Dodaj do ulubionych

Co zrobić żeby dziecko dłużej spało?

05.07.18, 06:16
Mój 2 letni syn codziennie wstaje przed 6 rano. Nie ważne o której godzinie pojdzie spac. Zazwyczaj chodzi sam spać o 20 zdarza się czasem po 21 i tak wstaje przed 6. W ciągu dnia ma jedną drzemkę poltora godziny od 10. Czy jest jakiś sposób żeby syn dłużej pospał ?
Edytor zaawansowany
  • gvalchca 05.07.18, 08:06
    A jest zmęczony w ciągu dnia? Jeśli tak, to jest przestrzeń na dłuższe spanie, acz niekoniecznie oznacza to "do późniejszej godziny", raczej "od wcześniejszej godziny". Jak na dwulatka to tego snu jest ciut mniej niż typowo, ale nie jakoś bardzo mało.
    Możesz pokombinować z przesunięciem drzemki ciut później, a snu nocnego wcześniej - po 21 to późno. Ale nie spodziewałabym się cudów, zwłaszcza, jeśli chodzi o porę wstania.
  • leni6 05.07.18, 10:39
    Przesuwaj drzemke na później.
  • camel_3d 05.07.18, 11:13
    albo poczekac kilka lat.. u nas zadzialalo. teraz mlody ma 9 i spi do 8 big_grin. Metoda na pozniesze kladeznie nie pomagala, wiec przestawiilem swoj rytm dnia i tyle. Wstawalem z mlodym o 6. Jedlismy sniadanie kolo 7.. i kolo 8 zaprowadzalem go do zlobka. I tyle..
  • ela.dzi 05.07.18, 14:33
    Nie znalazłam sposobu, od urodzenia tak wstaje, jest minimalnie starszy od Twojego. Niestety są dzieci, które potrzebują mało snu i wstają skoro świt.
  • zabka141 05.07.18, 23:56
    Zobacz czy beda jakies zmiany jesli drzemka bedzie o 12
  • qwirkle 06.07.18, 09:07
    proponuję zaciemnić zupełnie pokój.
    moi tak budzili się rano... na jednym wyjeździe, gdzie znajomi mieli drewniane okiennice w oknach, spali nie do 5-6 jak zazwyczaj, lecz do 8:30!
    w domu jak założyłam zaciemniające rolety - poprawiło się spanie w sezonie zimowym, natomiast latem - uchylone okno wpuszcza poranny blask
  • biankao 06.07.18, 13:25
    Moja córka wstaje tak wcześnie jeśli pójdzie ZA PÓŹNO spać. Też wydaje mi się, że drzemka jest za wcześnie. U nas sprawdza się: 6.30 pobudka, 12.30-14 drzemka, 19.30 sen
  • baba_za_kolkiem 06.07.18, 18:43
    Przemeczone dzieci wstaja przedwczesnie, kladz wczesniej spac. Moj w tym wieku spal juz o 18.
  • ela.dzi 06.07.18, 20:51
    To nie musi mieć nic do rzeczy. Mój młodszy zawsze tak wstaje, niezależnie od tego czy pójdzie spać o 18 czy 22. Od urodzenia śpi mniej niż tabelki przewidują.
  • ela.dzi 06.07.18, 20:59
    I to niezależnie od tego czy na dworze jest ciemno czy jasno.
  • sanrio 07.07.18, 20:20
    2 latek szedł spać na noc o 18? I do której spał?
    Szczerze to nie wyobrażam sobie kładzenia tak dużego dziecka o 18, zwłaszcza jak o 15-16 wracam z pracy...zero wspólnego czasu
    Do autorki - mój synek budzi się przed 5 wink do przed szóstą jednak leżymy razem w łóżku, on pije mleczko a ja jeszcze drzemię. W ciągu dnia śpi od 12 a na noc 20-21. Myślę, że tak jak piszą dziewczyny powyżej, spróbuj drzemkę zrobić dużo później, tak wczesna drzemka bardzo negatywnie wpływa na sen nocny. Śpicie razem czy osobno? Jak osobno, to może po prostu chce już poczuć mamę?

