Dodaj do ulubionych

Rękawiczki dla roczniaka

29.09.18, 20:07
Jakich rękawic używał wasze dzieci dinzabawy w śniegu podczas swojej pierwszej zimy?? Co polecacie i co odradzacie. Nie wiem czy sprawdzą się takie typowe rękawiczki narciarskie?
Edytor zaawansowany
  • majarzeszow 29.09.18, 20:10
    porywające big_grin

--
    MAJA i:
    http://dhbm.daisypath.com/uu68p2.pnghttp://dhbm.daisypath.com/LgIJp1.png
  • strasznymruk 29.09.18, 20:25
    tola1992 napisał(a):
    Nie wiem czy sprawdzą się takie typowe rękawiczki narciarskie?

Typowe rękawiczki nie są przeznaczone do chodzenia na czworakach.

Aż mi się dowcip przypomniał.
    Przychodzi facet ze spuchniętą ręką do lekarza i lekarz pyta co mu się stało.
    Facet odpowiada: Wczoraj na imprezie byłem. Idę sobie spokojnie do bufetu a jakiś pijak mi nadepnął na rękę.

• jematkajakichmalo 29.09.18, 20:32
    Długie (takie do połowy przedramienia), z jednym palcem, zapinane na zamek, albo ściągane an końcu.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • sandrasj 29.09.18, 22:44
    Nie używał rękawic do zabawy w śniegu, podczas pierwszej zimy, bo się w śniegu nie bawił, nie chodził też. Miał zwykłe rękawiczki bez palców (taki woreczek) a tak pozwalałam mu chwytać śnieg rączkami, toć to rozwijające. Aha i narciarskie się nie spiszą... mój syn mając dwa lata nie za bardzo kapował po co jest ten osobny palec, więc u roczniaka to tego nie widzę... poza tym one są sztywne i ciężko się je zakłada.
  • ga-ti 29.09.18, 23:03
    Mieliśmy bezpalcowe dopinane do rękawów kombinezonu (komplet) oraz bezpalcowe na sznurku. Ktoś wyżej wspomniał o długich - tak, jesli ma być ciepło w rączki to długie bardzo ok, bo nie tak szybko zdejmie wink gdyż może się trafić człowieczek, który rękawiczek nie będzie akceptował, wtedy ratują bluzy z dłuższymi rękawkami naciągniętymi na dłonie.
  • mikams75 29.09.18, 23:05
    na poczatek najtansze i latwo zakladajace sie i niespadajace czyli wysokie, z gumka i fajnie jak maja suwak z boku. A najtansze, bo moze sie okazac, ze twoje dziecko ma rekawico-fobie i z wrzaskiem sciagnie wszystkie. Wowczas najlepiej sie sprawdzaja za dlugie rekawki. Roczne dziecko moze tez zupelnie nie chcec sie bawic w sniegu a nawet bac sie po nim chodzic, jesli juz bedzie umiec i nie wysiadzie z wozka.
  • mikams75 29.09.18, 23:08
    jeszcze dodam, ze w tym wieku to mojemu dziecku zakladalam rekawiczki wylacznie na spiocha i dziecko sciagalo jak tylko sie obudzilo. Sprawdzaja sie generalnie niezbyt waskie rekawiczki, bo nie zalozysz inaczej na takie miekkie dlonie.
  • ela.dzi 29.09.18, 23:17
    Tak szczerze to żadne, bo obaj synoi wszystkie zdejmowali. W tym rozmiarze były tylko bez palców, których obaj nie tolerowali. Dopiero w tym roku (ponad 2,5 i 5 lat) obaj włożyli rękawiczki.
  • milva24 29.09.18, 23:45
    Dwupalczaste miały ale w śniegu się nie bawiły w tym wieku.
  • eliszka25 30.09.18, 02:40
    zapinane z boku na zamek. innych nie bylam w stanie im zalozyc, bo raczki robily im sie jak z gumy, kiedy chcialam naciagnac rekawiczki. poza tym, jak pisaly dziewczyny, bardzo prawdopodobne, ze nie sprawdza sie zadne, bo dziecko bedzie zdejmowac. moj starszy sniegu sie bal i podchodzil z duza rezerwa, a mlodszy w sniegu raczkowal i na kazdym spacerze zjadal niemalze kilogramami, wiec musialam bardzo uwazac, gdzie go z wozka wypuszczam.
  • sfornarina 30.09.18, 07:52
    Mieliśmy kombinezon z zawijanymi zakładkami jako rękawiczki; młody w tym siedział i raczkował po śniegu.
    Super sprawa. Chyba marki Columbia to było.

--
    It's not about having time. It's about making time.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.