Dodaj do ulubionych

Mleko modyfikowane a zaparcia

06.04.18, 12:46
Mm może powodować zaparcia? Młodsza córa ma straszne zaprcia - pilnuję jej diety i to naprawdę restrykcyjnie ma dużo ruchu sporo pije a zaprcia jak były tak są( są dni kiedy robi kupę codziennie a potem nagle coś się dzieje i kupa jak kamień z wielkim płaczem)I zaczęła wstrzymywać kupę czym jestem już załamana.
Pije sporo mm - jest na hippie. Zmienić jej to mleko? Tylko na jakie?
Edytor zaawansowany
  • ela.dzi 06.04.18, 13:03
    Tak, MM jest gęstsze i może powodować zaparcia (młodszy syn miał po konkretnym mleku). Czy próbowałaś podawać probiotyk, ale zarejestrowany jako lek a nie suplement diety ? Polecam Enterol.
  • carmelita81 06.04.18, 14:11
    Probiotyki podaje ale enterolu jeszcze nie - spróbuje. Chyba kupię inne mleko i zobaczę jak będzie bo naprawdę to się robi dramat jakiś z tymi kupami.
  • leni6 06.04.18, 16:10
    A nie możesz po prostu mleka krowiego wprowadzić zamiast mm ? U mojego synka przy zaparciach kiepsko działają owoce które się wtedy typowo podaje, ale bardzo dobrze warzywa.
  • carmelita81 06.04.18, 19:10
    Jest za mała na mleko krowie.Je jogurt od czasu do czasu ale zapotrzebowania na wapń nim nie pokryje. Lubi warzywa i je prawie wszystkie gorzej zdecydowanie z owocami ale coś tam jej wciskam.
  • leni6 06.04.18, 21:02
    Dlaczego jest za mała na mleko krowie? Może nawet nie jeść wcale nabiału, to nie jest jedyne źródło wapnia.
  • carmelita81 06.04.18, 21:36
    Owszem nabiał to nie jedyne źródło wapnia ale wybacz wiadra brokułów dziennie nie zje. O zamiennikach nabiału ( w kontekście wapnia) wiem chyba wszystko bo,starsza córa ani mm a mleka krowiego innego przetworów nie jadła wogóle.A na temat mleka krowiego zdanie mam już dawno wyrobione i go nie zmienię. (Co innego przetwory mleczne)
  • leni6 07.04.18, 09:34
    Mój nie je żadnego nabiału, zjada brokuły, cieciorke, migdaly.
  • carmelita81 07.04.18, 23:02
    Wybacz ale czy zdajesz sobie sprawę ile on musi zjeść tych brokułów migdałów itp żeby pokryć dzienne zapotrzebowanie na wapń?póki co nie ma lepszego źródła niż produkty mleczne ...
  • leni6 08.04.18, 13:13
    Póki co to w Europie gdzie nabial jest powszechnie spożywany w dużej ilości często występują niedobory wapnia więc ta zależność wcale nie jest taka prosta.
  • camel_3d 06.04.18, 13:21
    a moze zbyt geste robisz?

mlody mial niestet yzielona kupe przez 7 miesiecy picia mm. Nizelaznie od rodzaju. Wraz z pierwszym normalnym posilkiem kupa sie zmienila.smile

ile ma dziecko miesiecy?
  • carmelita81 06.04.18, 14:13
    Robię wg przepisu a nawet sypię odrobinę mniej. Córa ma prawie 2 lata.
  • camel_3d 07.04.18, 23:20

> Robię wg przepisu a nawet sypię odrobinę mniej. Córa ma prawie 2 lata.

to zrezygnuj wogole z mleka... nie musi pic w tym wieku. zobaczy czy cos sie zmieni,