--
    dobra, teraz się skup, bo się wcielam w robota i będzie wstrząsający performance! <król Julian>
  • sarenkamagda1991 09.07.18, 06:41
    Dzisiaj spróbuje drzemkę przesunąć z 10 na 12 zobaczymy. Syn spi w swoim łóżeczku. Nie sadze ze chce mamę chce...bajki. niestety nauczył się że pierwsze co są bajki i jest awantura jak się nie włączy ...To kolejny problem tyle że z mojej winy
  • rosynanta 18.07.18, 11:08
    sarenkamagda1991 napisała:

> Dzisiaj spróbuje drzemkę przesunąć z 10 na 12 zobaczymy. Syn spi w swoim łóżecz
    > ku. Nie sadze ze chce mamę chce...bajki. niestety nauczył się że pierwsze co są
    > bajki i jest awantura jak się nie włączy ...To kolejny problem tyle że z mojej
    > winy

"Pierwsze co", czyli wieczorem przed spaniem? Światło z ekranów wpływa na sen, powinno się co najmniej 1-2h przed porą snu wszystko powyłączać (telefony, tablety, komputery, telewizor, niektórym szczególnie wrażliwym dzieciom może nawet przeszkadzać nocna lampka z zimnym światłem albo dioda z elektronicznej niani czy innych urządzeń w pokoju). Tak że bajka na dobranoc to kiepski pomysł, jeśli dziecko źle śpi.

Jeśli korzystasz z telefonu usypiając syna, to zainstaluj sobie aplikację, która zmienia światło na czerwone. Ale lepiej tego nie robić wcale wink
  • leni6 09.07.18, 08:36
    A wyobrażasz sobie kładzenie o 20 dziecka które potrzebuje pójść spać o 18-tej ? Mój starszy bardzo długo chodził wcześnie spać (nawet o 17 bywało, a 18-18.30 byłam standardem), wstawal 6-6.30. Dopiero ok 2,5 roku zaczął chodzić spać później. Za to młodszy od urodzenia dużo mniej śpi i chodzi spać ok 19-19.30, dzieci są różne.
  • baba_za_kolkiem 09.07.18, 13:01
    Szedl spac o 18, wstawal o 6, drzemka 12-14. Trwalo to z 1,5 roku. Bardzo dlugo chodzil spac o 18. Uwielbialam to i trzymalam sie tego, to byl jedyny moment na prace domowe dla mnie w spokoju. Z pracy wracalam ok 15.
  • sanrio 09.07.18, 16:40
    No No, dziecko z głowy o 18, nie trzeba się nim zajmować i luz do końca dnia. Chore to.
    Jakby poszedł spać o 19-20 tez byś miała czas na prace domowe w spokoju.

--
    Mój mi nigdy nie zabronił, ale za każdym razem jak sie umalowałam (a maluję wyłącznie rzęsy) to pytał, czy się pod latarnię wybieram. - andaba
  • baba_za_kolkiem 09.07.18, 22:18
    Weszlas w watek tylko po to zeby mi dogryzc? To nie ematka.
  • sanrio 10.07.18, 13:37
    przeanalizuj kto kiedy co napisał.
    Ale teraz muszę się trochę wycofać z tego co napisałam personalnie do ciebie, bo dopiero dotarło do mnie po innym wątku, że to ty miałaś jazdy z małym jak miał około 2 latka, to trochę cię rozgrzesza wink ale nie powinnaś swoich doświadczeń przekładać jako przykład dla innych rodziców, bo twoja sytuacja nie była standardowa.
    Przy dziecku niesprawiającym takich problemów podtrzymuję swoje zdanie

--
    Z pozostałych pamiętam do dziś temat o bydłu, miałam wymienić negatywne skutki hodowli bydła na świecie. (...)Naprawdę jesteś aż tak głupia, że nie umiesz deklinacji?
    Zawsze miałam szóstki z gramatyki akurat, więc na mojej pasji mnie nie zagniesz ? tol8 big_grin
  • baba_za_kolkiem 10.07.18, 14:59
    Zamiast "sie wycofywac" po prostu zacznij kulturalnie wyrażać swoje poglądy.
  • sanrio 11.07.18, 13:05
    pfff, nic w tym co napisałam nie było pozbawione kultury. Ale widzę, że ubodło, więc chyba jednak miałam rację.

