Dodaj do ulubionych

4 i poł roku i nadal pielucha, co robic?

14.04.18, 13:42
Witam, jestem mama 4 i pół letniej Oliwki, mimo,że to juz tak duża dziewczynka to nadal za nic nie da jej sie przekonac do robienia kupki do nocnika lub kibelka, sika normalnie juz od ponad 8 miesiecy i nie ma z tym najmniejszeg problemu, nawet noca rzadko zdarza jej sie zsikac, umie wytrzymac do samego rana, wola siku lub nawet sama juz daje rade usiasc na toalete, natomiast gdy chce zrobic kupe wola ''daj pieluche ''albo sama ja przynosi i musze jej zakladac, co sie dzieje gdy mowimy,jestes za duza, kupke robi sie do kibelka albo nocnik, dostaje szału, bije nas, wariuje, piszczy jakby ja obdzierali ze skory i wstrzymuje robienei kupy jak dlugo sie da dopuki nie dostanie pieluszki,czasami juz mało brzuch jej nie peknie i za nic nie siadzie na kibelek czy nocnik, ona to jakos rozdzielila w swojej glowie, siku robimy do kibelka a kupe do pieluchuy i koniec, na nic zdaje sie setki tluamczen że dzieci inne w jej wieku tak nie robia juz,ze jest za duza zeby robic kupke do pieluchy, ze dzieci beda sie z niej smiac itp Obiecywalismy jej tez mostwo nagrod za to jak zrobi kupke do nocnika,tez nie dziala, albo odwrotnie, mowiliismy ze beda kary za robieei kupy do pieluchy, ze nei dostanie bajek do ogladania itp, nic absolutnie nic nie działa...
Czy ktos z was miał podobny problem, jestem przerazona, co jesli ona pojdzie do zerowki, albo pirwszej klasy i nic sie nei zmieni, przeciez to juz wstyd, nie wiem co robic;-(
Edytor zaawansowany
  • juuuu7 14.04.18, 13:52
    Poszlabym do psychologa dzieciecego. Mala nie chodzi do przedszkola?
  • paranoidalna82 14.04.18, 13:56
    tak chodzi do przedszkola, zawsze jakos robi kupke wieczorem i ani razu nie zdarzylo jej sie prosic o pieluche w przedszkolu, raz tylko powiedziala Pani że nie zrobi bo chce w domuwink
  • juuuu7 14.04.18, 13:53
    Czy corka rozwija sie dobrze? Skoro od 8mcy dopiero odpieluchowana to tez dosc pozno. Rozmawiasz z nia na ten temat?
  • paranoidalna82 14.04.18, 13:58
    nie rozwija sie tak jak rowiesnicy, mamy podejrzenie autyzmu, slabo u niej z mowa i bywa agresywna, juz sie to zmniejszylo ale nadal sie zdarza, tez mysle ze to jej robienie kupy do pieluchy moze wynikac z tego że moze meic autyzm, jednak mam kolezanke ktorej chlopczk z autyzmem od 3ciego roku zycia normalnie sie zalatwial.
  • juuuu7 14.04.18, 17:12
    Wydaje mi sie, ze to wszystko moze byc powiazane. Jednak pamietam, ze tu na forum pisala mama chlopca-chyba nazywa sie princesswhitewolf czy jakos tak-ktora miala taki sam problem z kupa synka. A maly nie ma autyzmu czy innych zaburzen. Po prostu dzieci sa rozne...
    Mam nadzieje, ze Wasz problem szybko sie rozwiaze.
  • leni6 14.04.18, 19:27
    W takim razie jest pod opieką psychologa i myślę że warto z nim to skonsultować. Ja bym jeszcze proponowała próbować małymi kroczkami czyli np niech w pieluszce siada na ubikacje i robi kupę, może z czasem zgodzi się bez pieluchy. Albo potem odciąć cześć pieluchy, w te stronę bym szła.
  • quba 28.04.18, 20:56
    Jak to? masz podejrzenie autyzmu u dziecka i nie konsultowała się z lekarzem w tej sprawie??

--
    Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza. Tradycja naszych dziejów jest warownym murem, to jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza... To jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje, od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.
  • haus.frau 15.04.18, 22:11
    Nie potraktuje źle mojego pytania, ale probowaliscie zostawić ten temat na jakiś czas w spokoju? Może naciskacie na nią za bardzo i po części to powoduje, że dostaje wścieku na samo wspomnienie o pominięciu pieluchy?

