Dodaj do ulubionych

Odpieluchowanie 3 day potty training Lory Jensen

31.05.18, 17:23
Babybump polecała 3 day potty training method Lory Jensen, a że Jej porady dotyczące snu doskonale się u nas sprawdziły, to zaczęłam wstępnie czytać na ten temat.
Dziecko 2 lata i 3 miesiące. Nocnik dostało przed drugimi urodzinami, zrobiło siku parę razy i nocnik utracił atrakcyjność. Książeczki tematyczne z Kiciąkocią itp nic nie zmieniły.

Czy dobrze zrozumiałam, że rezygnacja z pieluszek w tej metodzie jest całkowita, czyli też w nocy? W wielu poradnikach spotykam się z info, że nocnik w dzień, a pielucha na noc jest standardem u większości dzieci.

Czy ktokolwiek może się wypowiedzieć na temat nie/skuteczności tej metody? Jej wad i zalet?
Edytor zaawansowany
  • leni6 03.06.18, 10:32
    Metody nie znam, ale odpieluchowanie dziecka w dzień i w nocy to dwie różne rzeczy. Dziecko może niekontrolowac potrzeb w nocy jeszcze długo (nawet kilka lat) po skutecznym odpieluchowaniu w dzień.
  • haus.frau 03.06.18, 18:59
    Albo odwrotnie: moja córka od początku odpieluchowania (prawie rok temu) miała w nocy może ze 2 "awarie". Natomiast posikiwanie w dzień zdarza jej się do tej pory...
  • melancho_lia 03.06.18, 21:19
    Moje dzieci po odpieluchowaniu w dzień (17mcy, 2 lata i mc) jeszcze długo musiały mieć pieluchę w nocy (gdzieś do 3-4 urodzin). Najmłodszy w dzień też od 2 urodzin z pieluchy nie korzysta, a po nocy pielucha pełna (ma 2,5 roku).
    Ja bym też rozdzieliła te dwie rzeczy.
  • klaudiabloguje 07.06.18, 17:07
    Metody nie stosowałam, ale słyszałam o niej. Z tego co się orientuje, jest to 3-dniowy trening, który ma na celu zapoznanie dziecka z załatwianiem się do nocnika. Ten trening nie spowoduje, że dziecko w 3 dni przestawi się całkowicie z pieluszek na nocnik. Chodzi o to, żeby w te 3 dni pokazać dziecku na czym to wszystko polega, co później pomoże mu szybciej opanować kontrolę nad czynnościami fizjologicznymi. Ale to nie jest koniec treningu, tylko właśnie taki intensywny wstęp.
    Chyba sama autorka tak właśnie pisze.

Trening czystości to proces, który trwa w czasie. Tak naprawdę to nie ty uczysz dziecko załatwiania się do nocniczka, to dziecko samo tą czynność opanowuje (chodzi o kontrolę i świadomość funkcji fizjologicznych), wtedy gdy jest na to gotowe. Ty mu tylko pomagasz poprzez pokazanie do czego służy nocnik i zachęcanie do korzystania z niego.

Ten proces jest długi, u nas to trwało ok. roku. Od pokazania Adasiowi nocnika do całkowitej rezygnacji z pieluch. Wpadki się zdarzają i jest to normalne. Trzeba wziąć to pod uwagę i nie niecierpliwić się. Jak Adaś zesikał się w majtki lub na podłogę, bez mrugnięcia okiem przebierałam go lub wycierałam podłogę. Mówiłam: "Adasiu, zobacz, zesikałeś się w majteczki. Musimy się przebrać. Tu jest nocniczek, następnym razem zrób siku do nocniczka." Bez pretensji i irytacji. Przez ten cały czas Adaś był zachęcany do korzystania z nocnika i toalety, ale bez żadnej presji.

Na noc Adaś miał zakładaną pieluszkę do momentu aż miał ok. 3,5 roku. Przed pójściem spać mówiliśmy mu, że nie ma na sobie pieluszki i że nie sikamy w nocy. Robimy siku przed pójściem spać i rano jak wstajemy. Wszystko na spokojnie i bez presji. Wielokrotnie sikał w nocy, ale nigdy nie robiliśmy z tego problemu. Miał nieprzemakalne prześcieradło. W końcu przestał sikać. Teraz ma 4,5 roku i od tamtego momentu może zmoczył się w nocy jeden raz.

Wiem, że nie wypowiedziałam się na temat, jaki prosiłaś, ale może coś z tego co napisałam ci pomoże smile

Zachęcam do odwiedzenia mojego bloga, gdzie znajdziesz inne artykuły na temat dzieci:
    www.klaudiabloguje.pl

Pozdrawiam smile

--
    www.klaudiabloguje.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.