--
    Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830
  • ashraf 06.04.18, 17:38
    W tym wieku mm jest zbedne. Mleko krowie/jogurty/maslanka?
  • carmelita81 06.04.18, 19:06
    Krowiego tak małemu dziecku nie zamierzam podawać jogurty je ale nie zje ich tyle żeby pokryć zapotrzebowanie na wapń.
  • ashraf 06.04.18, 21:20
    A czemu? Mm jest potrzebne do roku, kolejne mleka ta juz marketing producenta. I nie jest to opinia moja, tylko pediatrow. Roczne i starsze dziecko wszystkie skladniki odzywcze powinno czerpac z pozywienia. Nie musisz podawac mleka krowiego w szklance, ale przeciez dziecko je chyba jakies sery, twarog, przetworow mlecznych jest od groma.
  • carmelita81 06.04.18, 21:40
    Właśnie że nie bardzo je. Jedynie jogurt ale też w ilościach aptekarskich. Obie moje córy są zdecydowanie nie mleczne z tym że młodsza przynajmniej to mm pije bo starsza po roku odmówiła współpracy w tym temacie. Także młodsza póki chce i pije mm to jej napewno nie zabiorę bo wystarczy że przy starszej cudowałm żeby nie miała niedoborów wapnia.
  • ashraf 06.04.18, 21:50
    Rozumiem - to zmienia postac rzeczy.
  • reirei 07.04.18, 09:26
    A próbowałaś dawać napoje roślinne z wapniem? Mm to jest jednak wyrób całkowicie sztuczny, dlatego ja przestałam dawać synowi jak skończył rok. Teraz pije napój owsiany albo orkiszowy z wapniem z alg morskich.
  • carmelita81 07.04.18, 23:15
    Aha i napój orkiszowy czy tam owsiany z algami jest ok? To też normalnie w przyrodzie nie występuje więc chyba też jest wytworem sztucznym.? Owszem można suplementować wapniem ale to naturalne nie jest. Mm też żadna natura ale przynajmniej dostosowana do potrzeb małego dziecka.
  • reirei 08.04.18, 10:00
    czytajsklad.com/mlekomodyfikowane/ artykul o mm i jego składzie. Skład napoju roślinnego: woda, owies, olej słonecznikowy, algi morskie, sól morska. Przepisałam z kartonu. Zastanawiam się po co założyłaś ten wątek skoro krytykujesz każdą odpowiedź i to jeszcze w mocno nieprzyjemnym tonie.
  • indjanek 07.04.18, 13:42
    Przecież MM też robi się z mleka krowiego. A dodatkowo dodaje olej palmowy, maltodekstryne i inne dziwactwa. Serio wierzysz, że nieprzetworzone krowie mleko jest mniej zdrowe?
  • carmelita81 07.04.18, 22:58
    Tak serio - mleko krowie nie jest przeznaczone dla dzieci tylko dla cieląt. Owszem mm żadnym cudem nie jest ale z dwojga złego wybieram mm - przynajmniej dostosowane do potrzeb małych dzieci a nie cieląt.
  • ela.dzi 07.04.18, 23:12
    Po roku modyfikacja mleka jest dużo mniejsza niż takiego 1 czy 2, więc praktycznie wychodzi na to samo.
  • carmelita81 08.04.18, 13:06
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi ale zaczyna się to co mnie irytuje na tym forum - odchodzenie od tematu.
    Spróbuje zmienić małej mm i zobaczę czy będzie różnica.
  • pani_libusza 12.04.18, 08:11
    To nie odchodzenie od tematu cię irytuje ale brak przytakiwania twoim pomysłom. Dostajesz konkretne rady, ale nie są zgodne z tym co chcesz usłyszeć wiec się oburzasz. Mleko krowie jest dla cieląt a nie dla dwulatki za to mleko modyfikowane ma tak fantastyczny skład i jest w diecie dziecka tak niezbędne ze uparcie je podajesz choć sama widzisz ze córce nie służy.
  • indjanek 08.04.18, 20:53
    Tak, zgadzam się dla cieląt. Ale idąc tym tropem - nie powinno się w takim razie podawać w ogóle podawać produktów z mleka krowiego dzieciom i dorosłym.