Ja bym chyba spróbowała zostawić temat na tydzień lub dwa, zupełnie zapomnieć i dostosować się do niej, jak chce w pieluchę to niech robi kupę w pieluchę.
    I po tych dwóch tygodniach zaczęła bym od 0, zupełnie delikatnie - jakąś książeczkę o kupię przeczytać raz, razem z córką wyrzucać kupę z pieluchy do sedesu i "żegnać ją" z wielkim nabożeństwem, ale jak najmniej ciśnienia i żadnych tekstów w stylu "jesteś za duża", "wstyd", "kiedy się w końcu nauczysz" itd., moim zdaniem one tylko dodają dziecku stresu w trudnej sytuacji...
    Chodzi mi po prostu o zaakcentowanie jej, że chociaz może "jeszcze nie jest gotowa", to na pewno się nauczy i jesteście z nią. Oczywiscie to nie wyklucza konsultacji z psychologiem, ale nie dawaj córce poznać, że to Ciebie stresuje ta sytuacja, bo ona się zestresuje jeszcze bardziej.

Może to kwestia związana z podejrzeniem ZA a może wcale nie - moja niespełna 4-latka ma ostatnio fazę że kupa tylko do nocnika i tylko w domu, jak ostatnio zachciało jej się w przedszkolu to tak płakała i trzymała, że skończyło się kupą w majtkach w połowie drogi do domu, bo za nic w przedszkolu nie chciała zrobić, ale staramy się podejść do tego na spokojnie i z nadzieją, i tyle smile.
    Życzę powodzenia, minimalizujcie stres i u dziecka, i swój smile

• ichi51e 16.04.18, 12:21
    W swoim czasie ogarnie daj dziecku spokoj

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • gajmal 17.04.18, 11:37
    Z doświadczenia z własnym dzieckiem powiem jedno - odpuść temat tak zupełnie. Ja też po całej akcji miotania się z nagrodami, karami itp po prostu odpuściłam. Gdzieś w okolicach 5 urodzin (2 lata po tym jak przestała siusiać w pieluchy) przyszła dumna i powiedziała mamo zrobiłam kupę do toalety i problem sam się rozwiązał. Powodzenia.
  • ichi51e 17.04.18, 12:55
    No dokladnie u nas tez tak bylo minimalnie moze zadzialalo przekupstwo tzn stworzenie w dziecku przekonania ze jak bedzie probowac to stanie sie cos dobrego. Kazda inna metoda tylko poglebiala paranoje i stres dziecka.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ga-ti 17.04.18, 22:31
    Ja przechodziłam z najstarszym dzieckiem przez zaparcia nawykowe i nikomu nie życzę, więc sugeruję temat kupy odpuscic zupałnie, dawać pieluche, gdy poprosi, bez komentarzy, myć pupę bez komentarzy i czekać aż sama zaskoczy.
    Za to moje najmlodsze dziecko kupę tylko do nocnika robi (raz zrobiło na sedes, jak miało biegunkę i pomyliło z siku), a siku już od dawna na sedes. I żeby było weselej, to do kupy sie rozbiera do samej koszulki, bo tak i już. Mając w pamięci przejścia ze starszym, nic nie robię, pomagam zdjąć ciuchy i tyle. Czasem zapytam, czy może spróbujemy na sedes, odpowiedź, nie, jestem jeszcze za mała. No co poradzisz?
    Ale w Waszym przypadku skonsultowałabym z psychologiem, ten paniczny lęk może byc powiązany z autyzmem, choć wtedy chyba tym bardziej nic na siłę.
  • ichi51e 18.04.18, 08:33
    Podobno sa ludzie (dorosli) ktorzy sie rozbieraja do kupy. Kiedys o tym czytalam to wcale nie jest rzadkosc.

--
  • leni6 18.04.18, 11:27
    Mój tak odpowiada jak coś do jedzenia wydaje mu się atrakcyjne, ale nie chce spróbować: "jeszcze nie lubie" wink
  • quba 28.04.18, 21:03
    robi na sedes? to zrób mu podkładkę, bo widocznie za wysoko ten sedes, moje dzieci siedząc na sedesie załatwiały się do muszli.

