Dodaj do ulubionych

Krople do uszu problem

10.01.18, 20:54
Witam! Pisze moze z glupim dla was problemem ale jestem doslownie zdesperowana bo okazalo sie ze moj 3 letni syn jest o pol kroku od operacji wyciecia migdalka i drenazu uszu i mamy ostatnia deske ratunku- ostatnie leczenie. Nie bede sie rozdrabniac co i jak ale mamy przed snem stosowac lampe z czerwonym swiatlem zeby nagrzewac uszy i 3xdziennie kropic Floxilem czy jakos tak. I tu mam problem. Klade syna na boku, idealnie kropelki wpadaja do srodka, wmasowuje jeszcze to masujac dookola uszka, lezy dzieciak prawie 15 minut obraca sie zeby zakropic drugie uszko po czy po calej procedurze wstaje a na moich kolanach brudna plama bo z pierwszego ucha wszystko wycieklo. I moze i machnelabym na to reka ale ze jest to nasz ostatni ratunek zeby uniknac operacji to mam wrazenie ze tw krople nie przyniosa zadnego efektu bo po prostu wyplyna i tyle. Jak temu zaradzic? Co zrobic zeby wiekszosc zostala w srodku? Z gory dziekuje wam za odpowiedzi i przepraszam za brak polskich znakow ale pisze w pospiechu z telefonu uncertain
Edytor zaawansowany
  • ela.dzi 10.01.18, 21:02
    Możesz zatkać ucho kawałkiem wacika. Ale tak szczerze nie wiem w czym krople z antybiotykiem miałyby pomóc skoro działają miejscowo, a płyn jest za błoną i się nie przedostanie albo przedostanie w małej ilości. Naprawdę szczerze polecam drenaż i wycięcie migdałka. Dopiero to pomogło mojemu starszemu synowi. Z młodszym przerabiam ten sam temat i tylko czekam aż skończy 2 lata, żeby wykonać ten sam zabieg.
  • mamitka35 11.01.18, 15:25
    Przypuszczam ze to dlatego bo on ma te uszy caly czas w stanie zapalnym. A jest to dziecko z zaburzeniami czucia glebokiego wiec jego malo co boli i na uszy nigdy nie narzeka
  • ela.dzi 11.01.18, 23:23
    Uszy raczej nie bolą jakoś strasznie mocno, jeśli nie dochodzi do perforacji, a tak się dzieje, gdy dochodzi do nadkażenia bakteryjnego czytaj gdy płyn zamienia się w ropę i napiera na błonę (jestem pewna, żebyś tego nie przeoczyła). Płyn w uszach to przewlekły stan zapalny i prosi się o zapalenie zatok lub opon mózgowych. Nie obawiaj się zabiegu, jeśli będzie konieczny. To naprawdę rozwiązuje problem. Przerabiałam to dwukrotnie i tylko czekam aż w końcu młodszy syn będzie miał zabieg. Mieliśmy zaleconą inną kurację (sterydy do nosa lub maść ze sterydem i antybiotykiem do nosa, co mys większy sens, bo wtedy lek przedostaje się do uszu tak jak wcześniej katar, który tam wiecznie zalega), niestety nic nie pomaga na dłuższą metę. Nawet przerwa od placówki.
  • unaluna 14.01.18, 23:05
    Floxil mojemu dziecku pomógł kilka razy w zapaleniu ucha. Szczerze mówiąc nie przypominam sobie, żeby coś wyciekało w pozycji leżącej. To było już po drenażu uszu z powodu kiepskich wyników badań słuchu, bo przed drenażem zapalenia ucha nie miała nigdy. Steryd z nosa do uszu na pewno się nie przedostaje, steryd działa tylko miejscowo powodując obkurczenie błony śluzowej nosa i hamując w ten sposób katar. Jeśli katar związany jest przykładowo z zapaleniem zatok (też niestety tak bywa), to i steryd może nie pomóc.

--
    Bąbel 15.11.2012

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.