Dodaj do ulubionych

Corka nie chce czyscic nosa, nie daje juz rady:(

20.04.18, 11:56
Chyba potrzebuje sie wygadac, juz nie daje rady. Nie mam zadnej pomocy a problem mnie przerasta.
Corka ma 3,5 roku. Odkad pamietam nie lubila czyscic nosa ale jak miala.ok 2 lata to jakos sie udawalo bez placzu. Teraz jest horror. Ciagle ma zapchany nos i w zaden sposob nie da go wyczyscic, nie chce sama go czyscic i jak mowie i nosku to od razu udaje ze nic nie slyszy. Nic, serio nic nie pomaga.
Uszy-ma kolczyki, nawet dotknac ich nie da bo od razu mowi ze ja bola chociaz ladnie sa wygojone.
Oczy- od jakiegos czasu ma jeczmien na oku. Nie da nawet dotknac oka. Oklady? Nie ma mowy zeby cos polozyla na oko!
Lekarzy sie boi, u okulisty zaslania oczy, u pediatry placze, u dermatologa nie da nawet podejsc bo sie chowa i placze.
Mam dosc. Po prostu dosc. Sama probuje ze wszystkim walczyc ale mi sie to nie udaje.
Do tego robaki ktorych nie ma jak zwalczyc bo corka je tylko mleko i suche rzeczy. Zadnych lekow, syropow nie wezmie do ust.
Corka ma zaburzenia SI.
Nie wiem co robic, kogo sie poradzic. Jestem z rym samasad
Edytor zaawansowany
  • snarwife 20.04.18, 13:32
    Współczuję z całego serca, sama mam 3,5 letnią córeczkę i wiem jaką z nią potrafi być przeprawa. Co do karmienia dziecka to przymuszam do jedzenia regularnych i zdrowych posiłków. Do 3 roku jadła wszystko, sama prosiła kiedy jest głodna i posiłki z nią to była czysta przyjemność. Z dnia na dzień szlag wszystko trafił i nie chciała jeść nic. Przez rok dałam jej wolną rękę, aż doszło do refleksu. Za kilka dni kończy 4 lata i od dwóch tygodni przymuszam do jedzenia. Jest płacz, są krzyki (jej, nie moje), ale wszystkie objawy jak ręką odjął i to bez pomocy leków. Przykro mi strasznie, że po dobroci nie da się z nią w tej sprawie dojść do porozumienia. No ale muszę. To nie jest przyjemne, ale jestem zdania że w sprawie zdrowia trzeba być nieugientym. Oczywiście bez zbędnego faszyzmu. Małe dziecko ma prawo nie rozumieć konsekwencji swojego zachowania, w przeciwieństwie do ciebie. A bez zdrowia nie ma nic. Bardzo ci współczuję, to jest trudny wiek. Życzę spokoju i cierpliwości. Jeśli chodzi o córkę, to karzę ją i nagradzam. Nie pozwalam wstać od stołu dopóki nie zje. Z tym, że u nas to są bardzo małe porcje. Często i mało. Jak zje jest nagroda w postaci bajki. Może to nie jest idealny sposób, 100 razy bardziej wolałabym aby wystarczyło jej tylko wytłumaczyć. Ale u nas same tłumaczenie nie wystarczało. U nas to się sprawdziło, może i u ciebie zadziała. Bo zrobić coś z tym trzeba na pewno.
  • snarwife 20.04.18, 13:51
    Jeszcze chciałam dodać, że u nas świetnie się sprawdza woda morska do nosa i katarek ( ten co się podłącza do odkurzacza). Możesz czyścić nos przy bajce, a wymienionym sposobem pójdzie szybko i sprawnie. Co do wizyt u lekarza, to zawsze tłumaczę co będzie się działo, jak powinna się zachować i dlaczego właśnie tak a nie inaczej. Mamy zestaw lekarski, to też czasem przed wizytą bawimy się w niego. Te dwa sposoby u nas super się sprawdziły i nigdy (odpukać) nie było problemu z żadnymi lekarzami. Oczywiście twój spokój i dobre nastawienie też jest ważne. Co do diety, no to ty decydujesz co dać dziecku. U mnie nie ma produktów, które wykluczam jej z diety. Np. mleka w ogóle nie pije. I to ja decyduję co dostanie do jedzenia, w tej chwili dziecko na to nie ma wpływu. Może to wydawać się smutne, ale jej wyszło na zdrowie, więc muszę.
  • baba_za_kolkiem 21.04.18, 10:12
    Jeśli ma zaburzenia SI (a najwyraźniej ma), to zapytaj terapeuty SI. Dziecko ma nadwrażliwości w obszarze twarzy i trzeba nad tym pracować. Zakładam że nie chce lub nie lubi myć buzi, gmerać w okolicy ust. A myjecie zęby? Musicie popracować nad odwrażliwieniem twarzy. Masaże w zabawie, dotykanie pędzelkami, wacikami, ręcznikiem, szczoteczką, zabawa noski noski. Terapeuta SI powinien podpowiedzieć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.