--
    Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza. Tradycja naszych dziejów jest warownym murem, to jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza... To jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje, od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.
  • ewa.iwa 21.04.18, 10:14
    Mój syn miał podobny prpblem .Potem od zerówki uprawiał sport . Miał wyniki . Był nawet w Kadrze Olimp.Każdy jest inny.
  • hens 21.04.18, 23:30
    Teraz oglądając Lewandowskiego w Tv i jego żonę Anię po otworzeniu lodówki srywa normalnie po drodze do sracza.
    To też postep.........ma juz ciągoty do sedesu. Jeszcze 15 lat i po problemie. Żonka nie bedziemusiała mu juz zmieniac pampersa.
  • hens 21.04.18, 23:04
    Tu trzeba leczyć mamusię.........posadzić dzidzie na nocniku i pozwolić jej z niego zejść gdy zrobi kupę.
  • paranoidalna82 28.04.18, 13:05
    a czytałas dokladnie co napisalam, bo chyba nie, pisalam co wyrabia, myslisz ze co nie probowalam sadzac ja na sedez czy nocnik, bije piszczy dostaje histerii zalewa sie lzami i schodzi od razu, i tak mozna pod rzad tysiace razy, ra zjuz kupa jej wychodzila brzuch rozsadzalo i siedziala na nocniku w tej chwili i co zeszlai prawie sie zesrala na podloge, musiala dostac pieluche bo myslalam ze jelita jej zara zpopekaja, najpierw czytaj dokladniej post zamiast glupio oceniac mnie, ze leczenia potrzebuje
  • memphis90 01.05.18, 10:11
    Daj spokój, Hens nie ma zielonego pojęcia co mówi i daje rady dosłownie z d.py wzięte uncertain Zostaw dziecko w spokoju, nie walcz, nie komentuj, nie zawstydzaj. Daj pieluche i pozwól tam robić kupę. Im mniej zamieszania, tym szybciej sama zacznie robić na sedes. Inaczej zafundujesz dziecku zaparcia nawykowe i będziecie się z tym bujac latami. Nie spotkałam się z dzieckiem, które by się tego w swoim czasie nie nauczyło, ale jeśli córka miałaby zaburzenia typu autyzm, to przemocą tym bardziej pogorszysz sprawę.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • princesswhitewolf 01.05.18, 12:32
    tak, sterroryzowac dziecko by sie totalnie zakorkowalo. Hens... ale masz metody.
  • werner53 22.04.18, 10:11
    To zaden problem, dzieci czesto lubia robic pod siebie, samo przejdzie. Jako rodzic doroslych dzieci moge powiedziec jedno poza tematem szkoly, ktory jest makabra bo przerabiamy jeszcze raz wlasny okres szkolny, a w szkolach sie niewiele zmienilo, szkoda zycia na stres. Bezstresowe wychowanie ulatwia zycie nie tylko rodzicom, ale i dzieciom. Chce pic przez smoczek z butelki, chce robic do pampersa - bardzo prosze, nie chce isc do szkoly - niech spi dalej. Dziecko ci tego nigdy nie zapomni.
  • grunt_to_myslenie 28.04.18, 13:54
    Jasne, a jak dziecko poprosi w wieku 8 lat o pół litra i skręta do wypalenia, to też daj. Nigdy ci tego nie zapomni. Jak w wieku 15 lat przyjdzie z nożem bo czegoś w końcu nie dasz, to ty tego nie zapomnisz.
  • quba 28.04.18, 21:08
    pokolenie, które uważa, że ich dzieci moją robić co chcą, kompletnie zawaliło wychowanie i teraz mamy przykłady nawet w sejmie chamstwa, k...rewstwa, szmaciarstwa, draństwa.
    Dzisiaj się dziwią, że w akcji pod Arsenałem koledzy chcieli odbić swojego kumpla, pytają : -"po co"? przecież jakby niemcy go zabili, to nic by się nie stało. Takie są Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie.