--
    koty...najlepszy przykład na to, że karma wraca
  • mja-15 09.07.18, 09:25
    My wracamy z pracy koło 17-17.30. Cieszę się, jak uda się go spacyfikować po 20-tej, a z reguły jest to między 21 a 22. Wstaje do przedszkola o 7. Dlatego, nie wyobrażam sobie, aby szedł spać o 18. Oczywiście byłoby to wygodne z różnych względów, ale z drugiej strony, ani wspólne wyjście na plac zabaw nie wchodziłoby w grę, ani zakupy, ani wycieczka rowerowa. Zimą to jeszcze ok, ale latem bylibyśmy uziemieni.
  • sarenkamagda1991 09.07.18, 09:52
    Prawda jest taka że rodzice pod siebie regulują spanie dziecka. Jak ja chciałam miec "wolne" i kładłam syna o 18 spać jak byl mniejszy to wstawal o 4 wystarczyło przesunąć spanie od 20 i spał do 7. Teraz mu się coś poprzeztawialo jak jest starszy. Dzieci są różne. Jedne chodzą spać o 18 inne o 23 i tyle
  • mja-15 09.07.18, 10:19
    To prawda. Zwykle sypia do 8-9 godziny, w weekendy oczywiście. Ale zagnać go spać po powrocie z przedszkola, to jest dramat. Po powrocie do domu znajduje tyle ciekawych zajęć, że nie ma czasu na spanie, nie mówiąc o jedzeniu. tongue_out Ale i pewnie częściowo wdał się w nas, bo oboje z mężem jesteśmy nocnymi markami lubiącymi długo spać i siedzieć do późna.
  • ela.dzi 09.07.18, 13:27
    Ile ja bym dała, żeby 'wyregulować' spanie dzieci pod siebie...
  • jemanja 09.07.18, 10:43
    Mój miał wiele takich okresów. Wstawanie o 5, o 5.30... Do 4go roku życia wstawał najpóźniej o 6.30. Kładzenie wcześniej spać powodowało jeszcze wcześniejsze wstawanie, swego czasu dało się go po tej 5 uśpić mlekiem, ale nie zawsze działało. Zaciemnianie nic nie dawało. Teraz póki co śpi do 7 albo 7.30. Ale do niedawna spał długo tylko wtedy kiedy był chory. Także rozumiem ból, ale możliwe, że trzeba po prostu zacisnąć zęby.
  • sarenkamagda1991 09.07.18, 12:50
    Zasnął sam o 11.45. Jeszcze spi. Normalnie o tej porze to już 2 godz nie spał. Jestem ciekawa czy to coś zmieni ze wstawaniem rano. Zmiana godzin drzemki to ostatnia deska ratunku
  • gvalchca 09.07.18, 15:56
    Miałam jak jemanja. Pamiętam, że był nawet okres (na szczęście krótki!), kiedy córa zaczynała dzień o 4:50. Teraz mam dwójkę przedszkolaków, a i tak dotrwanie do 7:30 jest sukcesem. Także 6 nie robi na mnie wrażenia.
    Na pewno nie warto przesuwać godziny wstawania kosztem godziny pójścia spać, jest trochę badań o tym, że dzieciom dobrze robi chodzenie spać wcześnie.
  • adstr 17.07.18, 18:38
    To i tak późno. Ja wstaję do roboty o 05:00.
  • katt.anna 17.07.18, 22:15
    A może wymęcz go porządnie na placu zabaw, najlepiej popołudniu? U nas wczesne wstawanie jest zawsze po dniu, kiedy nie wybiegał się za dużo. Jak dzień jest pełen atrakcji lub wykańczający fizycznie to od razu śpi lepiej. I tak jak ktoś wspomniał rolety są bardzo pomocne, zwłaszcza teraz, kiedy słońce czy po prostu jasność poranka jest zbyt "jasna". A jak nie pomoże too...może taki typ? smile Ja i moje rodzeństwo też podobno wstawaliśmy wcześnie, szkoda było czasu na spanie jak człowiek miał tyle do roboty i zabawy smile A może też taki okres, mój syn miewa takie okresy, że budzi się o 5 z minutami, ale na szczęście mu przechodzi po ok 2 tyg. Potem wstaje o 6, to już z tatą szykującym się do pracy. Nie ucinałabym absolutnie drzemki w ciągu dnia, bo syn będzie tylko bardziej zmęczony i marudny przez resztę dnia, a półtorej godziny to tak w sam raz na moje oko.
  • delfina77 17.07.18, 22:50
    Rolety podgumowane na okna, żeby dłużej było ciemno?
  • theorema 18.07.18, 00:27
    powiedz dziecku, że telewizor się zepsuł i bajek już nie będzie, bo mamusia nie ma pieniędzy, żeby kupić nowy. I konsekwentnie niech nikt w domu nie ogląda. Możecie się poświęcić smile jak w perspektywie będzie miał nudzenie się, bo zakładam, że dwulatek jeszcze nie czyta, jeszcze ze dwa lata...to sam wróci do łóżka. A poza tym, nie musicie wstawać od razu, jak tylko jaśnie książę się obudzi. Jak zobaczy zamknięte drzwi do twojej sypialni i zero reakcji, to się nauczy, że rodzic też ma swoje prawa w domu. Na przykład takie prawo, żeby się wyspać. Dopóki działasz jak robot na pilota, który wystarczy, że dziecko piśnie, a już leci, mleczko zagrzewa, bajkę włącza - dopóty dziecko nie wie, że to nie jest normalne. Nie, nie mam dzieci. Tak, byłam tak chowanym dzieckiem. Przeżyłam i mam się dobrze.
  • leni6 18.07.18, 06:39
    Właśnie tak czytając miałam wrażenie że nie masz dzieci, i bardzo watpie żebyś pamiętała co było jak miałaś 2 lata.
  • milva24 18.07.18, 07:33
    Najwcześniejsze wspomnienia mam, jak większość z wieku 5-6 lat. Jeśli Ty pamiętasz co się działo gdy byłaś dwulatkiem to jesteś fenomenem. A propos przeżywania niedawno trzylatek udusił się w pralce gdy rodzice mieli drzemkę. Takich maluchów trzeba maksymalnie pilnować bo mogą sobie zrobić krzywdę. Nie zawsze się da oczywiście ale ja nie mogłabym spać gdy dwulatek buszuje po mieszkaniu.
  • rosynanta 18.07.18, 11:20
    theorema napisała:

> powiedz dziecku, że telewizor się zepsuł i bajek już nie będzie, bo mamusia nie
    > ma pieniędzy, żeby kupić nowy. I konsekwentnie niech nikt w domu nie ogląda. M
    > ożecie się poświęcić smile

LOL. A co powiesz dziecku chowanym w domu bez telewizora, które ogląda bajki na komputerze, którego rodzice używają do pracy?

> jak w perspektywie będzie miał nudzenie się, bo zakłada
    > m, że dwulatek jeszcze nie czyta, jeszcze ze dwa lata...to sam wróci do łóżka.

Albo zacznie demolować dom, wspinać się na meble, w skrajnych przypadkach zrobi sobie krzywdę.

> A poza tym, nie musicie wstawać od razu, jak tylko jaśnie książę się obudzi. Ja
    > k zobaczy zamknięte drzwi do twojej sypialni i zero reakcji, to się nauczy, że
    > rodzic też ma swoje prawa w domu. Na przykład takie prawo, żeby się wyspać.

Em... chyba naprawdę nie wiesz, jak działa dwulatek. Moje dziecko akurat śpi z nami w pokoju (takie warunki lokalowe), ale kiedy w weekend jedno z nas zostaje w łóżku dłużej - zamieniamy się - to jak sobie umyśli, że teraz chce do taty, potrafi siąść pod drzwiami i odpalić syrenę, która obudziłaby umarłego. Poza tym umie też sobie podstawić krzesełko i otworzyć drzwi. To nie kot. A, pardon, kot umie zrobić to samo, wyjąwszy krzesełko.

> Dop
    > óki działasz jak robot na pilota, który wystarczy, że dziecko piśnie, a już lec
    > i, mleczko zagrzewa, bajkę włącza - dopóty dziecko nie wie, że to nie jest norm
    > alne.

Dwulatki są już dość komunikatywne, nie piszczą, tylko werbalnie informują o potrzebie zmiany pieluchy, skorzystania z toalety, zjedzenia śniadania.

> Nie, nie mam dzieci. Tak, byłam tak chowanym dzieckiem. Przeżyłam i mam s
    > ię dobrze.

To chyba jednak byłaś starsza wink
  • filip2604 18.07.18, 10:46
    jak będzie miał 10 lat to będzie dłużej spał, póki co trzeba przeżyć, jak małe dziecko śpi długo to idź z nim do lekarza bo coś nie gra
  • chordad 18.07.18, 13:58
    poprzedniego dnia wybiegać, jak się zmęczy, to jeszcze raz...
    i tak do skutku...
    pamiętać, że dzieci działają wg zasady "jestem zbyt zmęczony/a by iść, więc pobiegnę" - piszę to ja, ojciec dwójki wink
  • nox.a 18.07.18, 14:04
    Małe dziecko nie daje spać. Duże nie daje ŻYĆ! big_grin
  • raczek25 18.07.18, 16:55
    Nie rób nic. Godzina 6 to nie jest jakaś tragedia. Dzieci tak wstają. Przestawianie na siłę to nie jest dobry pomysł. Policz sobie ile w sumie przesypia (noc+dzień) ilość godzin jest wystarczająca. Nie ma co kombinować. Moja córka zasypia też koło 21 latem, bo późno robi się ciemno i to też nie jest za późno. Jak przychodzi jesień zasypia już po 19 wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.