Dodaj do ulubionych

Deformacja klatki piersiowej u trzylatki

12.05.18, 13:03
Witam! Jestem mama trzylatki, ktora ma wadę klatki piersiowej- jest to wada polegająca ma tym, ze rękojeść mostka wystaje, natomiast trzon mostka im dalej schodzi w dol, tym bardziej sie zapada w wyniku czego dolne zebra odstają. Wychodzi na to, ze jest to klatka kurza 1 typu. Wade tę odziedziczyla po swoim tacie. Czy komus jest znany temat? Co robicie? Rehabilitujecie?
Edytor zaawansowany
  • kropkaa17 12.05.18, 17:38
    Moj syn, obecnie 7 latek urodzil sie z ta wada ( wystepowala w rodzinie meza). Ogladany przez kilku chirurgow i ortopedow i kazdy mowi ze to wada kosmetyczna i nic specjalnego z nia nie robic, tylko obserwowac dokladnie w okresie dojrzewania.
  • nana260 14.05.18, 11:43
    A czy moge spytac- ma Pani jeszcze jakies dzieci? Czy ewentualnie pozostałe maja normalna klatke?
  • kropkaa17 14.05.18, 13:42
    Mlodsza corka urodzila sie zdrowa, bez tej wady.
  • camel_3d 12.05.18, 22:53
    poczytaj cos na temat Carinatum . to jakies ortezy na kurza klatke.
  • camel_3d 12.05.18, 22:56
    na niemieckich stronach sporo pisza o roznego rodzaju zabiegach, oprachacj, specjalnych bandazach korygujacych itd....

nie wiem jak twj niemeicki, ale moge ci podesklac kilka linkow.

W kazdym jest napisane, ze im wczesniej sie zacznie korekcje tym lepiej.

• nana260 13.05.18, 04:22
    Dzieki, poszukam informacji na temat ortez. Na razie zaczynamy rehabilitację. Zobaczymy czy bedzie jakas poprawa.
  • evdokia 13.05.18, 17:48
    Zaglądałaś już na forum pectus.pl? Kopalnia wiedzy.
  • aeiouyy 13.05.18, 22:28
    Moja siostra, już dwudziestoparoletnia, ma taką wadę. Jeździła jako kilkuletnie dziecko na rehabilitację, ćwiczyła w domu ale niestety to nic nie pomogło w jej przypadku. Żyje z tą wadą normalnie. Jedynie strój kąpielowy musi mieć jednoczesciowy, by się nie krępować. Żadnych zdrowotnych problemów nie ma w związku z tą wadą. Zawsze najlepsza na wuefie, sprawna fizycznie. Urodziła trójkę dzieci, ma się dobrzesmile Warto jednak spróbować rehabilitować, może im wcześniej, tym większa szansa na zniwelowanie. Kropkaa17 ma rację, to wada kosmetyczna, do obserwacji.
  • nana260 14.05.18, 11:41
    A jak z jej dziecmi? Odziedziczylo ktores wade po niej? Czy siostra ma te wade po ktoryms z rodzicow? Ja na pewno bede jezdzic na rehabilitacje chociazby po to, zeby wzmocnic miesnie klatki i zapobiec skrzywieniom kregoslupa.
  • kropkaa17 14.05.18, 13:40
    Nam ortopedzi mowia zeby obserowac u syna szczegolnie przy okresie dojrzewania, jak organizm bedzie w fazie najintensywniejszego wzrostu.
    U syna jeden z ortopedow stwierdzil teraz niewielkie skrzywienie kregoslupa przy wyproscie wlasnie z powodu tej wady. Ale nadal jedynym zaleceniem jest po prostu duzo ruchu, roznorodnego ( ubolewam ze syna tak ciezko na basen wyciagnac bo to by bylo najlepsze).
  • aeiouyy 14.05.18, 17:09
    Dzieci nie odziedziczyły tej wady. Nasi rodzice też jej nie mają. Siostra jest wyjątkiem, na kręgosłup nie narzeka, ale jest aktywna. Rehabilitacja to dobry pomysł, na pewno nie zaszkodzi.
  • betty842 04.06.18, 11:42
    Mój 7-latek ma tzw "szewską klatkę" ale dr powiedziała,że wada nie jest jakaś bardzo duża i po prostu mamy obserwować. Od 2 lat młody chodzi na basen a podobno na jego wadę pływanie jest bardzo dobre. Wadę odziedziczył po tacie. Starszy syn wady nie ma.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.