--
  • korowiow8 22.04.18, 16:17
    proponuję "Oliwce" zmienić imię na np "Ola"- a rodziców- wymienić na normalnych- i wszystko się poukłada
  • paranoidalna82 28.04.18, 13:15
    a Tobie bym proponowała wymiane mozgu na taki z wiekszym ilorazem inteligencji, nie zaszkodzi prawda smile
  • aguar 29.04.18, 09:54
    "Ola" to imię tak koszmarnie oklepane również w obecnym najmłodszym pokoleniu, że dobrze, iż autorka wybrała "Oliwię" - popularne, ale nie do przesady.
  • ichi51e 29.04.18, 10:08
    Leb w leb Aleksandra 10 Oliwia 11 w rankingu najpopularniejszych

--
  • aguar 29.04.18, 10:59
    Ale ja mam też Ole w moim pokoleniu, a nawet w tym starszym, a Oliwii prawie wcale.
  • thiallin 27.04.18, 18:51
    Faktycznie troche pozno zaczeliscie, po 3 roku zycia to zwykle dziecko wie, czego chce i wtedy jest wojna, ale zgaduje, ze byly przyczyny. Najlepszy czas to 18-30mcy. Moj syn ma teraz 28mcy, zaczal jakies 2mce temu (tez pozno zaczelam bo jakos wczesniej gotowy nie byl) i jeszcze nadal wojujemy, ale powoli sie poprawia. On wpada totalnie w histerie jak mu mowimy ze czas do lazienki, on musi SAM nam to powiedziec i wtedy dziala. I tez siusiu wzglednie latwe a z kupa sa trudnosci.
    Pierwsze - duzo cierpliwosci, dzieci jakos tak maja, ze siusiu idzie latwiej, a kupe wlasnie w pieluche.
    Psycholog bylby dobry ( i jak sie nnic nie zmieni, to faktycznie powinnas do niego pojsc), ale tez musisz miec dla niego konkretne informacje. Czy mala nie ma jakiejs traumy z robieniem kupy do nocnika? - mam na mysli ze ja bolalo jak robila, zaparcie itp. I absolutnie NIE strasz corki karami, to tylko poteguje stres.
    Jesli mala jest autystyczna, to calkiem mozliwe ze to jest przyczyna problemu (to ze kolezanki syn umie robic kupe do muszli nic nie znaczy, kazdy autyzm jest INNY, spektrum jest baaaardzo szerokie) Nie jestem ekspertem i sama mam problemy, ale taki pomysl - co jakbys sprobowala ja namowic zeby siadala w pieluszce na nocnik albo na muszle? Robi normalnie do pieluszki, tylko niech usiadze na chwilke. Moze czytajcie wtedy, grajcie w cos, nawet ogladajcie telewizje - zeby zapomniala ze siedzi na nocniku. Gdyby sie jej udalo zrobic tak kupe (latwo, bez bolu) to po kilkunastu, kilkudziesieciu razach moze odwazy sie spobowac bez pieluszki.
    Jest taka ksiazka It hurts when I poop, napisana przez lekarza HJ Benetta. Niestety, nie widze jej w tlumaczeniu (moje dzieci sa dwujezyczne przez tate obcokrajowca, wiec niestety nie znam polskich ksiazek). Skierowana do dzieci 3-6 letnich z problemem jak twoja corcia. Cos takiego by moglo sie przydac. Jest tam historyjka i lista jedzenia, ktore zmiekcza kupe i pozwala ja zrobic latwo i bezbolesnie. Inna pomocna ksiazeczka to to Everyone poops, T.Gomi (www.youtube.com/watch?v=NgGlS4jgeys) Moze jest cos takiego i po polsku, mogloby pomoc. Mozesz sama wymyslic takie opowiadanie, albo np porysowac z coreczka kupy roznych zwierzat i porozmawiac na ten temat. Zeby kupa byla czyms normalnym, nie czyms okropnym i przerazajacym.
    Co do wstydu, moze jakas dobra kolezanka by pomogla? Jako przyklad, ze mozna kupe bez problemu zrobic do nocnika czy muszli. Wiem ze czujesz wstyd (ja tez sie czasem wstydze, bo wokol mnie juz dzieci w wieku syna odpieluchowane, ale ukrywam przed synkiem) ale dziecko ma wiekszy problem niz Ty - a widzac ze ty sie jej wstydzisz, czuje sie jeszcze gorzej.
    I NIE PRZEJMUJ sie glupkowatymi wpisami typu wymadrzan "hen" i "korowiow8", glupie chamstwo niestety zdarza sie wszedzie, a ze nie pokazuja twarzy, to latwo im obrazac. Watpie, zeby kiedykolwiek mieli do czynienia z malym dzieckiem, zwlaszcza z takim, ktore ma jakis problem - a jesli maja swoje dzieci ,to kiedys ich wlasne nastolatki im odplaca za to chamstwo wobec Ciebie i innych (czym skorupka... itd).
  • paranoidalna82 28.04.18, 13:13
    probowalam sposobu z sadzaniem jej na kibelem w pieluszce, zrobila kupe siedzac tak majac wlasnie pampersa, wiec to nie jest problem ze jej jest neiwygodnie robic kupke na siedzaco, w poscie zupelnie zapomnialam o tym wpsomniec ze zanim nauczyla sie sikac jakis rok temu 4 razy udalo sie ze zrobila kupe do kibelka, sama zawolala ale pozniej cos sie jej przestawilow glowie, odkad zaczela sikac , ze siku tak do kibelka ale kupe robomy do pieluchy no i tak zostalo..
  • kasiap0585 29.04.18, 02:23
    Ja przekupiłam bajkami smile Moja historia jest podobna do twojej. Starsza córka zaczęła kontrolować zwieracze (zarówno siku jak i kupa) dokładnie gdy miała 2 i pół roku, ale za każdym razem przynosiła pieluszkę. Za żadne skarby nie chciała usiąść ani na nocnik ani na nakładkę. Do tego kompletnie nic nie mówiła i mieliśmy też podejrzenie autyzmu. Nie pozostało mi nic innego jak zakładać pieluszkę i cierpliwie czekać (teraz już wiem, że taki miała/ma charakter, nigdy nic na siłę, do wszystkiego musi dojść sama). Do nocnika zaczęła sikać jakoś po 3cich urodzinach i chyba tylko dlatego, że pielucha już nie chłonęła (używała wielorazowych) i ciekło po nogach więc podstawiłam jej ten wyjmowany środek z nocnika i nakapało tam kilka kropelek. Pokazałam, pochwaliłam i potem jeszcze jakiś czas sikała prawie na stojąco, a ja jej trzymałam tę "miseczkę". Z czasem obniżałam poziom aż usiadła smile Natomiast kupa do pieluszki była prawie do 4,5 roku. Uwielbiała bajki, ale miała je ograniczane więc były bardzo atrakcyjne. Zaproponowałam któregoś dnia tablet (gdy poprosiła o pieluszkę na kupę). W sensie żeby siadła na wc (już wtedy sikała na nakładce) i może podczas oglądania jej się uda. Kilka razy odmówiła, dopiero po ok 3 tyg takiego zagadywania/propozycji powiedziała, że ok, może spróbować. Siadła, pooglądała chwilę ale kupy nie było, powiedziała, że "nie działa". Tablet odłożyła, nachyliła się i pruknęła. Wtedy wykrzyknęłam "Tak! Właśnie tak się robi kupę! Nachyl się jeszcze raz" i wtedy się udało smile o jaka była dumna smile Tablet z bajką był jeszcze może ze 4 razy a potem zaproponowałam książeczkę i zapomniała o nim. Dodam też, że własnie tę kupę to zawsze na stojąco robiła i nie umiała na siedząco się przełamać. I jeszcze, że przed tym całym przekupstwem to i spróbowałam powiedzieć, że pieluszek nie ma, ale skończyło się to wstrzymaniem kupy do dnia następnego więc szybko odpuściłam. Powodzenia życzę, uda się na pewno, nie przejmuj się wiekiem, że taka już duża. Niektórym dzieciom zajmuje to więcej czasu.
  • princesswhitewolf 01.05.18, 12:35
    nie martw sie ja mam 5 latka ktory ma podobnie a odpieluchowany na siki byl ponad 2.5 lat temu. Nic nie pomaga. Postep jest taki ze raz zrobi dobrowolnie na toalete a 2 razy nie i wali wieczorem w pieluche.

