Dodaj do ulubionych

chłoniak, białaczka - ktoś przez to przechodził?

29.03.18, 16:24
synek od września powiększony węzeł chłonny do 25 mm.
spadek apetytu, słaby, problemy z krążeniem, w morfologii za dużo limfocytów jak na 6-latka.
gorączka listopad-grudzień do 37,5
styczeń-luty 37,8
obecnie do 38,2
poty nocne, drapanie się po całym ciele.

pobyt w szpitalu luty - nic nie stwierdzono.
pobyt w klinice hematologicznej - nie zrobiono punkcji węzła ale pobrano mielogram, całego nie będę przepisywać, ale wyszły blasty 2,4%. wypisano nas do domu ze stwierdzeniem, że tak może być i należy obserwować dziecko. zaproponowano pobyt na własną rękę w szpitalu chorób zakażnych na Dolnym Śląsku.
synek nie chodzi do przedszkola ani na zajęcia sportowe z powodu gorączki i złego samopoczucia.

moje pytanie - gdzie dobry hematolog na Śląsku? czy ktoś ma jakieś pomysły, co to może być?
w klinice powiedziano, że nowotwór dawałby już oznaki we krwi obwodowej, a sam szpik jest ok i blasty są poinfekcyjne. a dziecko od 2,5 roku nie chorowało w ogóle.

jeśli mam być szczera, to jestem podłamana.
dziękuję za wszelkie sugestie. mocz ok, usg węzłów i brzuszka ok, w morfologii niewielkie odchylenia, choroby zakażne ujemne, posiew krwi ujemny. odzwierzęce ujemne. crp również, OB 7-10.
Edytor zaawansowany
  • kora.bez.loginu 29.03.18, 19:13
    Napisz może na ematce, tam jest popularniejsze forum. Zdrowia życzę dla synka!
  • ela.dzi 29.03.18, 21:22
    Tak samo polecam emamę i życzę dużo zdrowia.
  • zetkaad 30.03.18, 00:27
    a tomografię miał?
  • jj1982 03.04.18, 15:47
    nie miał, nie widziano takiej potrzeby.
  • zetkaad 03.04.18, 17:56
    U bliskiej mi osoby wyszło na tomografii, a WSZYSTKIE inne badania wychodziły w normie. Musi być z kontrastem.
  • jj1982 03.04.18, 18:03
    Dziekuje za sugestie.
  • zetkaad 03.04.18, 18:08
    Przytulam na odległość. Niepewność chyba najgorsza, więc mam nadzieję, że szybko znajdziecie przyczynę i się z nią rozprawicie.
  • jj1982 03.04.18, 18:11
    Bardzo dziekuje!
  • backup_lady 30.03.18, 14:55
    Nie dziecko, ale bliska dorosła osoba jest właśnie w trakcie leczenia onkologicznego - diagnoza chłoniak.
    Objawy - osłabienie spowodowane bardzo niskim poziomem hemoglobiny (norma 12, wyszło niewiele ponad 4). Była kolonoskopia i gastroskopia, żeby wykluczyć krwawienie wewnętrzne i oczywiście każdorazowo transfuzje krwi.
    Leczenie w szpitalu w Chorzowie na Strzelców Bytomskich, dr Sebastian Grosicki: www.grosicki.com.pl
    Wiem, że przyjmuje też prywatnie w Katowicach na Samsonowicza 25 - z opowieści tej osoby wynika, że to konkretny i rzeczowy lekarz, wizyta jest dokładna, nie po łebkach i następny.
    Nie wiem, czy pomoże, ale może warto spróbować.
  • dotcomhaha 02.04.18, 15:02
    Gdzie masz stwoerdzona białaczkę bo nie rozumiem? Crp i ob miałby duuuuuuuuuuzo wyższe gdyby rzeczywiście tak było.w nowotworach,także krwi ,te parametry bardzo wzrastają ,rzędu 200 chociażby.moim zdaniem tu nic takiego nie ma .
  • jj1982 03.04.18, 15:49
    hematolog pod której opieką jesteśmy, że wystarczy OB powyżej 5,o i przy takich objawach jest ono alarmujące. mówiła również, że crp może wynosić 1, a nowotwór może szaleć. ogólnie, jak stwierdziła, nie ma żadnej reguły.

u synka podwyższone ponad norme jest tez ldh i fosfotaza zasadowa.
  • dotcomhaha 03.04.18, 20:36
    Wiesz przy waszych objawach ob powinno być dużo większe bądź rosnąć.w crp 1 i szalejący nowotwór to sorry ale nie wierze -podważa to w ogóle sens tych badań -wrzuć sobie crp w Google i poczytaj.w 9 przypadkach na 10 parametry stanu zapalnego czyli ob i crp przy nowotworach są podniesione.byd moze na początku czasem się zdarzy ,ze coś się rozwija dopiero i crp jest niskie ale potem wraz z rozwojem choroby one również idą w górę.wyjatki od reguły moze się gdzieś tam zdarza ale ie róbmy z tego reguły.Na forum emama chyba pisałaś -to spójrz na wypowiedz kobiety ,która pisze ze miała ksiazkowa morfologię itp a jedynym odchyleniem było ob 50 .i miała nowotwór krwi zreszta o ile pamietam.ja się do waszego przypadku nie odnoszę konkretnie bo trudno dyskutować nie znając dokładnie przypadku ,tłumacze tylko .a mówienie ze nie ma żadnej reguły podważa w ogóle sens robienia jakichkolwiek badań tak btw -po co skoro mozesz mieć idealne i raka.bez sensu.reguly właśnie są ,po to są zakresy ob,crp , morfologii.dziwi mnie ta lekarka,moze sama nie ma pomysłu co dziecku jest.sprawdz pod katem ziarnicy skoro ldh podwyższone dodatkowo.
  • camel_3d 03.04.18, 20:37
    trzymaj sie mocno. mam nadzieje, ze wszytsko bedzie ok. ale nie daj sie splawic i wywalcz jeszcze tomografie z kontrastem. zeby miec pewnosc.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.