Dodaj do ulubionych

Zaparcia a raczej wstrzymywanie kupy u 1,5 r.

27.02.18, 09:02
Córa - 1,5 roku od kilku miesięcy wstrzymuje kupę. Robi wszystko żeby tej kupy nie zrobić. Kupa nie jest mocno twarda - staram się żeby jadła dużo "rozluźniających" rzeczy ale i tak wstrzymuje. Napewno musiało ją kilka razy zaboleć przy robieniu tej kupy że teraz ją wstrzymuje ale co robić? Pediatra zalecił dietę i xenne junior ale o ile dietę stosujemy to z xenna jestem ostrożna bo znajomi uzleżnili dziecko od tego preparatu. Jakieś pomysły? Bo ja już niewiem co robić....
Edytor zaawansowany
  • mamaafg 27.02.18, 09:22
    Przechodzilismy z synkiem to samo. Wstrzymywał na siłę kupę (też miękką) nawet tydzień. Nie chcial byc "brudny". W końcu wylądowalismy w szpitalu, bo miał brzuszek jak balon i lekarka zaczynała obawiać się, że to jednak jakiś powazniejszy problem. Po wszystkich badaniach wyszło, że to jednak "tylko" nawykowe zaparcia. Synek dostał potężną dawkę Movicolu, która go przeczyszczała. Ilosci zalegajacego kału byly przerazajace. Stopniowo schodzilismy z dawki, ale nadal dostaje dwie saszetki dziennie, bo taka kuracja ma trwać nawet rok. Dzis synek robi juz kupe bez strachu, ale mimo pilnowania diety i tak ma od czasu do czasu problemy. Mysle ze te jelita nadal nie pracuja tak jak powinny (stad tak dlugotrwale leczenie- by zmienic nawyk). Na szczescie sa ta raczej jednodniowe przerwy. Nie chce robić jednak kupy w nowym miejscu i na nocniku (ma 2 lata, 8 mcy), nie zmuszamy. Oczywiscie poza lekami bylo tlumaczenie, ze wszyscy robia kupe, czytalismy odpowiednie ksiazeczki i ogladalismy bajeczki na youtube zeby oswoic z tematem. Trzeba duzo cierpliwosci i spokoju.
  • carmelita81 27.02.18, 12:16
    U mojej córy to zdecydowanie strach że będzie boleć. No i niestety tłumaczenie książeczki czy bajeczki póki co nie bardzo bo mało to moje dziecie jeszcze rozumie. Z nocnikiem też jesteśmy do tyłu. Naprawdę chce uniknąć właśnie takiej sytuacji jak u was (że szpital i końskie dawki leków) ale nie wiem jak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.