Dodaj do ulubionych

Poleccie gry dla dwulatka

08.01.18, 15:11
Jw, jakie polecacie polskie firmy i gry planszowe edukacyjne dla prawie dwuipollatka? Młody najbardziej uwielbia duplo i drewniane kolejki, puzzle czasem.
Edytor zaawansowany
  • ania.n-82 08.01.18, 17:03
    Miało być firmy czy filmy? Jeśli chodzi o filmy to polecam "świnka peppa" i "psi patrol".

Z gier polecam "moja pierwsza gra" z Haba. Niestety są drogie, ja kupowałam używane. Na początek polecam "łowienie rybek" i "kształty i kolory", a jak dziecko już załapie o co chodzi to "w ogrodzie" - jest trochę trudniejsza niż te poprzednie. Pozostałych gier z tej serii nie znam, ale pewnie też są dobre.

Z tańszych gier podobno dobre są "potwory do szafy" firmy granna, kupiłam córce pod choinkę ale przesyłka nie doszła na czas, więc na razie gra czeka w szafie - pewnie niedługo ją wypróbujemy smile Dla dwulatka mogą być trochę za trudne, ale jeśli nie teraz to niedługo powinien załapać.
  • skat_0 08.01.18, 17:30
    Firmy 😀 nie znam za bardzo, bom emigrantka 😀a ze me jedyne dziecie zebralo troche kaski w święta, to chcielibysmy kupic mu jakies fajne i ciekawe po polsku
  • ania.n-82 08.01.18, 20:37
    My też mieszkamy na emigracji, i z Polski dla dzieci przywozimy przede wszystkim książki po polsku. Pozostałe rzeczy (ubrania, zabawki, gry) są takie same za granicą, a nawet większy wybór. W grach dla małych dzieci tylko instrukcja jest w konkretnym języku, więc jeśli możesz przetłumaczyć instrukcję to nie musisz kupować polskich gier. smile W jakim kraju mieszkasz?
  • gvalchca 08.01.18, 20:55
    Na ten wiek minimum zasad. U nas jedyne co naprawdę budzi radość to proste lotto. Mamy takie z Tigera, gramy też w uproszczoną wersję Bim Bom Granny. Z Granny mamy też Dzień i Noc, ale to raczej łamigłówka logiczna niż typowa gra wink Dobre też będzie proste memo. Mamy jeszcze Haby "W ogrodzie", ładne i proste, choć dość drogie w porównaniu z polskimi grami.
  • rb_111222333 08.01.18, 23:58
    Chętnie poczytam wpisy, bo sama mam 2-latkę na stanie. Jeśli chodzi o zabawki, które stricte pomogą w kontakcie z językiem, to wydaje mi się, że zagadki czuczu będą dobrym wyborem. My mamy 2 typy zagadek - jedne to zagadki z dziurką, czyli na jednej stronie jest rymowanka, która opisuje zwierzątko czy przedmiot, który jest ukryty na kolejnej stronie. Kawałek obrazka widać przez otwór, co ułatwia maluchowi zgadywanie. Drugi typ zagadek polega na tym, że na jednej stronie jest rysunek wraz z pytaniem do niego, na drugiej stronie jest rysunek z rozwiązaniem. To może być rysunek dwóch koni i pytanie który z nich jest większy albo rysunek lisa za drzewem i pytanie jakie zwierzę się tu ukryło. To są raczej tanie zabawki, więc nie będzie tragedii jeśli w końcu się zużyją dziecku. Ta firma ma też puzzle, moja córcia lubi takie dwuelementowe, ale Ty masz starsze dziecko, więc może spodobają mu się takie ogromne puzzle, ułożony obrazek ma 100x70 cm. Dla nas na razie połączenie 35 elementów to jeszcze za dużo. Z zabawek, które uważam za fajne, ale nie rozwijające językowo to mogę polecić tablicę z różnymi rodzajami zamków firmy melissa & Doug.