To że mm jest dostosowane do potrzeb dzieci to slogan reklamowy z puszki od MM.
  • camel_3d 09.04.18, 11:29
    przeciez to dziecko ma 2 lata...

> Krowiego tak małemu dziecku nie zamierzam podawać jogurty je ale nie zje ich ty
    > le żeby pokryć zapotrzebowanie na wapń.

--
    Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830
  • camel_3d 09.04.18, 11:31
    ma duzo wapnia i w dodatku latwoprzyswajalnego.

rozcierasz ja na proszek i dodajesz do czegos tam...
  • rikol 11.04.18, 21:02
    Dyssynergia mięśni miednicy. Poczytaj o tym.
  • delfina77 11.04.18, 22:19
    Po skończeniu roku można podawać dzieciom normalne mleko krowie 3,2 procent. Oprócz tego warzywa, owoce, kasze i to, co sama jesz, aby nie mieć zaparć. Moje dzieci nigdy nie miały
  • elazurek75 12.04.18, 10:41
    A nie jest uczulona? U mojego dziecka zaparcie było objawem uczulenia.
  • carmelita81 12.04.18, 14:14
    O alergi myślałam bo miewa wysypki - od jakiegoś czasu z wysypką spokój ale zaprcia są. Wybieramy się do alergologa ale córa cały czas zasmarkana - czekam aż na chwilę bez smarków.
  • ela.dzi 13.04.18, 07:19
    To właśnie teraz zrób jej testy. Smarki mogą być na tle alergicznym i wtedy jest większa szansa, że testy coś pokażą.
  • carmelita81 12.04.18, 14:27
    Ok rozumiem że większoś z was pała tu jakąś ogromną nienawiścią do mm a kocha do nieprzytomności mleko krowie. No i świetnie wasza sprawa. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać o zaletach mm ani wadach mleka krowiego bo nie moja to sprawa jak i czym karmicie swoje dzieci. Ja pytałam jedynie czy mm może powodować zaparcia a większość z was próbuje mnie nawrócić na mleko krowie. To Sie robi śmieszne bo albo nie rozumiecie tematu mojego posta albo spółdzielnie mleczarskie wam płacą za promocję mleka krowiego.
    Kończąc - zmieniłam małej mleko ( nie na krowie - taką jestem wredna wink ) i czekam czy coś się poprawi.
  • jak-kania-dzdzu 16.04.18, 18:10
    carmelita81 napisała:

>To Sie robi śmies
    > zne bo albo nie rozumiecie tematu mojego posta albo spółdzielnie mleczarskie wa
    > m płacą za promocję mleka krowiego.

Ale spółdzielnie mleczarskie sama dzielnie wspierasz kupując mm. Co im za różnica czy mleko sprzedadzą Mlekovicie czy Nestle big_grin big_grin big_grin

• mamajakataka 14.04.18, 17:55
    To zależy, mój mały po mm miał problemy z trawieniem. Okazało się, że to była alergia na pewien składnik w mm, więc musieliśmy powrócić do karmienia piersią, co wiązało się z problemami z ilością pokarmu (poradziliśmy sobie dzięki prolaktanowi - laktacja ruszyła). Ale zgadzam się z Tobą, nie wiem, czy krowie mleko jest zawsze najlepszeuncertain
  • escott 16.04.18, 20:50
    moderacjo weź zablokuj spamera, obskakuje kolejne wątki tylko ze swoimi historyjkami

--
    Sherlockiana - blog o SH

Forum Sherlock Holmes
  • argensum 17.04.18, 19:07
    U mnie sztuczne mleko i krowie nie zdały egzaminu. Zaparcia nie minęłyuncertain Musieliśmy wrócić do naturalnego karmienia. Ale wracając do naturalnego karmienia, też pojawiły się problemy z laktacją. Dziewczyny, jeżeli nie bawarka, koperek i inne cuda, to co mam brać?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.