Psycholog powiedziala by dac spokoj dziecku ktore stanowczo oswiadcza ze woli na stojaco i ze samemu w koncu zacznie na toalete. Zachecac nagrodami na ile sie da ale nie terroryzowac.
  • szmytka1 04.05.18, 11:21
    dla mnie to kosmos, czytam i gębe rozdziwiam ze zdziwienia. nigdy o czyms takim nie słyszałam. Wywaliłam pieluchy, dzieciak zopstał sterroryzowany nie powiem jak i tyle. 2,5roku pieluchy, potem normalnie. Z drugim zamierzam tak samo. no nei mogę 5 lat walenia w pieluche, bede opowiadać znajomym i bedziemy sie dziwowac wspólnie
  • juuuu7 04.05.18, 23:04
    Sterroryzowany?
  • szmytka1 07.05.18, 14:32
    dokładnie tak, traumy nie było, jak u dziubdziusiów ematek. po prostu nastepnego dnia korzystał z nocnika i juz i ine musiałam szopek odstaiwac z 4-letniem zas...m. Ematek dziubdziusie tylko taaakie wrazliwe, to u nich rozwojowe, przeczekać bo sie bidaczke zestresuje jeszcze. Przy tym genialne, czytają co do jednego w wieku 4 lat ale równocześnie sra...ą w gacie.
  • quba 10.05.18, 22:47
    Twoje dziecko pięcioletnie robi kupę NA TOALETĘ? a dlaczego nie do muszli?