  • ela.dzi 09.01.18, 07:27
    Jak lubi puzzle, to może puzzle do pary ? Mój nie przepadał za zabawami wymagającymi koncentracji, a te puzzle go zainteresowały : allegro.pl/djeco-puzzle-duo-zabawa-w-chowanego-2-i6914738846.html
  • camel_3d 21.01.18, 18:15
    a czymu polskie?
    przeciez dla 2 latak to jakies domini obrazkowe moze byc..nie koniecznei polskie smile
  • skat_0 22.01.18, 10:31
    Bo bylismy w ojczyznie i trzeba było wydac kase na prezenty 😀
  • car-olla 24.01.18, 22:21
    Ja też z chęcią się podłączę pod temat, bo mam pod ręką dwulatkę i szukam też dla niej fajnych alternatyw od bajek (które niestety lubi oglądać). Mam też taki problem, że córka średnio lubi się bawić sama, mało co zajmuje ją na dłużej niż kilka minut - chyba że ja albo ktoś inny się z nią bawi to wtedy trwa to dłużej. Oprócz zabawek z chęcią też poczytam o pomysłach na zabawy plastyczne, bo Natalia bardzo lubi tego typu tematy. Ostatnio robiliśmy na przykład masę solną z tego przepisu.
  • newhabitat 24.01.18, 23:25
    Jesli nie macie to kup piasek kinetyczny i ciastoline.
    Klocki duplo moze nie plastyczne ale manualne i kreatywne. Kolorowanki.
  • ela.dzi 25.01.18, 07:54
    Może ciastolina ? Książeczki z dźwiękami ? Duplo ? Kreatywne rzepy ? Klocki magnetyczne ? Spadające małpki ? Mój starszy dostał La Cucaracha i jakoś nie zainteresowało go, za to młodszy dwulatek mógłby po swojemu 'grać' non stop. A jeśli chodzi o zajęcie dziecka, to mój starszy w tym wieku uwielbiał naklejki.
  • ela.dzi 25.01.18, 08:02
    I obaj lubią bawić się małymi, kauczukowymi piłeczkami.
  • ela.dzi 25.01.18, 08:04
    I teraz hitem są wszelkie smerfy, postacie ze Star Wars, warzywa, zwierzęta, które można było dostać w Lidlu. Chodzi o przyssawki, pełno mam tego ma oknach.
  • izzy_dizzy 25.01.18, 17:28
    podpinam się pod pytanie smile
    Te gry Haba wyglądają dość ciekawie smile
  • gustlikowa 20.02.18, 21:54
    Jest jeszcze taka gra:"Szukaj i znajdz" - fajna bo idealna dla dzieci w różnym wieku. Dwulatek tez da radę. To co najlepsze to fakt, że grać mogą starsze i młodsze dzieciaki.

U nas też sprawdzało sie memo, ale to z najprostszymi obrazkami. Młoda jak tylko załapała o co chodzi uwielbiała grać właśnie w memo, zresztą dalej bardzo lubi smile
  • leni6 22.02.18, 13:06
    Ja mam prawie trzylatka, ale z grami dopiero zaczynamy, a i tak nie potrafii skoncentrować się na grze dłużej niż 10 min. Mamy Króliczka i Nawlekaj Nie Czekaj, obie używane ale bez szału. Obie w podobnym stylu, teraz szukam czegoś innego. Oglądałam różne kooperacyjne, podoba mi się Kotek Psotek, ale myślę że jeszcze za trudny i na razie zamierzam kupić Potwory do Szafy. Na jakiejś stronie wpadła mi w oko taka gra gdzie się strzela piłeczka do kosza, ale chyba w Polsce nie była wydana, może ktoś poleci jakąś zręcznościowa gre dla trzylatka ?
  • leni6 22.02.18, 13:34
    I nie łapanie rybek na wędke bo to mamy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.