Dodaj do ulubionych

Pocieszcie- gorączka

15.02.18, 17:32
W nd rano syn obudził się z temp i bolącym uchem. W nd i pon temp trudna do zbicia, na przemian ibufen i Apap, schodziło na godzinę do 38 i znowu 39.7. od wtorku udawało się zbijać na dłużej (6-12h) i wracało tylko do 38 i dziś znowu 39, syn narzekał że mu zimno. Po podaniu ibufen ożywił się ale temp jest nadal.
Od nd ma antybiotyk na to ucho ale bez sensu skoro temp nadal jest.
Wczoraj kontrola u lekarza- poza katarem nic.
Martwię się kurcze że to tyle trwa. Jak temp spada dziecko szaleje, ma niezły apetyt (choć mniejszy niż zwykle).
Ile to kurczę może trwać?
Edytor zaawansowany
  • ela.dzi 15.02.18, 17:40
    Trochę dziwne, że tak długo to trwa. Albo to jednak zapalenie ucha na tle wirusowym albo to jakaś nietypowa bakteria. Czy dziecko oglądał laryngolog ? Trzymam kciuki, żeby to szybko się skończyło.
  • melancho_lia 15.02.18, 17:50
    Laryngolog nie, 2 pediatry. Jedną stwierdziła to zapalenie i dała antybiotyk. Druga że coś w uchu było. W nd i pon dziecko wyglądalo fatalnie i nie schodziło z rąk. Od wtorku samopoczucie lepsze tylko ta temperatura mnie martwi.
  • ela.dzi 15.02.18, 18:47
    Byłam w takiej sytuacji, że w czwartek wieczorem dziecko zaczęło bardzo wysoko gorączkować. W sobotę na wszelki wypadek poszłam do pediatry, ale nic nie zauważyła. Na moją prośbę dała mi receptę na antybiotyk, gdyby gorączka nie spadała w niedzielę. Mieliśmy zrobic badanie moczu, ale młody się zestresował i nic nie dało się pobrać. Po południu gorączka cały czas wysoka i dziecko coraz gorzej się czuło. W niedzielę rano ropa wyleciała z ucha, więc ponieważ wiedziałam, że muszę jak najszybciej podać antybiotyk, to mąż wykupił receptę. Dziecko dostało 3 dawki, a w poniedziałek rano dalej była wysoka temperatura. Po południu poszłam do mojej zaufanej laryngolog i jak usłyszała jak długo utrzymuje się temperatura, to powiedziała, że jeszcze raz dziecko zagorączkuje i widzimy się u niej w szpitalu, bo to może być bakteria atypowa (mówiła, że ostatnio miała trochę takich przypadków). Na szczęście pomogła zmiana antybiotyku.

Na Twoim miejscu jutro zrobiłabym morfologię z rozmazem i CRP i jeśli CRP wyszłoby wysokie, to poszłabym jeszcze raz do lekarza albo nawet na izbę przyjęć, gdyby dziecko dalej gorączkowało. Można zrobić też CRP z palca, które daje wynik od razu, choć nie zawsze samo wysokie CRP oznacza infekcję bakteryjną.
  • melancho_lia 15.02.18, 19:08
    Nie strasz, wszystko mi się chrzani ostatnio i jeszcze takiego syfu mi brakuje... Miałam nadzieję że ten rok będzie lepszy a jak na razie nic się nie uklada, a młody choruje bardziej niż rok temu.
  • ela.dzi 15.02.18, 19:20
    Ja naprawdę mam nadzieję, że to nie to i dziecko przestanie w końcu gorączkować. Tak czy siak zbadaj jutro tę krew, może zmiana antybiotyku by pomogła. Doskonale wiem jak ta sytuacja Cię stresuje.
  • melancho_lia 15.02.18, 19:32
    Mam nadzieję że może to ten ostatni zryw jak przy wirusie i już będzie spokój. Kiedyś średnia miała infekcję z 7 dniami gorączki bez żadnych objawów (mocz ok, morfologia "wirusowa"), też mieli nas do szpitala kłaść ale przeszło. Masakra jakaś z tymi chorobami.
  • ela.dzi 16.02.18, 10:39
    Melancho_lia jak tam u Was ?
  • melancho_lia 16.02.18, 11:21
    Ibufen podany wczoraj o 15.30. gorączki na razie brak. Dziecko w dobrym humorze, po południu mamy jeszcze wizytę u lekarza.
  • vinca 15.02.18, 19:07
    To ja napisze co mi sie ostatnio przytrafilo: 2 tygodnie temu w piątek doslownie mnie ścięło - wysoka gorączka, dreszcze, poty, fatalne samopoczucie. Zero kataru czy bolu gardla, po prostu bardzo zle sie czulam + wysoka goraczka trudna do zbicia. Lekki suchy kaszel. Od razu wskoczylam do lozka i nie wychodzilam przez prawie 3 dni. Po paru dniach doszly dusznosci i nasilil sie kaszel ale bez jakiejs masakry. Caly czas wysoka goraczka, do 39 stopni (ale tylko popoludniami i w nocy). W koncu po 5 dniach - przy okazji osluchiwania mojego dziecka ktore tez sie przeziebilo - pediatra osluchala i mnie i okazalo sie, ze mam juz konkretne zapalenie płuc! Po 2 dniach antybiotyku wreszcie ustapila goraczka. Pisze o tym, bo tak naprawde doskwierala mi "tylko" wysoka gorączka...
  • leni6 16.02.18, 11:50
    Mój mąż też ostatnio przeszedł zapalenie płuc, po raz pierwszy w życiu, na bazie rozmazu lekarz orzekł że bakteryjne. Poprzednio antybiotyk brał że 20 lat temu. Nie wiem skąd te choroby się biorą uncertain
  • ela.dzi 16.02.18, 13:33
    Dzieci z przedszkola potrafią przynosić naprawdę różne paskudztwa i co śmieszne niekoniecznie znosić je ciężko. Kiedy starszy poszedł do żłobka, to mąż zaczął masakrycznie chorować.
  • eemcia82 16.02.18, 10:17
    Koniecznie zrobić CRP ... ktoś już tu pisał o bakterii atypowej ... niestety dość częste ostatnio

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.