--
  • evee1 04.05.18, 02:32
    Ja sterroryzowałam syna wink. Mając 3.5 roku nadal prosił o pieluchę żeby zrobić kupę, mimo że już dobre kilja miesięcy wcześniej był odpieluchowany. Nawet na toalecie godził się usiąść, ale rezygnowal i prosił jednak o pieluchę. Wyglądało na to, że czegoś się boi w tym robieniu kupy do sedesu. Wreszcie ze dwa razy zmusiłam go do zrobienia do sedesu, starając się go uspokajać i zapewniać, że nic się stanie. I po tym załapał i pieluchy poszły w odstawkę kompletnie.

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • camel_3d 04.05.18, 11:12
    serio... sprobuej zrobic kupe w majtki.. zobacz jak ciezko sie do tego zmusic.
    Dziecko po prostu ma wlasnie taka blokade fizyczna. I to nie ma nic wspolnego z autyzmen. Sasiad mowil, ze jego wnuk robil kupe wylacznie w lozku i do pieluchy. Jak chcial kupe, zakladal sobie pieluche, klad sie do lozeczka i robil.. i za nic nie dal sie przekonac. I nagle zalapal na plazy.. bo nie bylo czasu zeby pojsc do hotelu smile pieluchy nie mial.. no i nie wytrzymal.. i potem jakos zalapal..milal 5 lat...

Nie wiem czy bym dziecko karal i nagradzal... znajac moja wredna nature to bym zabral pieluche i koniec.. Najwyzej by 2 dni nie robilo kupy... kiedys by musialo..

Wiesz, ze takie problemy mamy tylko MY? W spoleczenstwach gdzei nei ma pieluch po prostu dzeici nie ucza sie robienia kupy i siku do pieluchy. To cos wypada z nich smile))

Jak ktos na gorze poradzil..moze warto poradzic sie psychologa. Ale ja bym po prostu zabral pielucha i powiedzial, ze koniec.
  • camel_3d 04.05.18, 11:12
    >taka blokade fizyczna.

psychiczna... sorry.
  • ametystowa.pani 04.05.18, 22:48
    Miałam problem tego typu z synem. Tylko,że on ma zdiagnozowany ZA. Po różnych podchodach, grających nocniczkach, cudach itd.. wyszło,że on zwyczajnie się bał/brzydził deski w toalecie. Poszliśmy do marketu i wybrał sobie super kolorową deskęwink- nie pasowała do wystroju- nie ważne. Zrobiliśmy z tego super atrakcję i zaczął siadaćsmile To było też tak w zerówce miał ok. 4 lata. Metodą prób i błędów przyglądając się , co może być powodem, udało nam się.

--
    "Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne." William Shake­speare
  • minniemouse 05.05.18, 02:44
    A probowaliscie wlozyc otwarta pieluche w jej nocniczek? u mojej koelzanki to zadzialalo.
    poza tym 4.5 dziecko trosze mowi - mozna sprobowac sie zapytac czemu nie chce? pupka boli? nie podoba sie nocniczek? chcialaby inny? kolorowy? ktos tu napisal ze jego dziecko wybralo sobie samo - to swietny pomysl.

