Dodaj do ulubionych

pobudka w nocy u 4-latka

06.01.18, 14:07
Od jakiegos czasu syn budzi sie tak okolo 1-2 godzin po zasnieciu z placzem. Siada na lozku, placze i mowi cos niewyraznie. Zanosimy go do lazienki na siusiu a potem zasypia po 5-10 minutach. Rozumiem, ze to moze byc rozwojowe, ale ciekawi mnie jeden fakt. Niedawno wyjechalismy na tydzien. Nocowalismy wowczas w 3 roznych miejscach a syn ani razu nie budzil sie w nocy podczas calego tygodnia. Wracamy do domu i znowu te pobudki... Zatanawiam sie dlaczego na wyjezdzie spal spokojnie a w domu sie wybudza z placzem. Macie jakies pomysly?
Edytor zaawansowany
  • ashraf 06.01.18, 16:09
    Poczytaj o terrorach nocnych.
  • biankao 07.01.18, 00:50
    Tak myślałam, ze to coś w tym rodzaju. Dziwi mnie natomiast fakt, zebpodczas naszego wyjazdu nie wystąpiło to ani razu. Ciekawa jestem dlaczego?
  • leni6 07.01.18, 07:49
    A nie było różnicy w porze kładzenia i pobudki? Albo może jezdizliscie samochodem i tam przysypial chociaż na chwilę?
  • biankao 07.01.18, 13:28
    Spac chodzil troche pozniej niz zwykle tak z pol godziny maks do godziny i wstawal tez pozniej niz w domu. Przysypiac nie mial jak.
  • ashraf 07.01.18, 11:09
    Po 4 latach przestalam szukac przyczyn. Wiek go wyleczy - w wieku nastoletnim objawy ustepuja (najpozniej). U nas najczesciej przyczyna jest dlgotrwale niewyspanie i silny stres - na wyjazdach tez bez problemu, nawet przy podrozy powyzej 25 godzin bez snu.
  • melancho_lia 07.01.18, 12:23
    U nas zaczęło zanikać ok 11 roku życia. A najczęściej lęki nocne syn miał jak był chory i spadała mu temp.
  • ashraf 07.01.18, 12:36
    O tak, goraczka tez wywoluje leki nocne.
  • car-olla 24.01.18, 22:24
    A może to jest kwestia zbyt dużego pobudzenia albo stresu w ciągu dnia? Może ogląda za dużo bajek, albo za dużo gra w gry? Córka mojego znajomego reagowała podobnie (budziła się z płaczem i lunatykowała) i okazało się, że przyczyną było zbyt dużo telewizji w ciągu dnia. Ograniczenie bodźców pomogło i zaczęła spokojnie przesypiać całe noce

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.