjadło, ile i w jakich okolicznościach wymiotowało. A nie rzucać gluten i nabiał w ciemno.
  • kornelia_sowa 23.01.18, 10:57
    U nas syn zaczął wymiotować ok. 4 roku życia, czasem tak ze lądowaliśmy w szoitalu bo się odwadniał.
    Badania z krwi plus USG wychodziły bdb

W końcu gastrolog zleciła test na nietolerancję laktozy, który...wyszedł dobrze. Pani miała jednak doświadczenie i oprócz obejrzenia wyniku spytała, jak się syn czuł po badaniu. A czuł się tak jakby miał wymiotować. Było mu "źle" jak mówił.

Przeszliśmy na mleko bez laktozy i od tej pory się skończyły takie problemy. Ma obecnie 10 lat
  • vinca 23.01.18, 12:41
    Bo z tymi testami to niestety bardzo często tak jest, że nie wykazują nic.
  • nightdream 23.01.18, 15:36
    Byliśmy w zeszłym tygodniu u gastrologa - mamy zaleconą dietę bez laktozy właśnie. Choć wymioty od nowego roku ustały (zdarzyło się przy silnym kaszlu, ale tego nie liczę).
  • mtree 30.01.18, 18:22
    no to jednak fajnie ze sie wyjasnilo.Powodzenia I zdrowia w 2018

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.