Minnie

--
    Isaac Asimov:
    Ludzie sądzący, że wiedzą wszystko, są bardzo irytujący dla tych z nas, którzy naprawdę wiedzą.
    Jak rozwiazac problem towarzyski? Savoir Vivre - forum z klasa
  • juuuu7 05.05.18, 07:05
    4.5 letnie dziecko to powinno mowic wszystko i plynnie a nie tylko troszke
  • ichi51e 05.05.18, 13:24
    Ale nie musi mowic z sensem wiec czasem jak wydobedzies zjakis komunikat nie znaczy ze to bedzie 100% prawda.

--
  • minniemouse 05.05.18, 20:39
    niemniej w wiekszosc cos tam sie mozna dowiedziec. sprobowac zawsze mozna - co ma sie do stracenia?

Minnie

--
    Isaac Asimov:
    Ludzie sądzący, że wiedzą wszystko, są bardzo irytujący dla tych z nas, którzy naprawdę wiedzą.
  • princesswhitewolf 05.05.18, 20:43
    no ja wydobywam z lekkoscia bo to trajkot ( po babci). Oswiadcza: Wole robic na stojaco.

Wszelkie formy przekupstwa i wyjasniania kwituje usmiechem: Nie, bo wole na stojaco.
  • minniemouse 05.05.18, 20:51
    Ciezka sprawa... uncertain
    postaw na nozkami na desce a ty trzymaj i miejmy nadzieje trafi do srodka na stojaco? dziecko male, moze sie uda.
    a zreszta moze na poczatek zacznij przyzwyczajac ze postoi lub posiedzi na desce. bez pieluchy..
    nie na siusiu, na nr 2. a ty w tym czasie rob rob rozne wygibasy lacznie z mostkiem i tancz krakowiaka - cos co jest wyjatkowo atrakcyjne, wzrokowo i duchowo pozadane i zarezerwowane wylacznie na udany nr 2?

M

--
    Isaac Asimov:
  • princesswhitewolf 05.05.18, 22:58
    nie da rady bo on lubi to robic SAM tzn od malego chowal sie gdzies za drzwi, barykadowal zabawkami by zrobic kupe. Jak go juz czasem zmusze na sedesik ( zdarza sie ze daje sie naklonic ale to tak raz na piec) to tez zamyka sie w lazience i chce SAM w spokoju sie wy...
  • minniemouse 05.05.18, 23:14
    pociesz sie ze nie spotkalam nikogo kto ma 16 lat i chodzi z pielucha smile
    w koncu sie nauczy, nie martw sie. ekstremalny przypadek jaki znalam to chlopczyk, 5 lat, rodzice rozwiedzieni
    i chociaz umial robic do sedesu to mial problem natury psychologicznej i na przekor robil w majtki. co sie nie nameczyli, bo nieraz tak w bylo w gosci. ale w koncu wyrosl z tego.
    moze wobec tego niech bedzie taki warunek - ze sam, ale TYLKO w lazience, w zadnym innym miejscu.
    i moze na placu zabaw pokaz mu dzieci w wozeczku i powiedz 'popatrz, to takie male robia w pieluszki - ty tez jestes taki maly? czy jestes juz duzy i umiesz jak duzy?'
    ale to juz w/g uznania bo tylko ty znasz swoje dziecko i wiesz na ile mozesz sobie pozwolic wobec niego.

M

--
    Bob Hope:
    Bank to miejsce, które pożyczy ci pieniądze, jeśli możesz udowodnić, że ich nie potrzebujesz.
  • princesswhitewolf 07.05.18, 19:58
    >pociesz sie ze nie spotkalam nikogo kto ma 16 lat i chodzi z pielucha smile

hahaha
  • ichi51e 06.05.18, 08:49
    Princess z reka na sercu - przekupstwo (tylko na zasadzie subtelnej bez albo albo nie dostaniesz i koniec). Ale

