14.03.18, 22:24
Jak sprawnie bez scen histerii odebrać (szczególnie) 3 latkę i 8 latkę od babci, która je przyprowadza ze szkoły i przedszkola? Znów trzeba się ubrać i 15 min jazdy samochodem do domu.Tłumaczenia żadne nie pomagają, i dziś dostała klapsa uncertain
Edytor zaawansowany
  • rb_111222333 14.03.18, 23:31
    A dlaczego dziewczynki nie chcą wyjść od babci?
  • baba_za_kolkiem 14.03.18, 23:37
    Dostała klapsa z to, że nie chciała/nie potrafiła się rozstać z babcią??? Jak bedzie histeryzować przy rozstaniu z tobą też dasz klapsa? Przepraszam ale nie rozumiem i nie ma we mnie zgody ani grama na cos takiego sad pomijając ze to jest zakazane prawem, to klaps za histerie przy rozsraniu to juz jest jakis kosmos. Popracuj nad sobą. Dziecku rysuj plan lub nastawiaj timer lub dawaj pozorny wybór "chcesz sie z babcia bawić jeszcze 5 czy 7 minut? Bo potem sie pozegnacie". Rozmawiaj i pytaj czemu sie nie chde zegnac. Zaproponuj, że jesli chce to odprowadzicie babcie razem do rogu ulicy. Jest paleta innych rozwiązań.
  • juuuu7 15.03.18, 08:58
    Jak ma mame dajaca klapsy, to ja sie nie dziwie, ze woli byc z babcia...przepraszam, ze tak brutalnie ale mamy 21wiek-dzieci sie nie bije.
  • leminia 15.03.18, 10:48
    Mój syn w wieku 3 lat też miewał ataki histerii przy rozstaniu z dziadkami, w szczególności jeśli był zmęczony po przedszkolu i dniu pełnym wrażeń. Jak przychodziłam to mówiłam "niedługo wychodzimy, w co chcesz się jeszcze pobawić?" i dawałam mu 10 min. Pomagało też ustalenie planu - jeszcze 5 razy rzucacie z dziadkiem piłką i się ubieramy. Czasem ubierałam w trakcie zabawy, jak już był gotowy do wyjścia to łatwiej akceptował fakt że idziemy. Często umawialiśmy się co fajnego będziemy robić w domu, albo co jutro będą robić z babcią. Zawsze miałam przy sobie słodką przekąskę która ratowała nas w ostateczności. Agresja po stronie rodzice (słowna czy fizyczna) w trakcie takiej sytuacji tylko pogarsza sprawę. Wiem że niełatwo być zawsze oazą spokoju ale w takich chwilach to bardzo ważne. Ja próbuję w takiej sytuacji "wyłączyć" swoje emocje i mówić spokojnym ale zdecydowanym tonem.
  • dagusia333 16.03.18, 23:20
    W pewnym sensie Cię rozumiem, jesteś zmęczona po pracy, chciałabyś szybko odebrać dziecko, które też jest zmęczone po przedszkolu i u babci niejako wypoczywa, robi to na co ma ochotę, najczęściej ogląda bajkę.Można stracić cierpliwość jeśli scenariusz codziennie się powtarza, a wymyślanie sposobów nie działa, a też męczy.Może mała naśladuje starszą, powiedz jej, że zostawisz je po prostu dłużej i będziesz sama odbierała, nie pójdą do babci.Taka groźba czasem działa.
  • camel_3d 16.03.18, 23:41
    fajnie jej u babci... moze sie fajnei bawia i nagle przerywasz im zabawe. Nie wiem jak wyglada proceder odbierania..ale moze cos warto wymyslec.

Ja dzis widzialem 3 latke, ktora robila o cos scene w centrum handlowym. Darla sie jak by ja obdzierano ze skory... Rodzice kompletnie bezradnie stali i czekali az jej przejdzie. Mialem warezeni, ze albo rozwydrzona, albo moze autystyzcna... i zsatanawiam sie faktyzcnei co by bylo jakby w tylek dostala... straszna metoda, ale czasem pomaga. Przyznam, ze mlody dostal klapsa kilka razy, ale na szczesci enie pamieta wink
  • gvalchca 20.03.18, 18:12
    O, to mogłoby być o mojej córce 2 lata temu. Nie, nie ma autyzmu, po prostu jest wrażliwa i drąca się ("jakby obdzierano ze skóry" to jest dokładnie to określenie; ewentualnie "egzorcyzmy"). Nie, nadal klapsy *nie* są uzasadnione wink

Polecam timer w komórce - ustalamy z dzieckiem, że włączamy na 5 minut i po 5 minut jest dzwonek. Działa magicznie, bo wtedy to nie mama każe wyjść, tylko dzwonek każe wyjść. Dobrze też było też określić, czemu tak się dzieje - zmęczeni, głód? Może pomoże zostanie 15 minut dłużej? Może mały gadżet (żelek, zdrowy batonik) w kieszeni mamy?
  • ilona003 20.03.18, 17:43
    zostawić niech sie uspokoi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.