Dodaj do ulubionych

Częste sikanie u 4,5 latki

27.02.18, 12:23
U moich dzieci przypadłości idą hurtem. Teraz starsza. Coś się jej porobiło z sikaniem - są dni że sika dosłownie co 5 min potem z jeden dwa dni przerwy i od nowa to samo. Mocz przebadany - kryształ można go pić wink żadnych zmian w życiu nie miała dieta ta sama co zwykle. Od momentu odpieluchowania przesypiała noce bez siknia teraz zdarza się jej obudzić na siku. Naprawdę nie wiem co jest grane.
Edytor zaawansowany
  • leni6 27.02.18, 12:25
    A może jakieś leki lub suplementy dostaje ?
  • carmelita81 27.02.18, 13:18
    Nie nic nowego napewno. Przez chwilę myślałam że to od soku jabłkowego ( daje młodszej na zaparcia starsza też pije) ale kilka dni jej nie dawałam a i tak sikała co chwilę.
  • koza_w_rajtuzach 27.02.18, 13:21
    Może być na tle nerwowym.
    Mój syn tak miał pod wpływem silnego stresu, np. związanego z przedszkolem.
  • carmelita81 27.02.18, 14:08
    Do przedszkola chodzi drugi rok tzn powiedzmy że chodzi bo więcej w domu siedzi zasmarkana niż w przedszkolu...
  • koza_w_rajtuzach 27.02.18, 14:48
    Tak, ale i tak warto zastanowić się czy nie są to względy emocjonalne.
    Mój syn zaczął tak często sikać kiedy grupy dołączył chłopiec, który mu dokuczał.
    Mojej koleżanki córka miała podobnie. Nauczycielki z przedszkola kazały przebadać dziecko, bo ciągle lata do toalety, Dziewczynka przebadana, nic nie wykryto, po prostu był to stres związany właśnie z przedszkolem.
  • carmelita81 28.02.18, 13:38
    No ok przedszkole ale ona do tego przedszkola naprawdę mało chodzi. Jesienią chodziła więcej i nie sikała. Teraz od 3 tygodni jesteśmy u babci i sika naprawdę często.
  • koza_w_rajtuzach 28.02.18, 14:12
    Ale to nie musi być wcale z powodu przedszkola. Dziecko może się stresować z różnych powodów. Może pobyt u babci jej nie służy.
    Zresztą to tylko jeden z pomysłów, bo może faktycznie przyczyna jest inna.
  • carmelita81 01.03.18, 08:46
    Akurat pobyt u babci jej służy bardzo - babcia jest ukochana jest z nią bardzo związana także na bank to nie to. Naprawdę nie przychodzi mi nic do głowy co mogło by ją stresować.
  • kanna 27.02.18, 19:46
    Ja bym na emocjonalne podłoże stawiała... 4,5 to też czas , kiedy się rozwojowo lęki nasilają u dzieci.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • carmelita81 28.02.18, 13:35
    No nie wiem. Jakaś specjalnie lękliwa to ona nie jest wink
  • elwiramaria 28.02.18, 14:11
    Proszę koniecznie zbadać glukozę, to może być objaw cukrzycy.
  • wmet 28.02.18, 22:42
    Przyczyną każdego problemu jest stres. Skontroluj swoje postępowanie wobec dzieci. Więcej rozmawiaj z nimi. Pytaj jakie mają problemy. Poświęć im więcej czasu, przytul. Niech czują się kochane. Tam gdzie panuje miłość - nie ma problemów. Pozdrawiam.
  • carmelita81 01.03.18, 08:48
    Czyżby kolejna praca na zaliczenie? Bo rada rodem z internetowego artukułu big_grin
  • ela.dzi 01.03.18, 10:08
    To może być taki etap.
  • majenkir 01.03.18, 19:39
    Koniecznie zbadaj cukier. Na cito!

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.