--
  • ichi51e 06.05.18, 09:01
    (Cd kliknelo mi sie) dwa sklaniam sie jednak ze to rozwojowe - u nas nic nic nic i pewnego dnia dziecko lekko sklonione najpierw usiadlo na zamkietym potem usiadlo zeby sprobowac (i kazda proba to bylo swieto lasu gratulacje i duza radosc) i za to probowanie tez dawalam nagrody (kupilam autka i samoloty i on sie w ogole nie spodziewal ze cos dostanie jak usiadl dawalam nagrode za probowanje i dawalam za kazda probe zeby zrobic dobra atmosfere nawet jesli probowal tylko dla nagrody. No i pewnego dnia sie udalo. Potem raz sie udawalo raz zapominal. W dwa tygodnie od pierwszego razu (ha mam rozpiske) pierwszy raz bylo widac ze zlosci sie na siebie ze mu sie nie udalo. (Najlatwiej jest rano po jedzeniu zasugerowac ze moze lazienka) Potem juz sam ogarnial i porazki byly tylko dwie - raz w obcym miejscu drugi jak przyszla sprzataczka (w obu przypadkach sie schowal) po 20 dniach przestalam robic notatki bo dziecko samo temat ogarnelo.
    Z perspektywy - naprawde uwazam ze to rozwojowe. Na szczescie znam jednego doroslego ktory jak dziecko mialo problem od razu powiedzial ze mial tak samo i ojciec obawial sie ze bedzie nosil pieluche do szkoly i dziecko kolezanki tez dlugo temat ogarnialo 2 psychologow i psychiatra kazali jej odpuscic mowiac ze ogarnie - wiec jak juz kiedys pisalam u mnie w tym temacie byla pelna akceptacja i zero naciskow.

--
  • princesswhitewolf 07.05.18, 20:00
    no ostatnie 3 dni cala rodzina jest zmuszona do wycieczek do toalety gdzie dziecior demonstruje z duma plywajaca w toalecie wieeelka kupe. Wszystko zasluga tego ze obiecalam mu buty-rollki. Te z kolkami wysuwanymi-wsuwanymi. Ale obawiam sie ze niebawem jak buty poczta przyniesie to znowu wroci do starych nawykow.
  • juuuu7 07.05.18, 20:40
    Moze wrecz te buty dopiero po miesiacu sukcesow😅
  • minniemouse 07.05.18, 20:41
    princesswhitewolf napisała:
    Ale obawiam sie ze niebawem jak buty poczta przyniesie to znowu wroci do starych nawykow.

To mu zabierzesz i rolki i pieluchy?

Minnie

--
    Bob Hope:
    Bank to miejsce, które pożyczy ci pieniądze, jeśli możesz udowodnić, że ich nie potrzebujesz.
    Savoir Vivre - forum z klasa
  • ichi51e 07.05.18, 22:45
    Nie wroci jak zrozumial o co chodzi big_grin

--
  • ichi51e 05.05.18, 13:26
    Ja chcialam powiedziec tylko ze norma fizjologoczna z kupa to jest wlasnie 2-5 lat. Norma.

--
  • brama02 07.05.18, 09:17
    pilnuj jak zrobi w pieluche przylej jej na pupe porzadnego klapsa , i zacznie w koncu sie pilnowac . Tak zachowuja sie dzieci wypieszczone przez nie odpowiednie wychowanie [bezstresowe]
  • dorgaj1 07.05.18, 13:53
    Klaps to najgorsza rada jaka może być...

--
    Przyjaciel jest jak czterolistna koniczynka...
    trudno Go znależć, a przynosi szczęście..."
  • szmytka1 07.05.18, 14:28
    jaka tam najgorsza, przynajmniej skuteczna tongue_out
  • ichi51e 07.05.18, 14:57
    Zyczymy zeby drugie tez dalo sie sterroryzowac big_grin

--
  • szmytka1 07.05.18, 15:25
    oby big_grin bo 4 lat nie zdzierżę i będe musiała mu wystawić walizki za drzwi tongue_out
  • szmytka1 07.05.18, 15:26
    zapomniałam zapytać, czy chociaż współczujesz moim dziecią?
  • paranoidalna82 31.05.18, 23:51
    Dokładnie od 17 maja moja córka zalatwia sie normalnie robiąc kupkę do toalety, po prostu jednego dnia swierdzila'' jestem duża robie kupe do kibelka'' po czym weszła do lazienki, siadła na nakładce i zrobiła kupe, tego samego dnia także przestala pic babiko 5 mleko dla 2 latkow, ktore koniecznie musialo byc dzien w dzien przed snem, nie wiem jaki przelom dokonal się w jej małej głowce ale nie muszę wam chyba mówić jak barddzooo sie cieszymy z mężem z takiego postepu big_grin
    Tak jak niektóre z was radzily,odpuscilam temat, przestałam ja terroryzowac z siadaniem na toalete,zmienialam pokornie pieluchy, do niczego nie zmuszałamwink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.