Dodaj do ulubionych

Pytanie dzieci.

09.05.18, 09:51
Witam. Mam pytanie mój 3 latek od jakiś 2 tygodni pytanie formułuje w ten sposób przykładowo "gdzie mamo gdzie", "jak babciu jak". Ogólnie mówi już zdaniami, ładnie odmienia słowa, płynnie mu to idzie ale te pytania na początku i na końcu. Czy powinnam się martwić?
Edytor zaawansowany
  • czarny_dol 13.05.18, 11:53
    Nie wydaje mi się sensowne rozpatrywanie "czy mam się martwić" na podstawie jednego "objawu". Dzieci nie można w ten sposób diagnozować bo to prosta droga do wariactwa. Jeśli oprócz tego jak konstruuje pytania niepokoi Cię coś jeszcze udaj się do specjalisty (psycholog dziecięcy), który Ci pomoże racjonalnie i obiektywnie ocenić sytuację. Moim zdaniem nie można takich rzeczy robić wyrywkowo, tylko kompleksowo.
    Mój pięcioletni syn do tej pory zacina się przy budowaniu pytań, potrafi zaczynać 3-4 razy zanim w końcu ułoży pytanie tak jak chciał. Nie martwi mnie to, bo widzę "całość". Jest bardzo mądry, społeczny, wesoły i szczęśliwy. Ale jakby wyrwać samo to jego zacinanie się to można by się pomartwić.
    Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.